Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   715 / 1681
(#) zolika60 válasza interferi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Még szebb lett, mint volt. Nekem ez már nagyítóval is nehezen menne.
(#) enree válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ha tudja, akkor tökéletesen megfelel, igazad van.
(#) interferi válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
A puskásban szerzett kétszemes nagyitó/mikroszkóp alatt forrasztottam.
(#) zolika60 válasza interferi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Úgy azért könnyebb.
(#) csikosgabi válasza enree hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
igen tudom. De Ő már nagyon a végét járta. Elromlott a hangszórója, a mikrofonja recsegett és egyébként ez egy másolat. Utángyártott. De erre a célra teljesen jó.
(#) csikosgabi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Így-Így. Ez be is van állítva. Azthiszem VIP hívásnak hívják. És ha üzemzavar lépne fel nagyobb gond lenne ha nem kapcsolna be a szivattyú. Ha több vizet kap az nem gond. És azért lesz ellenőrizve is.
(#) Zoli_bácsi válasza interferi hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Na tessen látni? Mennyivel szebb lett a panel. Ezek az átkötések rendezettek. Jó ránézni.
(#) MolnarG válasza interferi hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Az átkötések micsodák? Valami szalagkábel darabjai? Miből való?
(#) kowi hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok! Kész lett a sub-om (előzmények előző oldalon)
Íme a képek.
(#) Zoliii hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Hmmm. Na jó, kedves moderátor. Tedd át oda. Pedig folytattam volna fényképekkel, leírásokkal, tapasztalatokkal, stb stb stb. De bevezetőnek jó volt a monológom.
(#) interferi válasza MolnarG hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Igen szallagkábel, aszthiszem egy pc cd rom ból lett kiszedve és ide illö darabokra vágva.
(#) interferi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Csak addig amig leprobáltam jók voltak a másikok is mert egy rossz panelra fölös lett volna annyi idöt áldozni mig az ember rászabja a folia vezetöket.
(#) janikukac hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Itt van életem első vasalt nyákja! Szerintem elég pöpec lett, ahhoz képest...

Kép 088.jpg
    
(#) kaqkk válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Grat !
(#) janikukac hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Köszike mindenkinek, főleg Zoli bácsinak, meg BlackDognak a kifogyhatatlanan biztatóknak, na meg Szűcs Péternek a rajzért!
(#) klemo86 válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szép lett
(#) storm válasza janikukac hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Még egy kicsit gyakorolsz és tökéletes lesz
(#) janikukac hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Hihi, köszike !
(#) oleg53 hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Gratulálok mindenkinek! Csak az utolsó pár oldalt néztem, de elszégyelltem magam, hogy milyen keveset építek, és milyen módszerekkel...
Lehet, hogy égő, de ez az első 100%-ig saját valamim, és csak pár hónapja csináltam. Nyákmarás helyett inkább próbanyákra terveztem meg. Nehéz volt ennyire összenyomni, és minimális szinten tartani az átkötéseket, de megérte, mert azt hiszem, kihoztam belőle a maximumot.
Ez egy "kétcsatornás" akkumerítő. Ronda, de működik. Egy LM324-es nyit két BC337-est, amik a bal oldalon álló cserélhető ellenállásokon keresztül merítik az akkukat. Amelyik oldal eléri a merítési szintet, az kikapcsol, és a hozzá tartozó led elalszik. A merítési szint közös, a trimmerrel állítható kb 0.8V és 9.1V közt. A jobb oldali két tüskén lehet mérni beállítás közben a merítési szintet, illetve ezek pillanatnyi összezárásával indul a merítés. (A kapcsrajzon ez alul van.)
A tápfeszültségigény 12 - 24V DC. A vezetékek végén sajnos pont nem látszanak a csatlakozások, de már nem akarom újra lefényképezni. Az viszont látszik, hogy utólag tettem bele polaritásvédő diódát.
Amit tanultam:
1. Összenyomni mókás, de nehéz.
2. Egy rendes nyák szebb.
3. Hiába figyelsz, lehet, hogy lehagysz valami fontosat.
4. A hosszabb ónhidak rondák és sok anyag kell beléjük.
Hát ennyi lenne.
(#) hackerfish válasza oleg53 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szia!
Nekem tetszik tényleg jó kicsire összenyomtad a próbapanelon!
Egyedül azok a baloldali ellenállások bántják a szemem...
Be lesz dobozolva?
(#) blackdog válasza oleg53 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Teljesen rendbe van. Még, ha megtervezed és kimarod a nyákot akkor sem lett volna sokkal kisebb.
(#) janikukac válasza oleg53 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szia ! Nekem is tetszik!
(#) Tibi98 válasza oleg53 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Tényleg nem lehetett egyszerű ilyen kicsire összesűríteni. Tervezett NYÁK-al sem lenne sokkal kisebb, bár kétségtelenül szebb, kés kevesebb meló lenne a beültetés. Elsőre igen ígéretes próbálkozás, grat!
(#) oleg53 válasza hackerfish hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Köszi a véleményeket. Nem gondoltam, hogy ennyire pozitívak lesznek.
Válaszok:
Nem lesz bedobozolva. A bal oldali ellenállások tüskesorral csatlakoznak a panelhoz, ezért néz ki így. És ezért sem dobozolnám be, mert azok úgyis kiállnának.

A beültetés valóban nem volt egyszerű. Nem hiszem, hogy sok panelt fogok csinálni ezzel a technikával.
(#) oleg53 válasza Tibi98 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ja, igen. Még annyit hozzátennék, hogy nem ez az első. Ez csak azok közt az első, amik teljesen saját tervek alapján készültek. (És nincs is sok társa.)
Az első építésem a TDA2030A adatlapján található egytápos erősítő volt kb 6 éve. Azóta szinte semmi. Ott a nyákrajz volt saját, meg a megvalósítás. Még a hűtőbordát is én hajtogattam és szegecseltem alu lemezekből.
Durván 3-szorosan túl is méreteztem.
(#) janikukac válasza oleg53 hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Hihi! Én is hajtogattam bordát a TDA 2003-nak.
(#) Schnitt hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Sziasztok!

Elkészültem a függvénygenerátorommal.
A fotókon látszik, hogy előlap még nincs megrajzolva, azt valami progival lenne jó, de nincs még olyanom, valamint a kábelezést kell megfésülnöm.
Szövegesen annyit érdemes tudni róla, hogy egy XR2206CP a lelke, ami adatlap szerint 1 MHz-ig megy, de szkóppal mérve 2,6MHz a vége, igaz, ott már minden jelalak sinusnak látszik, és az amplitudó is erősen csökken.
A frekimérője Vicsys féle, a bekapcsológomb pedig úgy van bekötve, hogy egyik állásba kapcsolva a generátort nem indítja, csak a frekimérőt, így külső jel forrást is lehet vele mérni.
A 2 db BNC csati közül a felsőn jön a négyszögjel, az alsón pedig egy kétállású kapcsolóval lehet a háromszög és a sinus közt választani. így az éppen nem használt output használható külső triggerként szkóphoz.
A piros poti az amplitudóért felel, az ezüstök meg a tartomány választó, és a finombeállító helipoti.

Röviden ennyi.
(#) StefuPeti válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia. Nagyon szép lett. Remélem az LCD rögzítő csavarokat, és a BNC csati csavarjait valahogy szépen eltünteted majd !!! Akkor lesz majd csak ötös.
(#) Schnitt válasza StefuPeti hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Köszi!
Nem tudom, hogy lehetne a csavarokat eltüntetni, ha besüllyesztem, a feje akkor is látszik majd.
Belülre kellett volna egy tartókonzolt, és ahhoz csavarozni, akkor elöl nem látszana, de azt már buktam.
(#) zsoltee0001 válasza Schnitt hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia

Jól néz ki, szerintem tedd a potikat meg a kapcsolókat (lehetnének egyformák) egy sorba.
A bnc csati meg mehetne az oldalfalba.
Mert így nagyon zsúfoltnak tűnik.
Ha úgy is új előlapot csinálsz talán még nem késő.
Üdv
Következő: »»   715 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem