Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   310 / 1163
(#) voodoo hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy nem tudom mi annak a neve ami egy kis LCD kábel ugyan, de mégis gumiból van? Amúgy például számológépbe, hőmérőbe és 2 db bicikli kmórába ilyen van. Erre lenne szükségem picit nagyobbat szeretnék venni valahol, csak nem tudom, egyáltalán hogy keressek rá?

Válaszokat köszi.
(#) lapose válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Szia!
Átvezető gumi, vagy gumifésű néven lehet fellelni. Mobiltelefon kiegészítők közt fellelhető.
(#) gyumil válasza lapose hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Itt a kép. Még nem találkoztam ilyennel.

Dsc03304.jpg
    
(#) Mybuster válasza gyumil hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
HELLO!
*** Ez valami mini SMD-s cucc lehet talán ellenálás vagy kondi ..
(#) Jackass hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Üdv!

Nemrég hozzám került egy kupac alkatrész és a kupacban ezeket találtam.(elnézést a rossz minőségért)
Nem tudom mik ezek és mire jók?
(#) kissi hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy hibás elektronika, amiben nem tudom mi lehet az alábbi azonosítóval ellátott SMD alkatrész: 631 434 ( ez látható rajta 2 sorban ) 8 lábú és valami driver -optocsatoló, vagy hasonló lehet...

A segítséget előre is köszi! Steve
(#) lapose válasza Jackass hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Szia!
Szerintem valamilyen tengelyre jeladó, pl. HALL érzékelő részére.
(#) lapose válasza kissi hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Szia!
Ilyen hatszámjegyű azonosítóval általában felprogramozott mikrokontrollereket jelölnek.
(#) kissi válasza lapose hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Nem örülnék neki,de akár az is lehet....

Mindenesetre mivel úgy emlékszem ( most egyelőre összeraktam ) 6 db volta panelen--> én a tervező helyett akkor egy kontrollert használnék, de lehet előnye az önálló kontrollereknek is!

Várom a "jobb" megoldást ! Köszi! Steve
(#) Jackass válasza lapose hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Nem kizárt Esetleg egyéb ötlet? Nem lehet valami rádióalkatrész vagy akármi más?
(#) vjoci hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Hali elszált az alaplapon ez az alkatrész P07003L VG 8 lábu smd. mivel helyettesithetném , választ elöre is köszönöm
(#) janóczi hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
sziasztok

egy kérdésem volna:
egy kapcsolási rajzban találtam egy alkatrészt (NEC2051)
és a schematikus ábrán IC-nek tűnik. ...igenám, de sehol nem találtam ilyen nevű alkatrészt. A gugli nem dobott ötletet. TME-nél nincs, (illetve van egy ami egy kicsit hasonlít, de nem vagyok benne biztos) a farnell oldala sem ismeri. Mellékelek egy képet, jól jönne valami ötlet!

Köszi ha foglalkozol vele

nec2051.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza janóczi hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
ha jól megnézed, akkor ez egy kettős optocsatoló. Ha nincs még kész nyákod, akkor helyettesítheted két sima optocsatolóval is, esetleg majd ehhez csinálod a nyákot.
(#) janóczi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
köszönöm!
(#) gyumil válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Az biztos, hogy kondi. De milyen értékű?
(#) granpa hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Találtam ilyen alkatrészeket:fekete tégla 8x7x2, 3láb, 223felirat (kondi?22n?). IC-k: ORION 8827LA013, alsó sor: DEC 1007 515 (30lábú);. felső: NEC JAPAN, középső:uPD6251C(u=mű),alsó sor:8822CX (16lábú). Gugli nagyon nem volt a barátom!
(#) elektro95 hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Hali

szerintetek ettől függetlenül használható az alaplap mert nem akarom betenni a gépbe addig amíg nem tudom hogy jó-e
(#) mullergabor hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
Hali.tudnátok segíteni abban h ez milyen transzformátor lehet.ilyet még nem láttam,és az interneten sem találtam semmit.ez van ráírva: 230V,50/60Hz,Pab=32,6W, 0,47A, Tu 40C <-- ez egy kemigrafált táblára van írva,maga a trafóra meg 220-->27 100VA.ha kell tudok jobb minőségű képet is csinálni csak ma nem volt lehetőségem rá.
(#) kadarist válasza mullergabor hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Szia!
27 volt szekunder feszültségű, 100VA-es teljesítményű.
(#) BEMcorp válasza elektro95 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Hali!

Ha jól látom (egy kicsit homályos a kép) az északi hidad elszállt (kipukkadt, elfüstölt, az örök elektronmezőkre távozott...), szóval szerintem esélytelen, hogy ez az alaplap esetlegesen egy-két csipogásnál bonyolultabb működést mutasson.
De ha ráteszel egy tápegységet, azonnal kiderül hogy mi a szitu (nem kell bele semmi, se ram, se VGA, egy P3-mas procit meg csak találsz bele, mert P3-mas, nem?)
(#) bubuc17 hozzászólása Ápr 5, 2011 /
 
heló mindenki
Tudna nekem valaki segíteni hogy mi a különbség a lineáris és az analóg hall között?
A lineáris az azt jelentené hogy analóg és lineáris a működése?És ami analógnak van írva az sima analóg és nem lineáris?
jól gondolom?
ss49 és az ss495a ra gondoltam
(Elektromos gázkarhoz kéne...)
(#) lapose válasza bubuc17 hozzászólására (») Ápr 5, 2011 / 1
 
Szia!
Az analóg annyit jelent, hogy a pl. a kimenete nem csak két értéket vehet fel, hanem a két végérték közt folyamatosan változik a feszültsége. A lineáris pedig a változás karakterisztikáját jelenti. Ha csak annyi van ráírva, hogy analóg, az lehet lineáris, vagy pl. logaritmikus stb. karakterisztikájú.

Szerk.: A katalógusokból kiderül, hogy mindkettő lineáris.
(#) granpa hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Szevasztok!
Kéne egy kis segítség az azonosításhoz a következő alkatrészekhez: Diódák; C24 06 10, T B 8F,G8FD05,UA87, 06D10(ez kis üveg testű). Tranyók?: u(mű)574(alatta 814L) NEC; I251 7M. IR3T20 JAPAN SHARP 8823 B (8láb egy sorban); A473 (5lábú hosszúkás /8lábú is van/; fekete 8mm-es lencse Y7331U (2lábú);ezek mik? És még két kondi: zöld (24x19x10 gömbölyített) 105J DH (1u) 200
SA+~; (zö 24x17x7 gö) 474M(470n) DHP (S) omega jel. mekkora a fesz. tűrésük?
Az előző hsz.-emet is nézzétek meg, és mondjatok valamit(ha lehet tudni).
Köszönettel: Kálmán
(#) bubuc17 válasza lapose hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Köszi a segítséget
" , az lehet lineáris, vagy pl. logaritmikus stb. karakterisztikájú.

Szerk.: A katalógusokból kiderül, hogy mindkettő lineáris."
Ez kellett nekem (:
Csak megtévesztett hogy a lineárisnál miért nem írták oda hogy analóg...
Mármint egyértelmű hogy a lineáris analóg, csak azt hittem hogy valami különbség furfang lesz
(#) SzT3 hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Sziasztok
Segítséget kérnék
van egy csatolt képen látható alkatrészem, elvileg feszszabályzó ICnek nézem és két ugyan olyan (akkupakba) két külön jelölésö ic-t találtam, hogy tudom kisilavizálni az értékét?
az egyik : 730 B 835LG

a másik pedig: 002 B 320

ezek a jelzések vannak rajta. előre is köszönöm.
(#) elektro95 válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
jó kösz majd megpróbálom de még egy kérdés hogy a p3-mas proci milyen ?
(#) BEMcorp válasza elektro95 hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Röviden? Régi...
Kicsit bővebben: frekvenciájuk 450~1400MHz között volt, kódnevük Katmai (1999), Coppermine (1999), Coppermine-T (2001), és Tualatin (2001).
Ha össze is raksz egy P3.mas gépet (és még működik is), akkor is elég lassúnak fog számítani XPvel, illetve valószínűleg még a youtube-os videókat sem tudja majd akadásmentesen lejátszani.
Arról nem is beszélve, hogy memóriát találni bele, maga a megvilágosodás, az SD vagy a DDR1-es ram (nem tudom az alaplapod tipusát, így nem tudom melyik való bele) ára a csillagos éget veri
(#) elektro95 válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
köszi majd meglátom hogy mi lesz még vele ,de szerinted menyiért tudnám leadni az elemet belőle ?
(#) BEMcorp válasza elektro95 hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
???
Most mire gondolsz? A BIOS elemére, a CR2032-es gombelemre??
Leadni? Hova? Miért? Minek?
De ennek már aztán tényleg semmi köze a topichoz, ha az alaplapodról akarsz továbbra is 'beszélni', nézz be EBBE a totyikba.
(#) jdani hozzászólása Ápr 7, 2011 /
 
Helló. Milyen értékű ez a kondi?

DSC06068.JPG
    
Következő: »»   310 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem