Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   311 / 1163
(#) erdgab válasza jdani hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
100n/25V kerámia.
(#) jdani válasza erdgab hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
25V csak.. fura. Ilyet még nem láttam. Kösz
(#) tda7294 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Sziasztok Segítsetek légyszi. Nem találom ennek a tranzisztornak az adatlapját sehol. c4977 van rá írva. Egy rossz pc tápból szedtem ki. Ezek voltak a kapcsolo fetek. Google barátom is csak 2sc4977 -et ad be. Szóval ha tudtok erröl valami általános infot akkor osszátok megvelem légyszi. Köszöntem További szép napot.

c4977.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza tda7294 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
A 2sc4977 pont jó is, mivel ez az lenne, csak nem szokták feltüntetni a 2s előtagot.
PC tápban amúgy is bipoláris tranzisztorok vannak és nem fetek.
(#) GyurikaBx válasza tda7294 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Üdv! Én ezt találtam róla, csatolt kép.

2SC4977.JPG
    
(#) tda7294 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Ricsi és Gyuri köszi mindkettőtöknek. Nem tudtam hogy elhagyható a 2s tag... AM alábbi linken rémlett hogy fet de jobban meg néztem ott ugy van írva hogy kapcsolótranzisztorok vagy fetek. Köszönöm szépen a segítségeteket http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/at-s_pc_tap_atalakitasa_szimm...k.html
(#) sempi601 hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy a két alkatrész között mi a különbség? Gondolom mindkettő dióda (zener?).
A feketére az van írva, hogy IN5397gp,
a pirosasra pedig c9v 1ph.
Egy áramkörbe, amit építek, 6.2 V-os zener dióda kellene. Ezek közül jó lenne valamelyik? Előre is köszi a segítséget.
(#) kadarist válasza sempi601 hozzászólására (») Ápr 8, 2011 /
 
Szia!
Egyik sem jó, mert az egyik egy egyenirányító dióda, a másik meg egy 9,1V-os Zener.
(#) Sendi hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Helló Mindenkinek.

Keresem az adatlapját egy kocka DC-DC konverternek. (16x16mm) A gyártója: Microwi electronic Gmbh. tip. SD05A kimeneti fesz: 5VDC. Sehol sem találom. Ha valaki ügyesebb, megköszönném.
(#) doomkiller hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Sziasztok! Egyik ismerősömtől kaptam egy scanner szenzort, a típusára lennék kíváncsi mert nem szeretném szétbontani csak ha nagyon muszáj (gondolom a hátuljára van írva). Az IC mérete 5,55x0,9 cm. Mellesleg a scannelésen kívül lehetne valamire használni?
(#) karesz49 hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Szevasztok. Nekem is alkatrész problémám van. Barátom hegesztőjébe lenne szükség 4db. SKT160/08c tirisztorra de sehol nem találok még leírást sem, hogy esetleg mivel lehetne helyettesíteni. Ha van ilyenje valakinek vagy tud segíteni a behelyettesítésbe azt nagyon megköszönném!
(#) B.I válasza karesz49 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 / 1
 
Szia. Az alábbi fájlban megvannak az adatai.

datasheet.pdf
    
(#) karesz49 válasza B.I hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia. Kösz a segítséget, ha még azt is megmondanád hol kapok ilyet Magyarországon nagyon jó lenne.
(#) B.I válasza karesz49 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
SKT160/14E-t találtam, de egy kicsit drága. Bővebben: Link
(#) karesz49 válasza B.I hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Tényleg elég húzós az ára és aki javítja a gépet a 08c-hez ragaszkodik, én csak segíteni szeretnék a beszerzésben.
(#) B.I válasza karesz49 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Én nem tudom, hogy lehet e helyettesiteni vele de az biztos, hogy 4db. árából már egy jó inverteres hegesztő is kijönne.
(#) maTaKee hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Helló!
Van itthon egy "készülék" ami elromlott, és tudni szeretném a nevét, hogy mi az. Én eddig ezt a készüléket csak hidrofor tartályok motorjának (?) bekapcsolásánál láttam. 1969-es GANZ gyártmány, van rajta egy zöld és egy piros gomb, a doboza alja tele van olajjal. Ki kéne cseréljem, de sajnos nem tudom a nevét, fényképet meg nem tudok csinálni, fényképezőgép hiányában. (tippem szerint mágneskapcsoló, de nem vagyok benne biztos)

Előre is köszönöm!
(#) árnyék válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia !
Aminek a nevét keresed azt úgy hívják, hogy "MO" tipusú kapcsoló. Nem tudom árulnak-e még ilyet, valószinü csak kéz alól kapsz.
Csatolok képet , ez még nem volt beüzemelve !Sajnos a zöld gombot ki kellett vennemmert máshova kellett.
Most látom még benne van a gyári papir!
(#) Abukodonozo hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Szaisztok!

A képen lévő SMD kondenzátor értékére volnék kíváncsi. Tudja valaki? Ennyi olvasható rajta: 2276, alatta 23044.
(#) Ricsi89 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 10, 2011 / 1
 
Az 227G lesz. Segédprogramoknál van kondenzátor kódból kapacitást számoló program. Oda beírva megkapod az értéket. De azért megsúgom: 220 µF 2%
(#) Abukodonozo válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia! (Szai!)

Köszönöm, igen, tényleg G lesz. A kis csíkkal megjelölt fele lesz a negatív láb, nem?
(#) Ricsi89 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 10, 2011 / 1
 
Ha jól tudom, akkor a pozitív végét jelzik csíkkal.
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 / 1
 
Szia!
Igen, a pozitív a csíkos: Bővebben: Link
(#) Abukodonozo hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Értem, mégegyszer köszi.
(#) vikipapa hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Helló mindenkinek. Kaptam egy videót bontásra amiben van egy késleltető művonal (Csatoltam egy képet, bocsánat a rossz minőségért). Ez van ráírva: Delay Line 7911 ADL-FE1836E. A vidó típusa amiből bontottam: Audition VCR 35/32. A bekötésére lennék kíváncsi, vagy ha valaki tudna adni egy adatlapot azt nagyon megköszönném.
(#) harald hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Szép napot mindenkinek lenne egy töltésvezérlő ic 1.2 voltos aksit tölt annyi van ráírva ZE002 8013
nem találok adatlapot és nem tudom esetleg mivel lehetne helyettesíteni de még a bekötése sem biztos mert nem én szedtem ki és szabályos 4 lába van
Üdv Harald

ze002.JPG
    
(#) pucuka válasza harald hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ez csak annyiban töltésvezérlő, (inkább csak szintkapcsoló) hogy a napelemes kerti lámpában kapcsol. Ha van fény, tölt, ha nincs fény akkor rákapcsolja az akkura a LED -et. Nagyon nehezen lehet találni kínai nyelvű adatlapot.
(#) árnyék válasza harald hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia !
Csak ezt találtam . Remélem segit !
(#) maTaKee válasza árnyék hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Köszönöm sokat segítettél! Esetleg még, ha betudnád scannelni vagy jobb minőségű képet csinálni arról a kapcsolási rajzról (bekötésről), amit csatoltál?
(#) kadarist válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia!
Ez a legjobb felbontás: Bővebben: Link
Következő: »»   311 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem