Fórum témák
» Több friss téma |
Holnap rakok fel egy álltalam megépített kapcsolást.
Régebben csináltam NI-CD akkumulátor töltésre csak a leírás német volt és nem jöttem rá hogy milyennek kellet volna lenni a diódának. Holnap előkeresem a kapcsolást.
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha 6V-ot akarok alőállítani, 5db sorba kapcsolt 1,2Vos Ni MH akkukkal, és az egyik 9 Ah-s a többi meg csak 2Ah-s akkor egyformán merül mindegyik akku, és ha a 2Ah-es lemerült, a 9-es meg mág ha bírná is de akkor már nem lesz meg a 6 V feszültségem?
Ha így van akkor erre nincs valami járható ötletetek? nevezetesen hogy akkor legyen vége a 6 V-nak ha már a 9Ah-s is lemerült.
Sziasztok!
A bringamra szeretnek 4 db ilyen powerLed-et feltenni es aksirol mukodtetni.http://www.hestore.hu/prod_10028172.html Az a kerdesem lenne hogy milyen aksit ajanlottok hozza. Ni-CD-t vagy Ni-MH-t? Vagy a LI-ION jobb? En 3 db 1400mAh-s elemet rakan sorba es igy megvolna a 3.6V. Kerlek segitsetek!
Én mindenképpen Li-ion-ba gondolkodnék hiszen annak a legjobb a 3 közül kapacitás súly aránya (energiasürűség ? ) és egy cella kapocsfeszültsége 3,6V.
Viszont 3db elem sorba az 3x1,5V=4,5V lenne.
Így biztosan nem lesz jó mert töltés szempontjából külön kell kezelni az 1 db 9Ah-s akksit mivel az még bőven tele lesz amikor a többi már lemerült. Nem tudom mekkora áramra van szükséged ,de lehet akkor kevesebb cella kéne és egy step-up konverter utána.
Csak érdekesség képpen:
Bővebben: Link
En Ni-MH-s vagy NI-CD-s elemet raknak sorba es 3x1.2V az 3.6V.
Sajna nem talaltam eddig elegendo mA-s Li-Ion-os akut.
Tyuha! Ez aztan nem semmi
Nekem is kel ilyen!
Ja, akkor nem elemet raksz hanem akkut mert annak a kapocsfeszültsége 1,2V!Bővebben: Link
Végülis nem irreális a legyártása, elszántság kérdése!
Ertem. Akkor eleg egy db aksi ami 3.6V-os es 1800mAhs?
Es aramgeneratort hasznaljak vagy csak egy ellenallast hogy levegye az aramerosseet?
Most néztem a Led-et amit belinkeltél és annak a nyitófeszültsége 4V tehát 1 cella biztosan nem elég, bár érdekesnek tarom a 4v 350mA 1W kombinációt még veszteséggel sem igazán stimmel. Aztán meg az a
30-40lm kevésnek is tűnik az 1W-hoz. Én lehet inkább keresnék másik ledet! Az ellenállás is jó lehet bár az veszteség mindenképp, az áramgenerátoros szebb megoldás , de az is veszteséges , a legszebb a kapcsolóüzemű ledmeghajtó és szerintem nem is drága és akkor a feszültség sem kritikus.
NEm pont ezt a led-et fogom hasznalni. Ezeket fogom elcserelni: http://www.hobbielektronika.hu/apro/hirdetes_22484.html
Ebbol fogok minimum 4-et felhasznalni. Milyen az a kapcsolo uzemu ledmeghajto? esetleg nincs egy kesz kapcsrajzod nyaktervvel?
Jó lehet az MP1518 is de akkor 1 cella kell és 4 led sorba kötve v. MP2370 és akkor 2 cella és 4x1led párhuzamosan. Azért nézd meg az adatlapokat!
Ezek specialis ledmeghajtok?
Ha az MP2370-et valasztom milyen cella kel hozza? Hany V-os es hany A-es?
Lehet inkább MP2481-et használnék 2 Li-ion cellával
step-up módban és sorban a 4 LED. Ennek a hatásfoka kiválló, elhanyagolható a veszteség! Van benne tartalék ha utána több ledet akarsz.
Es hany Voltos cellakat hasznaljak? Meg hany Amperest?
Hat nem tudom hogy hol tudnek ilyen MP2481-est beszerezni....
Hát amiről eddig is beszéltünk Li-Ion.(3.6V) Ami a kapacitást illeti azt meg Te tudod, nagyobb = hosszabb világítási idő. Az IC pedig a Chipcad-nél beszerezhető
tekercsel együtt (hozzáteszem nemrégiben én kompletten a modult vettem meg 2100Ft környékén).
Koszi szepen a valaszod
Az a helyzet hogy en Ukrajnai vagyok ezert nehezebb lesz a beszerzese....
Értem, akkor esetleg csemegézz innen:
Bővebben: Link
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy miben tér el egy AA Ni-Cd akksi egy normál tölhető elemtől? Szétszedtem egy vakondriasztót amiben van egy ilyen sárga 800mAh-ás 1.2V-os Ni-Cd elem, ami elég régi már és szerintem emiatt nem működik. Nagyon halkan zizeg még a riasztó, de szerintem 2-3 év után már nem tud 800mAh-t szolgáltatni. Főleg ha télen is kint volt. Szeretném ha elmondanátok mindent amit tudtok róla, pl.: szereti e ha teljesen lemerül vagy ezt nem szabad stb... Még egy dolog: Ugyan ilyet vegyek bele? vagy ajánlotok valami más típust. Normál tölthető elemet nem javasolt senki. Előre is köszönöm István
Üdv.
Elkezdtem a nyáktervét ENNEK a kapcsolásnak. Van egy két dolog ami nem teljesen világos. Először is a töltő feszültséget külön tápegységről kell beállítani? Tehát ha én 12V-os tápra rakom akkor csak 12-os akkut tudok tölteni? Másodszor Georgee univerzális tápja gondolom váltófeszültséget adott le mivel ott az egyenirányító a bemeneten. Ha nekem nincs ilyen univerzális tápom akkor használhatok sima nyákba forrasztható transzformátort? A feszültséget egy egyszerű soros áteresztő tranzisztorral és zenerekkel állítanám. Lehetséges így? (remélem értitek mire gondoltam)
Hello!
Az "ennek" az melyik? - Általában töltéskor vagy egy ellenállás, vagy egy áramgenerátor korlátozza a töltőáramot. A töltési feszültség, pedig a töltés folyamán nő, vagy is eléri a töltési végfeszültséget. Ezért tölteni akkor lehet valamit, ha a tápláló feszültség, nagyobb mint a töltés végfeszültsége. Ez alól kivétel, ha kapcsoló üzemű a töltő, de ekkor is igaz, ha a a kapcsolóüzemű táp kimenetére értjük ugyan ezt. - Ha a töltő analóg soros áteresztő (disszipatív) rendszerű, akkor a tápfeszültség és az aksi feszültség között kialakult feszültség különbség és a töltőáram hatására létrejött teljesítményt, valaminek hővé kell alakítani. (P=Utáp-Uaksi)*Itöltő ) Ezért célszerű, ha a kettő között, a megengedhető minimális különbség van. (Vagy is az áteresztő elem és a főáramkörrel sorba kapcsolt elemek, működéséhez szükséges minimális feszültsége.) Kapcsolóüzemnél is igaz, csak ott a hatásfok arányában ez sokkal kisebb hőteljesítmény is lehet) - Természetesen használhatsz sima trafót, melynek feszültsége megfelel az előbb leírtaknak. (Egy rajz ésszerűbb lett volna) üdv! proli007
Bővebben: Link
Erre a kapcsolásra gondoltam csak félre linkeltem. Ha AC 12V-al töltök az egyenirányítva az nagyjából 15V egyenfeszültség. Az alábbi kapcsolásnál a tápegység résznél szükség van ennek a feszültségnek a "beállítására"? (pl.: 8,4 V -os akkut szeretnék tölteni és ehhez 12V-ra csökkentem a 15V-ot zenerrel+ soros áteresztővel ami a különbséget elfűti...) Vagy nem probléma ha a8,4v-os akkut 15V-ra kötöm csak áramot kell korlátozni? Az alábbi kapcsolásban van áramkorlátozás azt hiszem...
Hello!
- A kapcsolás a bemenő váltó feszültséget csak azért kapcsolgatja, hogy ne fűtsön úgy a Fet, ha 12V táp mellett, 6V-os aksit töltenél. Ha ez nem zavar, elhagyható. - Alapvetően ez egy szabályozható áramgenerátor. (Bár nem túl szép dolog, hogy a referencia feszültségét, a nyers tápból veszi. Mert így a tápfesz kapcsolgatásával, a töltőáram is változni fog. (Hogy miért van erre két poti, azt nem tudom, mert el nem olvastam..) - Töltéskor feszültség figyelés nincs (de arra nem is lehet tölteni), csak áram szabályozás. Tehát az áramot VR1/VR2-vel beállítva és a töltési időt kiszámolva, kell a töltés időt meghatározni. - Kisütéskor a relé árama és a 100ohm/25W süti ki az aksit. Ha a feszültség leesik, a relé elejt, kisütés véget ér. üdv! proli007
Még egy kérdés.
Mekkora transzformátor kell hozzá? Ha 12Vos a trafó és én mondjuk max 500mA-el töltenék akkor elegendő egy 10VA-es? (12Vx0,5A=6VA) Ekkora túlméretezés már elegendő? Mondjuk EZ .
Hello!
Elegendő. De Te nem a 12Vac-t fogod terhelni 500mA-el, hanem az egyenirányítottat, ami már magasabb lesz. Tehát a túlméretezés, nem is akkora, mint amilyennek látszik. üdv! proli007
Hogy mi a különbség? Hát az attól függ, hogy neked milyen a "normál" tölthető elem
Ezek az akkuk úgy lettek, hogy elvileg legelőször volt az Ni-Cd, ez elvileg hamarabb lemerül magától, meg hát van benne Kadmium, szóval próbáltak helyette jobbat találni... viszont elvileg ez bírja a legjobban a hideget, és ez tud pillanatnyilag a legnagyobb áramot leadni, a jelenleg is létező fajták közül...--> ezért van ilyen sok akkus csavarhúzó-fúróban, meg állítólag anemzetközi űrállomás orosz moduljában is... --szóval ez is kapható mint "normál" tölthető elem Aztán jött az Ni-Mh, ezek a leggyakoribbak mostanság, kevésbé merül magától, mint az Ni-Cd, sőt ennek az extra kis önkisülésű változatai kaphatók néhány éve, egyre több gyártótól (Varta Ready2use, Sanyo Eneloop, GP Recyko, meg több más gyártótól is), sőt ezek ugyanannyiba kerülnek általában, mint a hagyományos NiMh akksik... ha NiMh-t akarsz, akkor ilyet vegyél, a Varta meg a Sanyo van nekem, mind a kettő jó, viszont a Sanyo úgy tűnik jobban tartja a feszültségét, többet fogyasztó készülékben is, viszont egy vakondriasztóba talán túlzás ilyen akksikat venni, annak úgyse kell annyi áram Meg vannak még ilyen 1,5V-os tölthető akkuk, amik elvileg valami külön technológia, pl a HESTORE-nál is lehet kapni, viszont állítólag ezek csak kis áramot bírnak leadni, meg külön spec töltő kell hozzájuk, szóval ezek elméletben csak olyan helyre jók (jobbak mint a másik 2 típus), ahol valamiért kell hogy az akku leg. 1,5V-os legyen, pont úgy mint az alkáli elem... Szóval, mivel kint van a kertben, meg minden hóban sárban, szerintem vegyél bele nyugodtan Ni-Cd-t... főleg ha eddig teljesen jó volt...
Sziasztok
Egy elég extrém aksi töltőre lenne szükségem tudna ebben valaki segíteni? egy elég régi lúgos aksival működő lámpát szerkesztek épp át Ni-Mh(üzemre) 4x1,2v(4cella/pakk) Góliát elem méretű aksik Kb. min4000mAh/cella /// min16000mAh/ pakk kapacitást sajnos nem tudtam még mérni. (16db cella 4 felé osztva és párhuzamosan(1,2v) majd a 4 pakk sorosan kötve(4,8v)) Megoldható lenne egy olyan töltés ami a pakkokat külön (1,2v) képes tölteni majd ellenőrizni? Mivel itt elég komoly teljesítményről beszélünk nem lenne szerencsés ha túltölteném vagy sikerülne rövidre zárnom a kicsiket (a képeken épp össze szoktattam a cellákat töltés előtt kb 72 óra)
Szia, ezt a Futaba CDR-5000-es töltő tudja
ki kell vezetni a sorok végeit, 4 sornál 5 csatlakozóvég lesz, a +, a - és a cellák közötti kötések 1-2, 2-3, 3-4, ezekhez kell a balanszer csatlakozókat elkészíteni polaritáshelyesen. A töltésnél a töltő cellánként fogja tölteni a packot. A computer ellenőrzi a feszültségkülönbségeket és kiegyenlíti azokat. Ez az egyik - ha nem a legjobb - nikkel töltő, amit eddig valaha készítettek. A töltő mindent megmutat a cellákról, gradikonon is kijelzi a töltési adatokat, és még azt is megmondja, hogy a cellában elrejett álbakkkecskének a körmére hány tízezred milligramm rézoxiklorid maradvány ragadt rá, miután átfutott egy lepermetezett szőlőlevélen Így néz ki |
Bejelentkezés
Hirdetés |