Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   723 / 1679
(#) Kovidivi válasza raiman hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Jó lett, szép az előlap! A kis 6-7mm átmérőjű lukakat mivel, és hogyan vágtad ki?
(#) Tibi98 válasza keko hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Valóban, a gyáriak sem sokkal különbek, grat hozzá! Az mondjuk érdekelne, hogy az első trafó földelő vezetéke milyen megfontolásból lett spirálisan megtekerve?
(#) keko válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Pusztán esztétikai módból.
(#) Tibi98 válasza keko hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Valami ilyesmire gondoltam én is... Egyébként tényleg jól néz ki.
(#) keko válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) raiman válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
köszi
(#) raiman válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
szia
A lyukakat fúrtam, sima mezei fúróval
(#) JZoli válasza raiman hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Tényleg nagyon jó lett ez a táp, így, hogy feltetted a processzor programját, valószínűleg valamikor én is megépítem! Te a fix stabilizátorokat kihagytad, ami az eredeti rajzon szerepelt?
A nyomógombokhoz írt feszültségek beállnak automatikusan miután megnyomtad a gombot? Vagy hogy van ez igazából?
(#) simate hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Jómagam és néhány osztálytársam által készített robot egy iskolai versenyre. Ahol hulladékból kellett építeni valamit.
http://www.youtube.com/watch?v=HHFaHvq4cQA
(#) Zoli_bácsi válasza raiman hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Na itt kezdődik az építés. Szerintem ennél lejjebb már csak a gányolás megy. Ez a minőségi hobbi elektronika, gratulálok. Amit észrevettem. Az előlap kissé mintha meg lenne hajlítgatva. Ha ez tényleg deformitás, akkor az sokat ront a külsőségen.

Végre magyar feliratokat látok. Nem mindig a hülye angol készülékfeliratozás. Nem értem miért mániája az magyar embernek, hobbistának, hogy folyton angolul feliratozza a készüléket. Magyarul sokkal jobban néz ki. Én is áttértem a magyar feliratokra. Isten tartsa meg jó szokásodat ebben!

Szóval szép munka nagyon!
(#) zsoltee0001 válasza raiman hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
:eek2:
Nem gyenge!
Ez aztán a profi munka!
(#) Müszi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Idézet:
„Végre magyar feliratokat látok. Nem mindig a hülye angol készülékfeliratozás. Nem értem miért mániája az magyar embernek, hobbistának, hogy folyton angolul feliratozza a készüléket. Magyarul sokkal jobban néz ki. Én is áttértem a magyar feliratokra. Isten tartsa meg jó szokásodat ebben!”

Teljes mértékben igazad van kolléga!!

Raiman: szép munka! :kalap:
(#) Frankye válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Mit is tehetnék hozzá az előttem szólók szavaihoz? Igazából semmit. Két vesszőparipámat, a magyar feliratokat és a minőségi dobozolást már többen megdicsérték, ehhez csatlakozom magam is. A előlapban az a pici deformitás valóban ront a külcsínyén, ha azt helyrehozná Raiman kolléga, az lenne a profizmus netovábbja. A belbecs pedig gyáriakat megszégyenítő (különsen manapság, a sok, ócska kinai vacak mellett...)
Gratulálok! :kalap:
(#) Frankye válasza simate hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ügyes kis jószág, ha nem is tökéletes még. (A kamerakezelést még gyakorolni kell... )
(#) Frankye válasza keko hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ez a hegesztő tényleg olyan, mintha gyári lenne, minden elismerésem! Jó ilyen szépen kivitelezett dolgokat látni! :kalap:
(#) cseffo hozzászólása Ápr 13, 2011 / 1
 
Egy unalmas nap az iskolában. Íme egy R-C tag!
(#) Action2K válasza cseffo hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ügyes! És mennyi ennek az eredő R-C értéke?
(#) Abukodonozo válasza cseffo hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Jópofa. A "kerekeket" mik alkotják? (Gondolom szintén kondik.)
(#) Medve válasza Abukodonozo hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
"precíziós" fólia kondik...
(#) keko válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Köszönöm az elismerést."Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes."
Nekünk még így tanították.Köszönet NÉMETH LAJOS tanár úrnak !Lásd Rt évkönyvek.
(#) vtsoftware válasza keko hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ugyan ez a mondat van naagy-nagy betűkkel az osztályunk falán is...
(#) raiman válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia.
Minden ami rajzon van az belekerült
Röviden a működése: ha példáúl a 9V-os gombot nyomod meg akkor 9V jön ki a kimeneten, ha a 18V-ot akkor 18V.
Persze a feszt és az áramkorlátot a le / fel gombokkal is tudod állítani tized pontossággal.
(#) raiman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
szia
Köszi az elismerést Az a deformálás csak a fényképen látszik úgy, én is észrevettem, de valójában sík egyenes az előlap
A magyar feliratokat jobban preferálom mint az angolt, mert hát azért mégis magyarok vagyunk
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Köszönöm mindenkitől a hozzászólásokat, észrevételeket.
Én úgy vagyok vele, hogy ha már ennyi időt, pénzt beleöl az ember egy készülékbe, akkor az a lehetőségekhez mérten legyen a legprofibb, és esztétikailag is nézzen ki valahogy
(#) Mybuster hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Hello mindenek!

Bemutaom első Kivezérlés jelzőmet szerintem nagyon jó lett .
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia!

Viszonylag nem rossz. Azt nem értem, hogyhogy az LM3915-re 20 LED-et kötöttél. Szerintem azt nem szabadna..
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
megnéztem az adatlapját 25 mA mindegyik lábon elbír ezek nem últra fényes ledek 10mA nem fogyaszt többet!! Igazad van azér egy Víztiszta kék leddet már nem bírna el
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Aha, okés.

Amúgy meg, kicsit pazarolsz a nyákkal, meg nem túl szép a kivitelezés is. Amúgy szebb lett volna, ha nem ragasztas rá. Ezt nem rossz indulatból mondom !
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Persze értem én amit mondasz el is fogadom !!!
(#) StefuPeti válasza cseffo hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia. Nagyon jó lett a "motorod", nekem nagyon tettszik.
Következő: »»   723 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem