Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   163 / 375
(#) Dániel X válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Üdv!

Végigolvastam őket és az a melyiket keresem nincsen közte.
(#) Letiodj hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
SZiasztok valakinek van tesla cm130 as szalagos magnohoz kapcsolasi rajza?
(#) kadarist válasza Letiodj hozzászólására (») Ápr 11, 2011 / 1
 
Szia!
Töltsd le innen: kattints a Get Manualra
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia!
Ez egy CMOS-os rajz.
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Hoppá! Köszönöm. Elnézést.
(#) ECL82 hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok, szükségem volna a tk782a és th782a típusú transzformátorok adatlapjára, bekötési rajzára. Nem találom őket sehol. Előre is köszi!
(#) Aftershock hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Honda dión gyújtás kapcsolójához kellene kapcsolási rajz ( a kulcsot ki szeretném iktatni mert vacakol mit hogyan kössek be)?
(#) szucsip hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy Siemens frekvenciaváltó kapcsolási rajzára, mert az esztergapad kinyírta a készüléket. Teszek fel két képet, ami -remélem korrekt módon- tartalmazza a típusát. A készülék egyébként levágja az automatát. 1 fázisról volt táplálva. Egy relé körül meg van pörkölődve a NYÁK, de a relé jónak tűnik.

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
(#) elektrorudi hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Egy Technics SL-D30 -as lemezjátszóhoz keresnék kapcsolási rajzot. Annak idején elég sok volt belőle. Az elektrotanyán már néztem. Ott csak a kezelési utasítása van. Köszi.
(#) proli007 válasza szucsip hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hello!
Sajnos rajzom nincs, legfeljebb néhány nem túl biztató információm..
- Hasonló gonddal küzdöttem, mert volt egy ilyen (vagy hasonló, de MIKROMASTAER) frekiváltója a barátomnak. Fel is élesztettem, miután Ő ugyan egy-fázisra bekötötte, csak éppen a 400V-ra. Nagy csatt, és sűrű csend következett.
- Megnéztem, de volt benne egy blokk, ami tartalmazta az összes teljesítmény félvezetőt. (Diódát IGBT-t..) Nos ennek még csak a típusát sem tudtam leolvasni. Vélhetően a Siemens "magának gyártja" a modult.
- Sajnos ha a modulon zárlatokat találsz, akkor csere. De nem tudom menyiben gazdaságos ez a mutatvány.
- Minden esetre érdemes a VDR-eket és a panelen található furatgalván átkötéseket is megnézni, mert találtam olyant, ami simán kiégett, és alig volt látható a szakadás.
Mind össze ennyi..
üdv! proli007
(#) Grindi hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
vezeték nélküli ajtócsengőhöz szeretnék áramkört, de sehol nem találok ebben kérnék segítséget .
(#) gg630504 válasza Grindi hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Mintha régebbi HE, RT folyóiratokban láttam volna gyáriak rajzát.
(#) Grindi hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
nekem megvan 1990 től 2004 ig az összes pdf ben hátha abban bennevan
(#) vi46 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok Még új vagyok az oldalon. Ha tudna valaki segíteni. Egy CTG 2901-es akai tv. rajzot keresek.
(#) Grindi hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
találtam kettő vezeték nélküli ajtócsengő áramkört akit érdekel mellékeltem 2003 as wordbe
(#) Sir-Nyeteg hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Egyik ismerősöm kért segítséget, de én is elakadtam, így itt kérek segítséget:
Mellékelt fájlban levő kapcsolási rajzzal lenne a probléma.
Megépítve egy 7805-ös stab kockán keresztül fel akar venni pár amperkét. Miközben kb 50mA-t kéne neki a két led miatt.
IC-k nem használt lábai földre vannak kötve, bemenetek is határozott jelszinten vannak. Szűrőkondik is megvannak.
Sokszor lett már ellenőrizve, és a logika szerint működnie kellene.
Ma már eljutottunk oda, hogy működik is. Viszont kialvó ledek helyett enyhén pislákoló ledeket kapunk, és nagy áramfelvételt. Viszont bejövő jel esetén működik az áramkör.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?
Működés: bejövő step jel esetén a 3 led közül felvillan egy piros és az iránynak megfelelően egy sárga led. Majd a monostabil áramkör kitart egy ideig, és később újra várja a jelet. Úgymond mintavételesen indikálja az érkező jeleket.
Köszönöm előre is!
(#) djcaveman hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok
Siva PPA-500 rajzot keresek. Eme csodát most hozták hozzám javítani ..mind két oldala szénné égve az alkatrészek felismerhetetlenek.. Annyira jöttem rá eddig h. TIP142-TIP147 a vége.. az egyik tranzisztorról még le tudtam olvasni a maradékot..
Nagy nagy köszönet ha valaki megosztaná velem a rajzát..
(#) proli007 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Hello!
- Ha pár Ampert vesz fel valami, akkor füstöl is.
- De a TTL-ek szépen kajálnak. Ez pld. 46mA-t, plusz van még egy 7400 is..
- Ha valamelyik kimenet testen van, akkor is fogyaszthat
- Ha fordított a táp, akkor eszik rendesen. De akkor is, ha a 7805 nem 5V-ot ad ki.
(De mi köze van ennek a nyáktervezéshez? Azon van? )
üdv! proli007
(#) Sir-Nyeteg válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Nem feltétlenül kell füstölnie.
Szépen kajálnak, ez oké 100mA-ig, de nem visznek egy 7805-öt 100fokC fölé.
Igen, nyákon lett összerakva. Vagy elvi, vagy logikai hiba lesz. Emiatt merészeltem ide írni.
(#) peter1995 hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
HEllo.Egy JVC CA-C220-as hifinek a kapcsolási rajzát keresem.Főképp a trafóról kimenő feszültségek érdekelnének.VAn egy hifi amibe nincs trafó és életre szeretném kelteni.
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Ezt az oldalt már láttam denem találom hogy hol tudom letölteni.Biztos én vagyok vak de merre keressem a get manualt?
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Mutatom.
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Kössz kössz.Mire leírtad megtaláltam.Köszi remélem benne van amit keresek.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Fúha ez kemény dió lesz.Ugye a trafó blokkrajzát megtaláltam.VAn gyárilag két primer(230 és 240V-ra) és van egy középleágazós meg mégegy középleágazós szekunder és van két sima szekunder tekercs.CSakhát a feszültségeket nem írták oda.Mivel a végfok IC 30V körül élvezi az életet és a végpanelon rajta van az egyen + puffer így úgy gondolom hogy az egyik középleágazós tekercs az 2x21,5V körül.Úgye kell neki +-12V is.NAmost azt nem tudom hogy hogyan van annak az egyinirányítása.2x9V kell ami egyen+puffer után 12V lesz vagy 12V kell ami egyen + puffer után már 18V lesz.MErt nem mindegy.Ezt meg kell nézni hogy miylen pufferek vannak jóesetben ha 16V-osak akkor 2x9.--->12V.
ÉS akkor kell még neki 10V és 5,6V- is.NA arról megint nem tudom hogy AC 10V kell ami 16VDC lesz vagy 16AC.Ugyan így a 5,6V nál is.Viszont.
A panelra van írva feszültség a csatlakozókhoz.Akkor szerintem oda akkora AC kell(a trafó csatlakozónál vannak az értékek).VAgy rosszul gondolkozok?
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
A rajzon ott vannak a feszültségek AC-ban.
(#) Mazsika hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Sziasztok,

Keresek kapcsolási rajzot Siemens Oscillarzet 05 oszcilloszkóphoz.

Hátha valakinek megvan vagy le tudja nekem tölteni valahonnan, én sajnos nem tudom.
(#) flaming1998 hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Kapcsolási rajzot keresek Funai 21D3810-es TV-hez.

ÜDV kOVÁCS jÁNOS
(#) kadarist válasza flaming1998 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Szia!
Mutatom Neked is a keresési metódust. Első dolgunk a sassziszám megszerzése:Bővebben: Link. Látszik, hogy több találatnál is a 11AK30 szerepel. Innen már könnyű dolgunk van: Bővebben: Link. A szimpatikus Elektrotanyáról meg is szerezheted a kívánt rajzot: kattints a Get Manualra
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Igen a végén véletlenül megtaláltam.
De ugye van a 27,3V az a fékfoké.Annak van egy test is.
VAn a2x17V annak is van egy test.ÉS van a 0,5, a 2,1 és a 2,7V és egy test.Akkor ez a három fesz egy tekercs megcsapolva?
Következő: »»   163 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem