Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 28
(#) titi válasza simbico hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Hali!
Leszámítva a már említett 15-ös láb földre kötését, én se látok más hibát.
Azt mindenképp válaszd le a földről, nem kell bekötnöd se 2, se 4 csatornás módba.
Viszont egyik-másik forrasztás elég ónhiányos. Sajnáltad?
(#) titi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Kifejtenéd ezt bővebben, mondjuk egy rajzzal?
Mi az hogy 1 csatornás? Csak az egyik felét használod hidalva?
(#) simbico válasza fidelcastro hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Rendben, köszönöm a segítséget, igazából csak azért rajzoltam meg a nyákot magam, mert szerettem volna egy potit, de szerintem se valami remekmű, esetleg a cikkben megadott nyáktervbe hogyan volna érdemes belerakni? Most sajnos nem nagyon tudok ezzel foglalkozni mert vizsgára kell készülnöm de majd beszerzek egy műszert és leméricskélem a dolgokat, bár félek tőle, hogy meghalt az ic
Köszi, Simon
(#) fidelcastro válasza simbico hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Nincs mit! Én is pont vizsgára készülök! Esetleg majd utána visszatérünk rá.
(#) Dano hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Üdv mindenkinek egy kérdésem lenne kérlek segítsetek, TDA1558Q típusú végfoknál milyen trafót használtok?
Én 9Vosat gondoltam mert az IC bírja 6Vtól 18Vig legalábbis a katalógusban ez van, és 4Aert vesz fel számolásaim szerint 36Wos ( kicsit ráhagytam a számolásnál +1Aperrel 45W jött ki ) trafót kellene használnom.
Kérdésem az lenne hogy jól gondolkodtam-e, gondoltam megkérdezem okosabb emberektől is mert biztos ami biztos.

Köszönöm előre is a segítséget.
(#) titi válasza Dano hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
9V váltó egyenirányítva pufferelve kb 13V, 4A-al számolva kb. 50W. Ez az elmélet.
A gyakorlatban a 4*11W-ot az IC már 10%-os torzítással tudja csak produkálni, amit nyilván nem fogsz kihasználni.
Tehát véleményem szerint elég lesz neked a 45W-os trafó.
(#) Dano válasza titi hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Köszönöm a választ, az IC adatlapján nem vettem észre a 10%-os torzítását 22Won ezért sajnos másik végfokot kell keresnem mert ahova készítem nagyobb teljesítmény kell persze nem 100Wat hanem 20-25W kell.
(#) foxi63 válasza Dano hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Hali!
TDA2030A a te barátod !vagy méginkább a TDA 2052
adatlap
(#) Dano válasza foxi63 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Köszi, ez tényleg pont jó .
Köszi.
(#) foxi63 válasza Dano hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Elbírja még azt is, ha a 9V trafót feszültégkétszerezősen egyenirányítod, és jó nagy elkót teszel rá.Akkor tuti szépen szól 15 W-on.
Atápnál kell 2db záróirányú dióda is, mert a kikapcsolás után előbb kisülhet valamelyik kondi, és a fordított tápfeszeket nem szereti semmilyen erősítő.
vagy például zene közben "kicsúszik" a hangszóró vezeték, akkor is elszállhat a végfok, nem csak ez, hanem bármelyik más is.

táp.jpg
    
(#) titi válasza foxi63 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Én azért nem javasolnám egyetlen erősítőnek sem ezt a fajta táplálást.
Különben is, mi az, hogy 1A-os dióda? Nem kevés egy picit?
(#) Dano válasza titi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szerintem is kevés.
(#) Dano válasza foxi63 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ez jó ötlet lehet bár én még ilyet nem csináltam de ha nem bántalak meg vele inkább maradok a sima trafónál.
(#) Dano válasza foxi63 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Bocsi, lenne egy kérdésem a tda2030a típusú végfokhoz nem tudnál-e adni kapcsolási rajzot ?
(#) foxi63 válasza titi hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
A záróirányú dióda nem vesz részt az erősítő láncban, csak a fordított feszültséget vágja le pl a + ágban nem engedi a kondit -0.7V nál tovább kisülni.Mivel ekkor már a tápfesz kicsi, semmi baja nem lesz, még + - 40V tápfesznél sem.
Nyugodtan ki lehet hagyni, csak amikor váratlanul elpukkan egy végfok, akkor néznek mint a moziban.
Főleg amikor próbaüzemben például nagy hangerőn lekapcsolják.
A fesz kétszerezős megoldás nyilván nem a legjobb, de ha 9V 4A -es a trafója akkor mit is tudnátok egyszerűbben csinálni? 12v ról 3W teljesítmény jön ki.
Előbb gondolkodjatok, azután kéne hozzászólni.

A #942009 hozzászólásban már eleve odalinkeltem.
üdv. Foxi
(#) foxi63 hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Ja most nézem , hogy az adatlapján eleve a kapcsolási rajzban is benne van a 2 védődióda, igaz a kimenet és a tápfeszek között.
(#) titi válasza foxi63 hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ja, hogy az 1A-os dióda a záró irányúra értendő?
Egyébként én úgy vettem ki Dano szavaiból, hogy még nincs meg a trafó, azért is kérdi, hogy jó-e egy 9V-os.
Idézet:
„Én 9Vosat gondoltam mert az IC bírja 6Vtól 18Vig legalábbis a katalógusban ez van, és 4Aert vesz fel számolásaim szerint 36Wos ( kicsit ráhagytam a számolásnál +1Aperrel 45W jött ki ) trafót kellene használnom.”

Szóval ezt most én is írhatnám...:
Idézet:
„Előbb gondolkodjatok, azután kéne hozzászólni.”

...de a lényeg, hogy segítsünk Dano-nak!
(#) Kovidivi válasza foxi63 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
"Főleg amikor próbaüzemben például nagy hangerőn lekapcsolják. " , vagy "például zene közben "kicsúszik" a hangszóró vezeték" - ha ezektől elszáll egy végfok, az nem végfok. Velem már történtek ennél durvább dolgok is, de pl. TDA7294 sosem szállt el, pedig nagyobb áramokkal és feszültséggel dolgozik. A védelmek pedig kb. hasonlóak, mint a TDA1558-ban.
(#) Dano válasza titi hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Igazad van tényleg így gondoltam csak rosszul értettétek.
Azért köszönöm.
(#) faxxx hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Hello!

Utánépítettem titi tervei alapján a TDA1558Q-t hídba kapcsolva.
Mp3 lejátszóval tökéletesen működik de számítógépre kötve nagyon sok zajt szed össze fehérzajszerű hangot ad ki.Nem a számítógép tápjáról megy.Mi lehet a baja?
(#) Gafly válasza faxxx hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Keress rá a földhurok szóra a fórumban.
Ha elolvastad az egészet és még mindíg van kérdésed akkor adjál több információt (például fénykép alul/felül)...
(#) faxxx válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Ha közös az erősítő és a szgép földpontja akkor is ugyanolyan zajos.
(#) titi válasza faxxx hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hali!
Kép, esetleg ábra, hogy pontosan hogy van kötve?
A földhurok abból is adódhat, hogy közös a földpont, és a jelvezetéken is van föld összekötés.
Szóval jó lenne egy ábra, meg képek.
De ma már nem merülök bele...
(#) norby87 válasza faxxx hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Integrált hangkártya? Szerintem nem földhurokról van szó, hanem hogy nem egy jó minőségű kártyával megy. Az erősítő bemenetére sorban tegyél egy 5k körüli ellenállást, így hangosabbra kell venned a gépen a hangot, de az alapzaj lényegesen csökken. Kísérletezz az ellenállással.
(#) faxxx válasza norby87 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Ilyen hangkártyám van: Bővebben: Link
(#) sanykaraj hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
nem tudja hogy Pécsen hol lehet tda1558Q ic olcson kapni mer voltam a boltban ahol a képembe vágták hogy csak rendelésre és csak 1000-ért
kösz mindenkinek aki válaszol
(#) Gafly válasza sanykaraj hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Mi a is igazán a gondod?
Túlzottan drága, mert mert ezerért nem éri meg,
vagy mert várni kell amíg meghozzák?
(#) matyusz válasza sanykaraj hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Üdv.
Szerintem ez jó ár mert én 1500Ft ért vettem.
(#) sanykaraj hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
inkább az a gond hogy drága néztem HEStorin ott csak 569-Ft
kösz hogy ijen gyorsan válaszoltatok
(#) gaboca323f válasza sanykaraj hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Én 1200-ért tudtam venni Egerben, és még várni is kellett rá. Mondjuk nem tudtam, hogy mennyi lesz, ha tudom előre akkot inkább megrendelem én is hestore-ból több más alkatrésszel együtt.
Következő: »»   16 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem