Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 28
(#) sanykaraj hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
igen de HEStorin csak ezt az egy ic megveni ésa megrendelni azt+ 480 forintom bánja a postaköltségek miat
(#) gaboca323f válasza sanykaraj hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Érdemes egy előerősítőnek valót is megrendelni hozzá.
Én LM1036 ot rendeltem, potikkal, forgó kapcsolóval bemenetválasztónak. Így már fel sem tűnik a postakoltség. Legalábbis nekem, a bolt ahol vásárolgatok, sajnos nem olcsó, viszont csak ez van.
(#) norby87 válasza faxxx hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Azzal a kártyával jónak kellene lenni, azért próbáld ki az 5k ellenállást az erősítő bemenetére.
(#) sanykaraj hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Kösz mindenkinek majd rendelek
(#) sanykaraj hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
csak még 1 kérdés az ic-nek mejiklábait kel összekötni?
(#) titi válasza sanykaraj hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
1. Hali!
2. Én általában nem válaszolok olyan kérdésre, ami szándékosan tele van hibákkal. (Most kivételt teszek.)
3. Szólt egy modi, hogy légy szíves, használj írásjeleket és nagybetűt a mondat elején.

4. Talán ha kifejtenéd, hogy melyik verzióban szeretnéd elkészíteni, akkor talán tudnánk is válaszolni a kérdésedre.
5. Mellesleg szerintem elég sok infó van már erről az IC-ről a topikban ahhoz, hogy egy kis kereséssel magad is választ találj.
6. Természetesen, ha kezdő vagy, és a sok infó ellenére sem boldogulsz, akkor nagyon szívesen segítünk. Feltéve, ha látjuk azt, hogy megadod nekünk azzal a tiszteletet, hogy helyesen írsz magyarul.
(#) sanykaraj hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Bocs a sok hibáért de a magyar sose ment amúgy meg sikerült megépíteni pár próbálkozás után
(#) kadarist válasza sanykaraj hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Szia!
Használj Firefox-böngészőt, mert abban van helyesírás-ellenőrző.
(#) sanykaraj hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Tudom szoktam is használni de a számítógépem nem tolerálja mer ha kilépek belőle lefagy d majd szerzünk valami helyesírás ellenőrző grogit
(#) Gafly válasza titi hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Hajónapló: Kiegészítés:
Tehát nem Bú..tütü, hanem csak Búú...tü
Tü alatt nem nem szól.
Tudom, letilt, meg nézzem meg szkóppal a tápot, stb..
Látatlanban, kibontás nélkül ötlet?
(#) titi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Sajnos nincs ötletem, nekem ilyen gondom nem volt.
A forrasztások szépek? Nincsenek a nyákon gyantamaradványok?
Esetleg válasz erre a kérdésre?: Bővebben: Link
(#) gaboca323f hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Üdv!

Azt tudja alaki, hogy ha 2 csatornás módban használom az akkor mely lábak lesznek a pozitívak a kimeneten?
(#) matyusz válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Üdv.
Ha jól láttam akkor a 6-os és a 10-es láb lesz a pozitív. Ha egyéb kérdésed is lenne nyugodtan tedd fel.
(#) gaboca323f válasza matyusz hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Köszi szépen, bekötöm ahogy írtad, aztán majd a tesztelés kiadja ha másképp lenne.

Már kész a hangszínszabályozó is, meg a kivezérlésmérő is, már csak az asztalos munka van hátra, meg várom a potikra a forgatógombokat.

1558.jpg
    
(#) titi válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Hali!
Amint írták, lásd kép: Bővebben: Link
(#) gaboca323f válasza titi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Akkor matyusz elírta, mert ő 10-est írt, a rajzon meg 12-es van.
(#) titi válasza gaboca323f hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Valóban, én meg átsiklottam fölötte, leragadtam a 6-nál.
Megerősítésül.
(#) titi hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Nahát, mit találtam... Bővebben: Link
(#) martin96 hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Üdv!
Csináltam egy ilyen erősítőt hidalva.Az lenne a baj, hogy olyan hangja van mint egy hidalt tea2025b-nek.Vagyis ugyanannyira tudja meghajtani mind a kettő erősítő a hangszórót.Pedig a tea2025b 5w ez meg 22w.Egy számítógép tápegységre van rákötve.
(#) matyusz válasza martin96 hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Üdv.
Szerintem nem elég nagy a bemenő jel.
(#) martin96 válasza matyusz hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Azt nem hiszem.Házi mozi erősítő vonalkimenetére raktam.
(#) matyusz válasza martin96 hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Esetleg ha tudnál képet felrakni, vagy kapcsolási rajz ami alapján megcsináltad akkor egyszerűbb lenne. Lehet bemenő kondi is baj, vagy nyákon valami. Ja és milyen hangfalakra raktad? (gondolok itt nagyságra)
(#) gaboca323f hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
Elkészült

[TDA1558 erősítőm

Meglepően hajtja a ezeket: SAL Silversound
(#) martin96 válasza matyusz hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Légkapcsolásban van rajta a hűtőbordán.Azt a kapcsolást csináltam meg ahol csak a bemeneti kondenzátorokat kellett rárakni(Ezek 100nf-ek, de volt már rajta 470nf is azzal is ugyanez.)A hangszóró az egy sal bst 60.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Megmértem a kimenetét multiméterrel és 3voltot mértem amikor még nem torzított.
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Tekerd fel teljesen az erősítőt, és mérd meg, hány A-t vesz fel, és hogyan alakul a tápfeszültség? Kellene: nyugalmi árammal terhelve hány V, és max. terhelésen hány V?
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
1 hangszóróval terhelve.
nyugalmi áram 200mA.
terhelt áram:1A(60-as hangerőn 1,8A, de már 16-oson torzít.)
Tápfeszültség stabil 11,99V
(#) Kovidivi válasza martin96 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Ha 1A-t vesz fel az erősítő, ahol még nem torzít a hangszóró, akkor kb. 8-10w-ot ad le az erősítő. Labortáptól hajtod az erősítőt, hogy 200mA-nál és 1A-nál is ugyanannyi a feszültség, vagy miről? Mert egy trafó 200mA-nél magasabb feszültséget ad le, mint 1A-nál. Szerintem 8 ohmos a hangszóród, ez az IC pedig akár 2ohmra is simán dolgozik. Egyébként csak akkor mérj rá az erősítő kimenetére multiméterrel, ha 50Hz körüli jelet "hallgatsz", mert a multi itt a legpontosabb. Egyébként hídban használod, vagy 4 csatornás üzemmódban? Utóbbi esetben kb. ennyit tud egy csatorna, meg kell vele elégedni, vagy keresni kell érzékenyebb, és/vagy kisebb impedanciájú hangszórót. A tápot emelheted akár 16-17V-ig is, az IC bírja, és a kimenő teljesítmény is növekszik, de csak óvatosan!
(#) titi válasza martin96 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Azért lehet, jó lenne látni egy képet róla...
(#) martin96 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Már írtam, hogy számítógép tápról megy.A hangszóró 4 ohmos és hídkapcsolásban építettem meg.
Következő: »»   17 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem