Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   733 / 1679
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Okés , csak előbb elkészül majd Alkotó féle cucc is.

Köszi nektek !
(#) DJanosi válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
En nem értem mi olyan nehéz a fényékepézésben hogy apuka kell fényképezzen:-??
Üdv:Levente
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Nem Ő fényképezett, csak övé a gép, ritkán kapom el, meg nem vagyok egy nagy fényképACE.
(#) andras1 válasza mandor hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Annyira jók ezek a válaszok kedves kolléga. A Martin WSX nem 115 dB és főleg nem érzékeny, hanem 105dB érzékenységű. Azt is félteres mérésben. Ettől függetlenül az egy nagyon jó tölcséres mélyláda, de csakis és kizárólag szabadtérre, nagy helyekre. Az meg hogy felborít, az hát nem egy túlzottan megfogható paraméter subládák tekintetében. A pálinkáéban esetleg. Mellesleg megjegyezném, hogy a WSX is (főleg)attól jó, hogy jó benne a hangszóró, de egy olyan hangszóró sokkal többe kerül mint amennyit ő és még sokan mások hangszóróra tudnak / akarnak áldozni. WSX 15.000 forintos hangszóróval nem wsx. Az ilyen ládákba szerelt hangszórók 75-80k forintnál indulnak és elmennek akár 150-200ezerig is. Szóval próbáljunk műszaki paramétereket pontosan idézni, és nem mindent a wsx-el megoldani...üdv
(#) mandor válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Ha rá keresel a :google: -ben akkor találsz pár rajzott. DE neked is kel számolnod meg laponként 2 paraméter vagy csak egy van megadva... szerintem nagyon jó láda bár megépíteni nem egyszerű főleg anyag ár 20K min/db!
(#) mandor válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
[OFF] Akkor rosszul tudtam de a hangja nagyon meggyőzött anno... Neked milyen típusú ládád lett?
Épp ez a baj,hogy sokba van bele egy szóró. De ha vesz az ember egy jó kosarat mágnessel akkor 15-20ezerből olyan szórót csinál,hogy alázza a Beymát! Viktor Soundnál fillérekért jó minőségű könnyű membránt...-ot lehet kapni. Ismerősöm (itt Soundman) a gagyi MNC-ből olyan közepet csinált,hogy kb a felső kategóriába sorolható.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Sziasztok!

Elkészült a kijelző modul a V és A méterhez. Úgy vélem egyre jobban forrasztok , és egyre jobban fényképezek.

Bővebben: Link Hajtsatok, picasas albummm.
(#) mandor válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Szép a nyák. Kíváncsi leszek mikor készen lesz. Mekkora a táp trafó?
(#) janikukac válasza mandor hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Köszike.

6VA, 2*9V-os.
(#) mandor válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Húh az nem sok...
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Jó lett, de azért a kapargatás közben vigyázz, hogy a többi vezetősávot el ne vágd. Az a trafó meg izzadni fog egy kicsit. :yes:
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Jó lesz! Csak így tovább! (Trafót meg bármikor cserélhetsz!)
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Jaj, köszi mindenkinek ! Miért cseréljek trafót? :O Azt mondtad Viktor, hogy ez kell a kijelzőknek..
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Azt hittem, te a labortáp trafójáról beszélsz...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Hunnajvást`. Az 20V-os, 1A-os.
(#) mark.budai válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Próbáld meg makróval fényképezni. Én mindig azzal szoktam ilyeneket, és úgy egész jó képek szoktak lenni. A forrasztás jó, de a panelt vághatnád szebben is.
(#) janikukac válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Tudom, de csak kézi lemezvágó ollóm van Akarok majd valamilyen fűrészt, csak nem tudom milyen kell, pontosan...
(#) vikipapa válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Vasfűrésszel sem a legjobb nyákot vágni, legalábbis a keretessel. Állványos lemezvágóollóval szoktam vágni a nyákot, eddig azzal lett a legszebb.A vasfűrészes vágásnál az is "káros", ahogy befogod a satuba.
(#) janikukac válasza vikipapa hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
És mi pénz az az álványos lemezvágó?
(#) mark.budai válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Én vasfűrésszel szoktam, kis székre ráteszem, leszorítom a kezemmel, és vágom. Egy időben a lombfűrészt találtam jónak, de rájöttem, hogy nagyobb panelokra túl rövid..
(#) janikukac válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Aha, értem, köszi ! Lombfűrészem van nekem is..
(#) vikipapa válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Hát sajnos nem olcsó, (én is az egyik haveromét szoktam használni) 20-25ezer forint körül kezdődnek a jobbak, de viszont tényleg precízen lehet vágni vele.
(#) janikukac válasza vikipapa hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Aha , értem. Akkor abba nem fektetek be...
(#) slogan válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Szia !

Vegyél egy fém vonalzót (tesóban 250Ft volt akcióban)és egy sniccert.Én azzal bekarcolgatom mindkét oldalt (5-6 szor végighúzom ,közepes erővel) ,majd letöröm.Utána max egy simítás kell csiszvásszal ,de akár maradhat is.Nem szemetel ,nem görbe ,és a sniccerpenge olcsóbb ,mint a fűrészlap.

Üdv
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Szerintem neked ilyesmi kéne: Bővebben: Link Ezzel lehet vágni csiszolni és fúrni is...
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Na ezek az igazán semmire nem jó "szerszámok".
Kidobsz rá 6000Ft -ot és se nem fúr jól, se nem vág jól és még a kukába is nehezen fér el.
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Na ezt nem mondanám. Ezek szerint sz*arok a paneljaim? Egy Ferm készlettel dolgozok, kb 10éve. Akkor a doboz olyan 3500-4000Ft. volt a Praktikerben. Nézd csak meg.
(#) Gafly válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Igen, de 50 JMF (pont tegnap vettem) egy kétoldalas klasszikus fémfűrészlap, amivel a hokedli (na erre nem tudom mi a megfelelő kifejezés ) szélén bal kézzel "tehénkedve" csupaszon (puszta kézzel fogva) is le lehet vágni a lemezt...
Ami azt illeti másként még sohasem vágtam (pontosabban akkor gyártattam és akkor a Gerber fájl alapján kimarta a NYÁK gyártó ).
(#) vicsys válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Tényleg nem akarok vitázni, de a fűrészlappal tudsz kontúrt vágni (pl. körív) vagy 0,8-as furatot készíteni? Esetleg polírozni vagy ovális furatot készíteni? Az igaz, hogy a fűrészlap csak 50Ft. Arra jó is amire kitalálták: fűrészelni.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Most kapok majd minifúrót, lehet, Vic !
Lehet a vonalzósat kipróbálom...
Következő: »»   733 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem