Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó PIC-kel
 
Témaindító: Fery, idő: Nov 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 13
(#) Sendi válasza Ksanyi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Helló.
Én vetettem fel azt a gondot. A javított változat ahhoz való.
Nekem tökéletesen működik azóta is. Csak dicsérni tudom.
(#) Ksanyi válasza Sendi hozzászólására (») Aug 30, 2010 /
 
Volt két kezelője a riasztónak,az egyikkel programozni lehetett, a másikkal csak késleltetni a riasztást, az is javítva lett?
(#) Sendi válasza Ksanyi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Helló.
Bocsánat, de nem értem a kérdést. Két kezelője? Az mit jelent? Egy 4x4-es tasztatúrája van, és egy LCD kijelzője.
(#) Ksanyi válasza Sendi hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Azt hiszem itt most egy kis keveredés van.krisz03 irta,hogy meg akarja építeni az egyik riasztót,amit én is megépítettem,és arra írtam,hogy van egy pár hiányossága,de senki nem segített.Ennek a riasztónak van két tasztja.
(#) hatis75 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Helló mindenki!

Egy kis segítség kéne! Megépítettem a Wangi féle riasztót de akármilyen LCD-t kötök rá csak teljesen kitöltött karakterek jelennek meg, nem tudom hol hibáztam, most egy 1602b Rev2 LCD van rajt ezzel is ugyan az a jelenség ha tudtok segítsetek kérlek.

Előre is köszi
(#) PHARO válasza hatis75 hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Szia!

Az lcd kontrasztot beállítottad?

Üdv
(#) hatis75 válasza PHARO hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Szia!

Igen, de közben vettem egy harmadik LCD modult és ezzel működik valószínü, hogy rossz volt a két másik.
Amivel működik az BC1602A amivel nem az Displaytech 162B és RC 1602B

Köszi
(#) vilmosd válasza hatis75 hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Hali
Ha nem mukodik a LCD nem biztos hogy az a rossz. Lehet a program hibaja, ha egyiken mukodik es a masikon nem. Meg kellene probalni csak a PIC es a LCD felhasznalasaval egy egyszeru probapanelon valami LCD probaprogit (R/W nelkul). Nem ismerem a kezelo programot, de mar lattam sok esetben hibas LCD kezelesbol adodo problemakat, ami csak egyes kijelzokon akart mukodni, a tobbit nem tudta lekezelni.
Udv Vili
(#) hatis75 válasza vilmosd hozzászólására (») Szept 3, 2010 /
 
Szia!

Köszi , ki fogom próbálni.

Üdv
(#) hatis75 hozzászólása Szept 3, 2010 /
 
Hali

Észrevétel a Wangi féle riasztóval kapcsolatban, a szervíz kód 73259 ami álandó tehát hiába hozom létre az én pinkódom akkor is ki lehet kapcsolni ezzel a kóddal. Ez akkor lenne jó ha csak menü hozzáférést biztosítana és nem engedne élesítést és hatástalanítást! Nálam legalábbis ez történik. Ja és nem tudom mi okozza de a 7805 iszonyatosan melegszik.
(#) djusee hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Hello. Kérdésem az lenne hogy próbálta e valaki wangi riasztóját? Ez demo progi? Köszi.
(#) feri023 válasza djusee hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Szia!
Az elmúlt héten élesztettem fel az általam építettet. Nem demó
teljesen működőképes,a 790004-es hozzászólásban jelzett hibával: a 73259 kóddal kikapcsolható, hatástalanítható a riasztó
hiába választok egyéni PIN kódot. Nincs azonnali bemenete, mind egyformán késleltetett.
Üdv.: Feri
(#) djusee válasza feri023 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Köszönöm szépen. Akkor mostmár csak abban reménykedjünk hogy a delikvens nem olvassa a HE t , és nem tud a hibárol
(#) Pepito23 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni ebben a témában:
GSM alapú riasztórendszer működési elve

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.:
Peti
(#) Dave87 hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Sziasztok! Lenne egy jó kérdésem! Valaki megépítette már EZT a kapcsolást? Ha igen, érdekelne a véleménye, tapasztalatai, stb. Köszi előre is!
(#) djusee hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Hello. Beindult a Wangi féle riasztó, már csak arra lennék kiváncsi hogy akik megépitették, Ök gyári matrix billentyüzetel használják, vagy sikerült megtalálni a bekötést és épitettek egyet? Én épitetem egyet, de nem tudom rábeszélni hogy jol müködjön.
(#) mazso1988 válasza djusee hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia
Én saját építésű matrix billentyűzettel használom.
(#) djusee válasza mazso1988 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia. Elárulod hogy hogyan kötötted be? És ami még nem világos nekem ha mind a 8 láb le van huzva GND re és ha kapcsolgatom öket össze a kapcsolokkal akkor honnan fogja tudni a PIC hogy melyik oszlop+sor van összekötve? Vagy máshogy kellene megoldani a billentyüzetet, kellene neki 5V is?
(#) mazso1988 válasza djusee hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szia
Ha hazaértem előkeresem a kapcsolási rajzot és utánanézek!
Most azt pontosan nem tudom hogy melyik van tápra húzva ˙(sorok ,vagy az oszlopok˙) este ha addíg közben valaki nem tud segíteni megnézem és jelzek.
(#) mazso1988 válasza djusee hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Magát at billentyűzetet már megcsináltad?
Ez egy korábbi hozzászólás én így kötöttem be:

Gombsor:1,4,7,ESC=portc0 2,5,6,0=portc1 3,6,9,ENT=portc2 a,b,c,d=portc3 1,2,3,A=portc4 4,5,6,B=portc5 7,8,9,C=portc6 ESC,0,ENT,D=portc7 A belépési kód 1,2,3,4,5(Amikor a "MONITOR" menü látható)
(#) mazso1988 válasza djusee hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Melyik verziót építetted meg a régebbi verziót aminek a kapcsolási rajza itt is felvan töltve, vagy az ujj verziót ami már 18F mikrovezérlőre épül?
(#) djusee válasza mazso1988 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Köszi,mindjárt meg is próbálom.Az ujabbat, 18f4520 ast épitettem meg.De neked is minden láb a GND re van huzva 10k ellenállásal?Ha minden láb le van huzva akkor honnan tudja hogy miket kötök össze?
(#) mazso1988 válasza djusee hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Igen mindegyik testre van húzva!
Őszintén szólva én nem foglalkoztam ezzel mert bekötöttem az alapján amit írtam és nálam működött, de ha jól tudom akkor a Pic magas szintet ad és ezt húzza le testre és ezt megfelelő helyre adva tudja szoftverből hogy mit kell csinálnia!

De mind mondtam én így gondolom, de lehet hogy tévedek remélem sikerül megcsinálnod.
(#) djusee válasza mazso1988 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Mégegyszer köszönöm a bekötést.Sikerült, müködik.Esetleg ha lehetne még pár info. Mennyire megbizható, gondolom nem szokott összeszedni valamilyen zavarokat és ujraindulgatni? Mert látom ha ujraindul akkor már nincs élesitve .Remélem itthon hagyhatom majd vele a házat 1 vagy 2 hétre.
(#) djusee válasza mazso1988 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Mégegyszer köszönöm a bekötést.Sikerült, müködik.Esetleg ha lehetne még pár info. Mennyire megbizható, gondolom nem szokott összeszedni valamilyen zavarokat és ujraindulgatni? Mert látom ha ujraindul akkor már nincs élesitve .Remélem itthon hagyhatom majd vele a házat 1 vagy 2 hétre.
(#) mazso1988 válasza djusee hozzászólására (») Máj 3, 2011 /
 
Örülök hogy sikerült.
Én már több mind két éve használom és nem is csalódtam benne, nálam remekül szolgál szerintem nagyon is megéri megcsinálni, eddig sosem adott fals riasztást rendesen, megbízhatóan működik.
(#) mazso1988 válasza djusee hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szia
Esetleg megtudnád mutatni hogy milyenre csináltad a billentyűzetet?
(#) mazso1988 hozzászólása Júl 16, 2012 /
 
Sziasztok
Szeretném megkérdezni, hogy nálunk ajtó csere lesz a hétvégén és ujj tokos ajtót szerelnek be, és abba milyen elven lehet érzékelőt beleilleszteni?
Reed-kontaktust érdemes vagy van erre a célra valamiféle speciális eszköz. Régi ajtónkba reed-kontaktus volt.
(#) subi válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Látom, senki nem reagált. Véleményem szerint a reed relés /mágneses/ érzékelés megfelelő.
(#) mazso1988 válasza subi hozzászólására (») Júl 18, 2012 /
 
Én is erre gondoltam csak nem tudom ax újj garis ajtóba hogyan illesszem bele.
Következő: »»   11 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem