Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   740 / 1680
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nagyon szép lett ! Gratulálok Zoli bácsi !
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Máj 13, 2011 / 1
 
Még egy kép:
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Milyen kitből készült a feszültség és Árammerő? Én is kész vagyok a fullos tápommal, már csak az Árammérő kell rá, doboz, meg feliratozás.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
De gonosz vagy Zolibácsi !
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
A fesz és áram mérő az ledes panelműszer. A HE store-ból való.
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ja, értem. Azt hittem valami KIT -et vettél, és abból lett az a szép zöld lemez.
(#) Vales válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Üdv!
Nagyon szép és profi munka, gartulálok!
(#) dudassandor1 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Gratulálok én is, nagyon tetszik! Minőségi munka!
(#) Zoli_bácsi válasza dudassandor1 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Köszönöm a szavakat, igyekeztem a tőlem megszokott szintet hozni és tartani.
(#) fantom45 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ez gyönyörű! Gratulálok, nagyon szép munka!!
(#) Frankye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Átgondolt és logikus elrendezés, nagyon szép kivitel, és végül, de nem utolsósorban: magyar felirat! Szívből gratulálok, egyszerűen profi lett!
(#) Zoli_bácsi válasza Frankye hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Köszönöm szépen! Én a magyar feliratot preferálom szívesebben. Ritka, hogy magyar feliratot lássak készülékeken, talán ezért is használom. No meg szerintem egyedibbé tehető az épített eszköz. Természetesen az angol - mondhatni szabvány felirattal - sincs semmi bajom.
(#) bbazs válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Szia!
Nagyon profi, szép, igényes, minden elismerésem!
(#) zenetom válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Hali!
Ehhez nincs mit hozzáfűzni, gratulálok!
A kimenet asszimetrikus?
(#) Zoli_bácsi válasza zenetom hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 


Igen, a kimenet asszimetrikus, egyszerű szimpla tápegység. Viszont azt tapasztaltam, hogy nagyon stabilan tartja a feszültséget. Ha az áramfelvétel közelít a beállított értékhez, akor óvatosan arányosan csökkenti a feszt. Ha jelentősen túllépi a beállított értéket, akkor pedig drasztikusan csökkenti a feszt. Rövidzár esetén meg azonnal 0V a kimenet.
(#) zolika60 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Na igen, ez is egy igen szép munka. Ráadásul Magyar.
(#) zenetom válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Jól hangzik, én is akarok hasonlót, csak szimmetrikusba, de nem találok sehol olyat, amit nagyon dícsérnének.
(#) raiman válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nagyon szép igényes munka!
Gratulálok
(#) vicsys válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nagyon szépen megépítetted! Ezt tanítani kéne az oskolában! Gratula! Kár, hogy nem angol a felirat.
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ügyes! Így kell ezt csinálni.
Hol a DC-OFF?
Végre egy nekem is tetsző tranzisztor rögzítés M4-es csavarral.
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Dehogy-dehogy, tilos idegen nyelven feliratozni!
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nem figyelsz a mondat végi szmájlira... Esküszöm, hogy a következő berendezésem feliratai japánul lesznek, csakazértis! :beka3:
(#) zolee1209 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
De ha LCD kijelző is lesz benne, akkor annak a karakterkészlete is legyen japán...

Zoli_bácsi: Tetszik a tápegységed, igényes kivitelezés! Egyet nem értek, az árammérő miért nem nullát mutat, ha nincsen rajta terhelés?!
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Örülök, hogy tetszik a kivitelezés. A DC-OFF valóban lemaradt az előlapról, viszont a nyákon be van forrasztva a tüske, tehát bármikor kivezethetem. Úgy szoktam meg a tápegységek kezelését, hogy egyenlőre nincs szükség a DC-OFF funkcióra. Nem a tápot kapcsolom ki-be, hanem a műszerzsinór végét pontosabban a + tápot szúrom be a tesztáramkörbe. Ha valami gikszer van ott helyben hamarabb kihúzom, mint hogy felnézzek és lekapcsoljam a kapcsolót. Ha kész a teszt, akkor meg bontom a + tápvezetéket, majd kikapcsolom a tápot. Tehát a DC-OFF én magam vónék.
(#) zenetom válasza vicsys hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Na, nem mered!
(#) Zoli_bácsi válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Még nem eszközöltem azokat a módosításokat, amivel 0mA-re is levihető az áram. Ez benne van a labortápos topikban, csak előbb meg szerettem volna tapasztalni, hogy mit is mutat eredeti kiépítésben az áramkör. Egyébként hagyom így, nem kell 30mA alatti áramkorlát. Legalább is eddig még ne kellett. Így gyakorlatilag nem 0-tól, hanem 0,03A-től állítható az áramkorlát. Na bumm...
(#) vicsys válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Ez teljességgel magától értetődő! :yes: Majd csak figyelj!
(#) nagy hoho válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Meg csodáltam a tápodat! A megszokott Mangrove minőség. Bellül igényes kialakítás, sehol egy felesleges drót, áttekinthető. Az előlapon pont annyi Magyar betű van amennyi kell. Nekem tetszik. Gratulálok!
(#) andrÁSZ válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
Hali!
Szép igényes kivitel,minden a helyén van,CSAK !!!Hol jön ki a fesz/+,-/,vagy még nincs kész???
(#) san398 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Máj 14, 2011 /
 
A válasz ott van ezen a képen: Bővebben: Link
E havi megfejtőnk ismét megnézheti Zoli_bácsi remek tápjáról készült képeket! :yes:
Következő: »»   740 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem