Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenwood KRF-4070D
 
Témaindító: szvictor, idő: Máj 16, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) szvictor hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy Kenwood KRF-4070D típusú erősítő, amit sikeresen túlhajtottak... Bekapcsolás után 1-2 másodperc elteltével kikapcsol és villog a STBY led! 2 db STK van benn egy kétcsatornás(STK 442-070) és egy 3csatornás (STK443-070) mindkettő elpusztulhatott? Kivettem belőle a két STK-t, de így is tilt a védelem, ez normális így? Mit nézzek még meg ami ilyenkor megadhatja magát?

A segítséget előre is köszönöm!
(#) norby_torok válasza szvictor hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Helo de ha talan feltennel egy par kepet akkor tobbet tudnank segitenei. Esetleg nezd meg a vedelmet amit beleepittettek altalaba az szokot roesalkodni.
(#) szvictor hozzászólása Máj 16, 2011 /
 
Itt van egy kép arról a részről amiben a 2db STK van(volt)

Azért külső oldalra töltöttem fel, mert jobb minőségben látjátok nagyítva is!
Bővebben: Link és Bővebben: Link
(#) norby_torok válasza szvictor hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Miutan kitermelted a stk nem csinaltal rovidzarat a hatoldalon? Ha minden ok akkor elenorizd le a rovidzar vedelmet mert lehet h az eget ki. (BC, vagy BD tipusu tranyokat keres) A japanoknal minden lehetseges. Masal nem nagyon tudok segiteni en egy sonyu erositovel jartem meg eszt a dolgot ottan a edelm volt elszalva. Remelem h ittis az lesz.
(#) Petjaa válasza szvictor hozzászólására (») Máj 16, 2011 / 4
 
Helló!

Én szerintem pont ugyan ilyen erősítőt csináltam már ugyan ezzel a hibával. Nézd végig a tápokat a segédtápokkal együtt, de legelső körbe cseréld ki a 3 csatis stk ic-t. Nekem ettől megjavult.

Üdv Petjaa

Szerk.: Ha jól emlékszem az normális, hogy végfok nélkül is letilt.
(#) Petjaa válasza Petjaa hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
STK ic-t a hqvideo-ba nézd meg én is onnan vettem vagy hármat hála a gazdájának!
(#) szvictor válasza Petjaa hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Szia!

Hq-nál van 3 csatorás STK de a 2csatornás(STK442-070) sajna nincs helyette ezt néztem STK 442-090

Tápot hogymérted? Mert ha letilt akkor kikapcsol és nincs fesz tudtom szerint, vagy lehet roszultudom

Köszönöm!
(#) Petjaa válasza szvictor hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Helló!

Én úgy próbáltam, hogy rádugtam mindent a helyére és a főpanelen valamelyik nagy csatin ami megy a kijelző paneljára ha jól emlékszem van egy olyan láb, hogy VD. Nah azt felszedtem h ne legyen beforrasztva és úgy elindult.

De ha megtalálom a rajzot hozzá akkor tudok pontosabbat is mondani!

Szerk.: Vagy keress olyan lábat, hogy Protect és azt szedd fel.
(#) Petjaa válasza Petjaa hozzászólására (») Máj 16, 2011 /
 
Megtaláltam a rajzot! A CN103 csatin a 8-as és 7-es lábat szedd fel!
(#) szvictor válasza Petjaa hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Felvettem a 7-es 8-as lábat, bekapcsol, de a relék búgnak egy nagyot, és a kiijelző nagyon halvány, és megjelenik az egyenfesz a hangfalkimeneteken (15-16V) neked is igy viselkedett?
(#) szvictor hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
A 7-es -8as láb visszakötve és ugyanez a jelenség...lehet vége..
(#) proba válasza szvictor hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Az STK IC-k fő halálát általában kivett állapotban egy ohm mérővel ellenőrizheted,A lábakon egymáshoz képest elég sok belső tranzisztor egyik másik diódája kimérhető.Mivel van két egyforma ÁK a tokon belül ,az ugyan olyan funkciójúak ha erősen eltérnek kuka.
(némelyik tokja elég könnyen szétpattintható ez nagyítóval/szemmel is ellenőrizhető)
Ami másik hiba szokott lenni hogy a rosz STK tápjára meg az ic belső tápjára csatlakozó ellenállások egyike elfüstöl.
(A védelem legtöbb erősítőben arról szól hogy a hangfalat leválasztja a kimenetről ,tehát az IC -ken gond nélkül lehet méricskélni bekapcsolt védelemmel is ,ha nem füstölnek Amelyik kimeneti 0 nem áll be azt lehet tovább nyomozni.)
(#) proba válasza szvictor hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
És ha nem is végfok ,hanem forrasztási hiba?
Ha a végfokok kimeneti pontjai egyik táphoz sem zárlatosak ,akkor különösen mázlista vagy ha rossz.
(#) Gyu válasza szvictor hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Hali!
Én két ilyen erősítőt javítottam meg, egyikben a 3 csatornás stk-IC-t kellett cserélni, a másikban pedig egy fesz stabilizátort, ami ugyanarra a hűtőbordára volt csavarozva, talán 7812 de már nem emlékszem pontosan.Mindkét esetben bekapcsolt a védelem.
(#) Ghoost hozzászólása Jún 5, 2011 /
 
sziasztok!

A fent nevezett erosito kisebb testvere a 4060D vana tulajdonomban.
az a gondom, hogy -20ig kell tekernem a hangero szabalyzot, hogy valami ertelmes hangerovel szoljon a szereles. (itt most nem azt ertem hogy hazat bontsak vele, hanem, hogy kellemes hangerovel szoljon)
A vegfokok Jamo Studio170 hangfalak vannak.

Elore is koszonom segitsegetek, hatha van valéakinek otlete.
(#) Inhouse válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Nekem 5070-em van, Orion HS282-esekkel megy, -20-nál már elég hangos. Az biztos, hogy hazudnak a teljesítményről, örülök, hogy anno nem a 4070-et vettem meg, hanem a bátyját.

Üdv
Inhouse
(#) szvictor válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
Szia!

Másik hangfallal is úgy viselkedik?
(#) Ghoost válasza szvictor hozzászólására (») Jún 5, 2011 /
 
A kezdetekben -ertsd ujonnan- csak -30ig kellett tekerni.
ugyanezen hanngfalakkal.

Sajna nincs masik hangfalam.
(#) Inhouse válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Ugyanaz a jelforrás is? Lehet, hogy egy kisebb kimeneti feszültségű cuccot kötöttél rá...egyszerre 2 hangfal nem igazán lesz 10dB-el halkabb...

Üdv
Inhouse
(#) Ghoost válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Szia!

Szerintem egy, bar lehet neked lesz igazad es elkevertem a jelforrasok betaplalasat.

Az eset elott regen volt amikor hallgattam.
kozben meg at is telepitettem a hangrendszerem, lehet ott hibaztam valamit.

Sorry, hogy rtaboltam draga idodtoket, es nagyon koszonom a valaszaitoikat.
(#) Inhouse válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Azért azt írd már majd meg légyszi, hogy mi volt...legyen itt tanulságként. Minden információt fel lehet használni, meg kell a visszajelzés is.
Sok sikert!

Üdv
Inhouse
(#) Ghoost válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Ami az elso post irasara inspiralt.
AUX bemenetre kotve a televizio.

A DVD bemeneten egy DVD iro van digitalis osszekottesben.
A VIDEO bemenetet egy regi Videomagno foglalja
a VIDEO2-n pedig egy masik Dvd lejatszo pihen.

roviden ennyi van rakotve.

Tegnap kivancsisagbol a lejatszon inditva egy gyari DVD-t, -30nal mar szepen szolt es a hangero is kellemes volt.

Attol fuggetlenul, ha valaki tudja, hogy lehet picit megtolni a hangero szintjet a keszuleknek, azt szivesen vennem
(#) Inhouse válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Feljebb csavarod...0-ig még van 20dB! Az enyémet is fel kell csavarni, ha döngetni akarom... (5*100W..khmmm)

Üdv
Inhouse
(#) Ghoost válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Az addig !
de nekem furcsa, hogy 70-80% kell csavarni hogy szoljon is. egy "normalis" erokodo ilyenkor mar kiuldozott a szobabol
(#) yagi hozzászólása Jún 6, 2011 /
 
Nekem egy kenwood sztereo rádiós erősítőm volt, 2000-ben vettem újan,annyit mondanék a hangjáról hogy gyalázatos, semmi dinamika se mély se magas, ha a hangszínszabályzót feltekertem akkor sem lett sokkal jobb, a jelenlegi erősítőmet hangszínszabályzó nélkül használom és sokkal jobb hangja van. A teljesítményéről pedig annyit hogy elvileg 2x100W-os volt 8ohmon, de teljesen feltudtam tekerni a potit maximális mély és magaskiemeléssel, egy pár 80W os SAL hangszóróval.
Ingyen sem kellene mégegyszer!
(#) Inhouse válasza Ghoost hozzászólására (») Jún 6, 2011 /
 
Csalós, mivel dB-ben van, logaritmikus a skála...

Üdv
Inhouse
(#) dragon0 hozzászólása Feb 26, 2012 /
 
helló mindenki ! az lenne a kérdésem ,hogy adott egy

STK443-070 IC 1 és a 4 lábon zárlat van ez normális -e
vagy eleve rosszul mértem kezdő vagyok ! Előre is köszönöm !
(#) manta-z hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. 4070D erősítő.
Szokásos. Bekapcsolás, relé katt. védelem aktiválódik piros led villog.
Az STK443-070-et a gazdája már kicserélte. A hiba maradt. A 7812-7912 stabok jók.
Mindkét STK kimenetét végigméregettem, 0V, nincs zárlat egyik kimeneten sem.
Amit észrevettem, hogy az R411 és R414 ellenállások megbarnultak és melegszenek.
A kapcs rajz alapján itt valami tranyós áramkör van, de nem tudom mi a funkciója, mert az STK IC-re vannak rákötve közvetlenül (443 13, 12 láb) , de nincs meg az STK belső rajza, nem tudom kitalálni. Az adott áramköri részben a tranyók jók, egyedül ez a két ellenállás füstöl és a védelem aktiválódik. Kérnék valami iránymutatást, hogy merre induljak, minden segítséget előre is köszönök.
(#) manta-z válasza manta-z hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Megoldódott, kóklerkedés miatti rövidzárlat volt, feléledt.
(#) Jose84 hozzászólása Jan 12, 2018 /
 
Sziasztok.
A minap hallgattam a krfv 4070d erősítőmet, stereo módban.
Amint felcsavartam a hangerőt a stendby led villogott és lekapcsolt a cucc.
Bekapcsolás után a bal front hangfal nem szól, csak a jobb.
Más módban a center is szól. a két surround nincs rajta.
A két frontot az stk442-070 ic hajtja a 443-070 pedig a másik hármat jól gondolom????
Szétszedtem de nem látok semmit hibát, vagy elszíneződést a panelem ill. az alkatrészeken.
Nem mai gyerek eddig nem volt semmi baja.
stk442-070 szálhatott el? (márha ez a fronté)?
Hol találhatok ilyen végfokot? Esetlegesen a 442-090 jó lenne bele ilyet még tudok szerezni.
Köszönöm előre is megtisztelő válaszaitokat.
Üdv:József
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem