Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   17 / 70
(#) Blizzard hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Na megcsináltam a bemeneteket is csillappontra kötöttem. És jobb lett
Ha nincs rajta semmi vagy diskmant kötök rá akkor tökéletes, viszont PC-vel még mindig van zaj igaz kisebb mint eddig volt. Ez valószinüleg már a hangkari hibája mert földhurok mostmár nemlehet. Kiváncsi vagyok egy hangkártyával mi lenne a helyzet. MEgpróbálok kölcsönkérni 1et valakitől....
(#) tatabike válasza Blizzard hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Szia Blizzard,

de van földhurok, ha sz.gépre kötöd, mivel annak földelt a tápja..., ergo a hangkari is, tehát az összekötő kábellel az erősítőd is földre kerül...

TaTa
(#) Blizzard válasza tatabike hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Igazad van
De gondolom ezt már nem lehet kivédeni (analóg módon)
Optikai kábellel meg DAC-al kilehetne de az már egy másik történet... Valami más ötlet? Szerinted egy jobb hangkártya segítene valamit vagy ugyan ez lenne vele?
A gyári cuccokba hogy védekeznek ez ellen?
(#) pixels válasza Blizzard hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Ki lehet próbálni másik kártyával, de ha a gép gnd-jéhez közvetlenül kapcsolódik a kimenete gnd-je, akkor sz*rnak egy pofon, mert mehgint hurok lesz a védőföldelésen keresztül

Erősítős topkikban olvastam, hogy a védőföldet nem lenne szabad összekötni a gnd-vel. Te ugye nem kötötted össze.
A földhurok forrása lehet pl, ha fémdobozra rá van kötve a védőföld, de valahogy a gnd is hozzáér valamilyen vezető dolgon keresztül.
(#) Blizzard válasza pixels hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
Nem nincsen védőföld az erősítő közelében, csakhát a gépbe van :S
(#) Blizzard hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
Hello

Mostmár kb mindent kipróbáltam nem sok sikerrel.
Megnéztem hogy csak 1 kábelen jön a föld de nem változott semmi.
Azután gép kikapcsolva föld gépházhoz kötve és ugyan az a zaj pedig a gép nem is ment, gondolom a nagy fémdoboz felvesz minden zajt. Ezekután megnéztem ugy is ha a gépház a tápon keresztül nincs földelve. Nah igy még hangosabb lett és ez már olyan brumm hang féle volt (egyébként inkább ilyen sistergés, zúgás hangja van).
Megnéztem sony hifivel is de azzal is sistereg ha a hifi be van kapcsolva.
Egyedül a midi disc lejátszómmal nincs zaj (lehet azért mert az elemről megy?)
Alap állapotba ha a jack-ek nincsenek bedugva akkor teljesen csöndes csak ha fülemet a hangszorora tapasztom akkor hallani kicsi sistergést.
Jah azt is kipróbáltam hogy a földet összekötöm a védőfölddel nah akkor jött elő igazán a brumm
Mondjuk ezt nem igazán értem mert a gépen keresztül ez a kapcsolat ugyan ugy létrejön de akkor azért mégse ennyire brummos de az is elég...
(#) huhuu válasza Blizzard hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Probaltad a jel zaj aranyt a legjobban belöni? azaz, a hangkari hangerö maxon, windows media player maxon es az erölködön a hangerö gombot halkabbra venni.
(#) Blizzard válasza huhuu hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Igen én is gondoltam rá de mivel 5.1 ezért nem raktam rá hangerő szabályzó potikat. Lehet mégiscsak kéne?:S
(#) huhuu válasza Blizzard hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
"(egyébként inkább ilyen sistergés, zúgás hangja van)." mikor ezt olvastam sejtettem, hogy hasonlo gond lehet.
Tegyel ra potikat es meglatod, eltunik a zaj.
Mondjuk, hogy egyszerre 5 csatorna menjen, kicsit nehez. Lehetne valami digitalis hangerö potival.
A lenyeg, hogy ezert van a zaj es ha teszel majd potikat az erösitöre akkor nem lessz ezzel gondod többet.
(#) Blizzard válasza huhuu hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
Köszi ki fogom próbálni
Egyébként kb mekkora poti az ideális?
Jah és ugye exponenciális legyen?
(#) pixels válasza Blizzard hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
majdnem eltaláltad logaritmikusnak hívják. És szerintem vegyél bele 47K-ohmosokat. Egyébként 10-100 kilóohmig bármilyen jó.
(#) Blizzard hozzászólása Máj 30, 2007 /
 
És igen!!

Teljesen elcsendesült... Egy 50K-s ellenállást kötöttem sorosan a jel vezetékkel és 25k-nál teljesen elhalkul.
Gépen hangerőt állítva még így is simán kitudom hozni a maxot a hangfalakból szoval szerintem nem rakok potmétert hanem egyszerüen mindenhova beteszek egy 25k-s ellenállást (ez olcsóbb és egyszerübb).
Köszi szépne a segítséget.
(#) huhuu válasza Blizzard hozzászólására (») Máj 30, 2007 /
 
fesz osztót csinálj! két ellenállásból! pl. bejövő jel, oda egy 25k ohmos, a kimenetet vezesd be az erősítőbe és ugyanide köss még egy 25k ohmos vagy 10 k ohmos ellenállást, amit köss a GND re és ha eddig volt még benne bármi kis zaj, most az is el fog tünni valószínüleg
(#) Istike88 hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
sziasztok!

van egy 400W-os trafóm aminek van egy darab 12V-os szekundere és azt szeretném megtudni hogy hat darab VF3 meghajtásához hány amperes diódák kellenek a fesz kétszerezőhöz???
így puffernek kell 40000µF ugye?

remélem értitek a kérdésem

üdv
(#) Müszi válasza Istike88 hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
sztem 10000µF elég lesz sok VF3 esetén, hú a diófa sz nehéz ügy venni, inkább bontsd ki egy AT v ATX pc tápból.
sok sikert: Müszi
(#) Istike88 válasza Müszi hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
ma szét bontottam egy régi orosz tápot és abban vannak teljesítmény didódák! azok tökéletesek lesznek! (remélem)
sztem is elég lenne a 10000 mikró tápáganként ha nem fesz kétszerezővel csinálnám a tápot de mivel ilyenkor a lüktető fesz csak minden második félperiódusban tölti a kondikat ezért kétszer akkora kapacitás kell hogy el lássa a végfokokat kraftal a táp.... szal akkor 20000mikró tápáganként és mivel két táp ág van ezért összesen 40000 mikró kell sztem meg van egy ököl szabály a pufferelésre h wattonként 100mikró tehát a 6 darab vf3 180W -> így 18000mikró kerekítve 20000mikró és a fesz kétszerező miatt dupla ennyi tehát 40000 mikró
így jutottam idáig

üdv
(#) frissadam hozzászólása Jún 12, 2007 /
 
Üdv!Építettem egy vf3at,de nem működik.Végtranyók nem zárlatosak,a nyugalmi áram beáll 90-100ma-re.nem zár össze a tranyok lába a hüto L-idommal a diódák szilikonozva és hozzá szorítózva tökéletesen illeszkednek a tranyókhoz.A kimeneten féltápot lehet mérni,tehát egyen 12-őt.Mi lehet a probléma?Esetleg IC-csere?Van egy másik működő vf3,ott a nyugalmi áram állító poti 14k-s.A rossz panelban 10k-n áll be a nyugalmi áram.Nem tudom h mi lehet a probléma.Már mint miért van egyen fesz a kimeneten?
(#) Müszi válasza frissadam hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
mutass egy képet lécy
(#) MaSTeRFoXX válasza frissadam hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
Ha figyelmesen megnézted volna a rajzot, az áramkörnek kell 0V, -17V, +17V. Tehát szimmetrikus, ha úgytetszik pluszmínuszos tápról kell hajtani....
(#) isamisa válasza frissadam hozzászólására (») Jún 12, 2007 /
 
És FET-ek, MosFET-ek! 40-50mA-elég
(#) frissadam hozzászólása Jún 13, 2007 /
 
hi!Kicseréltem az ic-t így sem működik.Méregettem a tranyókat lehet h az egyik szekadt.
(#) Müszi válasza frissadam hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
De nem tudsz egy képet beilleszteni ide? hogylássuk egyáltalán mi van a nyákodon???
(#) Norberto válasza isamisa hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
khmmm...

Rosszul értettem???

A FET is tranzisztor... :yes:

Csak épp nem bipoláris, hanem térvezérléses...

frissadam!

Az milyen, amikor egy tranzisztor szakadt?

Mit mértél rajta (és hogyan), hogy ez az eredmény jött ki?
(#) isamisa válasza Norberto hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
Nah de érted?! Az akkor is FET-nek hívják...

És ha én jól tudom egy MosFET-et nem lehet csak olyan könnyen kimérni bétateszterrell..... Vagy rosszul tudom??


Frissadam meg meg se látja mit írunk neki....
"Kicseréltem az IC-t... nem megy... " (elég bő leírás a végfok kialakítására meg a táp leírására... )
(#) szabi83 hozzászólása Júl 3, 2007 /
 
hova lett a 3 Byte Mérnök Iroda weblap???

:szomoru1:
(#) maTaKee válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
hehe télleg nincs, de nekem meg van a VF2 oldal
(#) MaSTeRFoXX válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
ÓÓÓ f*ck

Pont amikor a VF2 építésén is gondolkodtam...
Valaki rakja már fel valahova akinek megvan
(#) maTaKee válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
az a vki feltette
(#) Istike88 hozzászólása Júl 4, 2007 /
 
ismét megy a harombyte oldal haromb
(#) szabi83 válasza Istike88 hozzászólására (») Júl 4, 2007 /
 
ez jó hír, akkor csak a FW volt rossz
Következő: »»   17 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem