Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   584 / 1385
(#) kaqkk válasza pcroland hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Természetesen a lötstoppot is fel tudod laminálni avval ami a dry-t felviszi . Azt viszont nem tudom ki szokta
intézni a lötstop rendelést
(#) pcroland válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Köszi szépen. Akkor olcsón megúszom. A Pólus Tescójában nem volt lamináló, de még megnézem más Tescoban is. Akkor megnyugodhatok, nem ég szét a fólia
Ha majd lesz lötstopp rendelés, szóljon valaki.
(#) tomi324 hozzászólása Máj 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a maratáshoz használt folyadék eltelítődik egy idő után, vagy lényegében korlátlan ideig lehet vele maratni?
(#) sikolymester válasza tomi324 hozzászólására (») Máj 17, 2011 / 1
 
Mivel ez nem egy katalizátor, így elhasználódik.

Ökölszabály, hogy minden szerszám kopik, még a gyémánt is, ha csak gyurmát lapítasz is vele
Jelen esetben ez pedig kvázi szerszámnak tekinthető, hiszen közvetlen kölcsönhatásba kerül a NYÁKkal.
(#) karaszbandi válasza tomi324 hozzászólására (») Máj 17, 2011 /
 
Mivel, hogy lemarja a rezet, és ez valószínűleg benne is marad, előbb utóbb telítődik. Tessen már visszaemlékezni álltalános iskolai kémia tanulmányaira.
(#) gulasoft válasza tomi324 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Mivel telítődik időnként cserélni kell, ezért nem mindegy mivel maratsz.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Igen. Ezért vegyél kettő darabot. Senki nem fogja tudni megmondani, hogy mennyi ideig és milyen távolságról kell, mert nem mindenki pont ugyanolyan körülmények között világít, olyan eszközzel, olyan leszorító üveggel, olyan fénycsővel, olyan fóliával, nyomtatóval mint te. Egy 1X5cm-es darabot kell csak elpazarolnod és nem egy A4-es táblát. De ez már le lett írva neked nem egyszer, ha jól emlékszem, akkor 1-2 hete pont én írtam neked ugyanezt!!!
Szerinted más honnan találta ki, hogy mennyi ideig kell világítania? Más nem, pazarolt el egy kis darab nyákot, hogy rájöjjön mennyi ideig milyen távolról kell világítania?
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Okés,köszi.
Elfelejtettem hozatni NaOH-t, úgyhogy rá kell jönnöm, hogy hogyan lehet mezei úton , itthon készíteni..
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Veszel sziti lefolyótisztítót.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Itt vajdaságban nincs olyan.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Akkor bármilyen más lefolyótisztító is jó talán. Hideg zsíroldóval is lehet csinálni.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Akkor veszek bármilyen lefolyótisztítót és kész?
(#) Bari- válasza janikukac hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Nem bármilyet, olyat amit tartalmaz NaOH-t, átlag 70% környékén szokott a megfelelő lefolyótisztítókban lenni.
(#) janikukac válasza Bari- hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Aha, és azt írja a hátulján, hogy NaOH ?
(#) gulasoft válasza janikukac hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Jellemzően, igen de vajdaságban nem tudom mi a szabály.
(#) janikukac válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Megjárom a boltokat, nyugi.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 18, 2011 /
 
Na ne vezessük félre az embereket. A Nátrium-hidroxid igenis NaOH! A hidroxidot OH-val jelöljük. :yes: Bővebben: Link
(#) storm hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Annak lenne valami értelme, ha szobahőmérsékletű vas-klorid mellé öntenék 20%-os sósavat? Gyorsabb lenne a maratás?
(#) kaqkk válasza storm hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Ha mellé öntesz annak nincs értelme ! Bele öntsd
(#) storm válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Akkor idáig azért nem csinált semmit mert mellé öntöttem? (csak vicc)Akkor majd beleöntöm és meglátom mitcsinál
(#) kaqkk válasza storm hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Biztos lehetsz benne hogy gyorsítani fogja a maratást .
viszont ha régi (rézzel telített ) az oldat először tegyél bele egy vasszöget egy éjszakára ,arra kiválik a réz és utána önts bele sósavat
(#) szücsien hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Van kb. 3-4l 35%-os hidrogén-peroxidom és 1l 37%-os sósavam. Ingyen elvihető Érden. Akit érdekel keressen magánban.
(#) vicsys válasza szücsien hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Ha postán lehetne küldeni a hiperolt, még fizetnék is érte... Állítólag betiltják a folyadék változatát. Csak tabletta és krém lesz.
(#) t.gergo hozzászólása Máj 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet azt úgy megoldani hogy a nyák másik felére ahol az alkatrészek vannak oda rányomtatni az alkatrészek helyét? mint ennél
(#) janikukac válasza t.gergo hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
SprintLayout-ban nyomtatásnál beállítod, hogy csak az alkatrészek jelölését nyomtassa, kinyomtatod műnyomóra, majd rávasalod(mint a sima nyákot, mikor vasalod).!
(#) t.gergo válasza janikukac hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
És jól rátapad?
(#) janikukac válasza t.gergo hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Hát, ha rendesen megvasalod, akkor biztos !
(#) t.gergo válasza janikukac hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
kössz
(#) CHZ válasza t.gergo hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Én így csinálom, egy lépésben felvasalható a két oldal.
Félbehajtott papír, közé a nyák..

MINTA.JPG
    
(#) janikukac válasza CHZ hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ez is jó megoldás !
Következő: »»   584 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem