Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   592 / 1385
(#) janikukac hozzászólása Máj 26, 2011 /
 
Sziasztok. Elkészült az első smd nyákom terve. 1 ledes villogó NE555-el. Jó lesz? Bővebben: Link

1.SMD.lay
    
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Sajnos nem jó. Sok elkötés van. 2-6-os láb, 1-es láb, gnd hiányok. Nézd át újra. Viszont hogy próbálod csinálni, tervezni, dicséretre méltó.
(#) janikukac válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Akkor nem működne, vagy nem értem. Amúgy Eaglevel kezdtem tervezni , de azon nem tudok elmenni.
(#) mate_x válasza janikukac hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
És, ha jól látom, akkor ez alkatrészoldal felőli nézetben van, szóval nem kell tükrözni a betűket.
(#) janikukac válasza mate_x hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Az is igaz! Én nem értem, mi a baj az egésszel.
(#) Zoli_bácsi válasza janikukac hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Az smd, amit terveztél, az valóban nem működik abban a formában. A kapcsolás az jó, az persze működik. De itt ne tárgyaljuk a tervezést, mert nem ide való. Menjünk át a "NYÁK-rajzban segítség, ellenőrzés kellene" nevű topikba.
(#) WaRL0 hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Sziasztok.Készítettem egy nyákrajzot, de átt kéne alakítani úgy hogy a végtranyók(2n3055) is a nyákon legyenek valahogy így.Ha lenne itt valaki aki meg tudná nekem csinálni annak nagyon örülnék, mert én nem birom áttervezni .
Kapcsolási rajz és lejjeb a nyákrajz.Ha esetleg sokat kérek szóljatok rám

2n3055_1.LAY
    
(#) lidi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Azért majd írd le a tapasztalatokat, hogy működik-e forrasztásgátló maszkként valamennyire.
(#) vicsys válasza lidi hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Hamarosan elkezdek forrasztani és majd fényképezek is. :yes:
(#) adapter válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Köszi!
Átfutom majd nem is tudtam hogy van ilyen topic..
L
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia.

Két dolgot árulj már el, ha szabad !!!

Milyen vastagságú ón használsz? Eddig az általad rajzolt panelek forrasztása soha sem sikerült. Vagy mert 1mm-el fúrok, mert a feles az kicsi,vagy mert az ónom a rossz,de....
A másik, te használtál már ónozó fürdőt? Jól bevált?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Három féle mérettel dolgozok: 0,4-0,5-0,8mm. A furatok 90%-ban 0,8mm-es szárral vannak kifúrva. A teljesítmény alkatrészek vannak 1 ill. 1,2mm-es csigafúróval felfúrva.
Igen használtam kémiai ónozót:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Az a gáz,hogy nekem nincs akkora fúrom.Ont most vettem nulla hatosat. Akkor holnap szerzek ónozót, vagy vegyek inkább TN180at??
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Minek a védőlakk? A gyantás alkohol (denaturálszesz) bőven jó. Először készíts szép nyákot, utána jöhet a védelem.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Oké, akkor, azt sem veszek.
(#) Dániel X válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Üdv!

Tudom nem ide tartozik de hogy csinálod hogy egységes az ónozó felülete? Nálam állandóan akárhogy tisztítom meglátszik a polír papír húzás nyoma és karcosnak tűnik. Ötlet?
Bocsi az Offért.
(#) vicsys válasza Dániel X hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Egyszerű. Gyári fotólakkos nyákot használok, emiatt elmarad a csiszatolás. Ennyi a varázslat.
(#) Dániel X válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Értem. Köszönöm.
(#) Tomi20 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia

És mégegy kérdés lenne. Milyen nyomtatót használsz a fólia nyomtatáshoz? Lézer, vagy tintasugaras? Milyen típus, hány rétegben?
bocs az offért, utolsó volt
(#) vicsys válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
HP1010 laserjet, Dataline hőálló írásvetítő fólia, két réteg egymáson.
(#) Panhard válasza vicsys hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Nem kell 2 réteg fólia, mert nehéz pontosan illeszteni, neked is el volt csúszva kicsit. Elég egy réteg, azt uw fénycsővekkel 4 percig világítani, és tökéletes lesz. Üdv,
(#) vicsys válasza Panhard hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Na ezt kipróbálom! Ha mégsem lesz jó (márpedig gyanítom, hogy nem) akkor jaj neked.
(#) David.zsombor válasza Panhard hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Üdv én egy réteg pausz papírt használok de a festéket lefújtam valami feketítő sprével és jó lett de még kísérletezek mert én azt a negatív fóliát használom.
(#) Panhard válasza vicsys hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Mitől ne lenne jó? Én mindig így csinálom, viszont nem gyárilag lakkozott lemezt használok, hanem előtte tisztítom, fújom, és szárítom. De mindig egy fóliát használok.
(#) janikukac hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Valaki elkészítené ennek a rajznak a nyákját SMD-ben? SO8-as tokozású a 555 a többi alkatrész mind 1206.

Azért kell, hogy meglássam, hogyan is kell. Bővebben: Link
(#) misi93 hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Sziasztok! Lézernyomtatót szeretnék venni és nem tudom hogy milyet vegyek milyet érdemes. Eddig kézzel rajzoltam nyákjaimat de kb 1 hónapja haverommal csináltunk vasalásos teknikával nyákot és nagyon megtetszett.(nagyon-nagyon) és érdekelne, hogy milyen felbontással milyen márkával lehetőleg olcsó legyen(ezt szemeltem ki)
vagy esetleg nagyobb felbontású?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
(#) zoli_ hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Üdv!

Vettem néhány hónapja egy flakon kémiai ónozót. Azt hittem fogom használni, de ki se bontottam. Mivel augusztusban elvileg elveszti a szavatosságát, meg úgy se használnám el soha, szívesen eladnám olcsón.

Aki nem ismerné: A NYÁK marása után a maradék rézfelület védőónozására használatos. Egy részről védi a vezetőcsíkokat és tappancsokat a korróziótól, más részről pedig egy kellemesen jól forrasztható leheletvékony ónfelületet ad.

(Nem hinném, hogy nagyon komolyan kell venni azt a szavatosság dolgot, de lehet hogy veszít hatásfokából. Mindenesetre fénytől védett, helyen tartottam bontatlanul légmentes zacskóba zárva.)

típus: TN 160
450ml
600 HUF

Budapesten személyesen átvehető.

zoli_
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Köszönöm Viktor ! Ja, és ne forgasd a szemed ! (smyle.. )
(#) vicsys válasza Panhard hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Elvégeztem a kísérleteket.
A 4 perc az lófütty nálam. Gondolom a Te 5db nagy csövedhez okés. Az egyrétegű film bár jó, de sajna közel sem tökéletes.
Következő: »»   592 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem