Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok, azt szeretném megkérdezni, hogy ha a toroidomon 2 szekunder van és ugyanolyan feszültségűek, akkor azt sorba köthetem?
Azért kérdem, mert az erősítőmhöz +- feszültség kellene. Választ előre is köszönöm
Sziasztok!
Erősítőket építgetek, és arra lettem figyelmes, hogy az egyik toroid trafóm teljesen véletlenszerűen működés közben néha felbúg egy picit, rámértem, néhány mA teljesítménytöbblet van ilyenkor 230V-on. Nyilván úgy értem, hogy éppen nem szól, csak be van kapcsolva. 200W, 2*24V szekunderekkel. Van ötletetek, hogy mitől lehet? Igazából nem zavaró, csak kíváncsi vagyok. Előre is köszönöm!
Torzul valami miatt a hálózati szinuszforma. ?
Elképzelhető, nincs szkópom sajnos.
Kreáljak valami egyszerű áramkondícionálót?
Szerintem nem érdemes. Esetleg 1 fázisjavító kondi mellé. 1 vagy 2 db fénycsőkondi (4,2 mikroF.). Állandó teljesítményfelvételt jelent, az összhatásfokot rontja. Ha számít.
Köszönöm a segítséget, ki fogom próbálni.
Sziasztok!
Szükségem lenne egy toroid trafóra de nem találtam eddig megfelelő embert aki tudna nekem tekerni! Esetleg tudnátok ajánlani valakit vagy valamilyen oldalt ahol tudnának nekem segíteni? Köszönöm szépen előre is!
Az apróhirdetésben találsz akkora toroidot amekkora neked kell, elküldöd nekem és nmegcsinálom.Csak ne legyen inpregnálva!
Szia!
Ha az 1000VA-osra gondolsz az kicsi sajnos mivel 4 darab végerősítőt szeretnék hajtani majd a toroiddal azért muszáj hogy 1200VA-os legyen + ügye megfelelő méretű puffermező! De köszönöm szépen a tippet!
1200VA-es monstrum helyett párhuzamosan lehet kötni két kisebbet, lehet hogy olcsóbb is (gyakoribb kisebb olcsóbb vas, és kisebb átmérőre tekercselt, tehát kevesebb réz), jobb hűtés , és helyet is könnyebb két kicsinek csinálni.
Minden józan számítás szerint:
1 db 1200 VA-es "monstrum" kisebb és könnyebb, mint 2 db 600-as, ráadásul kevesebb réz megy bele.
Pontosan ezért akarom egybe!
Meg egy toroidot könnyebb leárnyékolni mint kettőt!
Hello!
Egy képletre lenne szükségem,amiből kitudnám számolni,hogy hány menetet kell letekernem egy toroid trafóról,mivel egy szimmetrikus 29Vos 300VAes trafót kelene nekem szimmetrikus 25Vra tekercselnem. Fontos! Előre is köszönöm. További szép napot! Üdv.:Arnold
Képlet helyett jobban jársz, ha rátekersz pár menetet, (minél többet, annál pontosabb) ebből megállapítod, hogy 1 menet hány voltot jelent, és innentől tudod hogy hány menetet kell letekerned
Mindkét szekunder tekercsnek körülbelül a 14 százalékát kell lebontani
De ha nem akarod szétrombolni, akkor inkább tekerj rá plusz meneteket a primerrel sorban, azt egyrészt ugyanúgy le is tudod szedni, valamint számolni sem muszáj mert lehet próbálgatni is...
Hali!
Szerintetek ezek a paraméterek alapján mekkora teljesítményű ez a toroid? Adatok: magasság:45mm széllesség:80mm lyuk átmérő:40mm a lyuk és a szél köz 200mm-rész van. Ezekből az adatokból hogyan lehet ki számolni azt,hogy 1menet hány v?
Ez a magméret, vagy van rajta valamilyen tekercselés?
"a lyuk és a szél köz 200mm-rész van."
Inkább 20 mm. Vasmagkeresztmetszet ~9cm2. Ennek alapján már bármelyik trafószámító eljárással minden adatát kiszámíthatod. Gerjesztést kezdetnek nem célszerű 1.4 T fölé vinni, mert nem tudjuk, milyen anyagból készült. Nekem is akad néhány >30 éves ruszki, amiről semmit sem lehet tudni. 50 W-ot biztos ki lehet hozni belőle, de ha full betekered, akár 100-at is. Nem állnék neki.
Sziasztok! Akadt egy toroid transzformátorom és 1.5kW-os de a szekunder tekercs még nincs rajta. Azt mondták tekerjem meg 6-os vagy 8-as réz vezetékkel. Nekem demofalba kellene tehát jó lenne a 40A felett tudna ha valaki megtudná pontosan mondani hogy mennyit kellene tekernem és hanyas huzalból azt nagyon megköszönném.
6.os vezetéket nem egyszerű tekerni, de van megoldás. 1,5-ös zománcszigetelésű rézdróttal,/ezt viszonylag könnyű tekerni/ és több tekercs párhuzamosításával oldhatod meg legegyszerűbben. Tekerjél fel 10-20 menete, mérd meg hány volt, ebből ki tudod számolni az egy voltra eső menetszámot, ezt megszorzod a kivánt fesszel, és tekerheted. 1,5-ös drót kb 5 A tud,8 tekercs párhuzamosítása esetén 40 A. 1,5 KVA-es trafó 37,5*40
*** hmm ..
Szia! Örök hálám
Sziasztok. Sikerült hozzájutnom egy gyári toroid trafóhoz. A szekunder feszültségek 2x25V/5A.
Szükségem lenne még 2x12V/0,3A segéd feszültségekre is. Az megoldható, hogy a felső rétegre rátekerek 12V nek megfelelő menetet? Ha igen, mennyi menet szükséges, hogy kell kiszámolni? Segítségeteket köszönöm előre is.
Nos megnéztem ezt a videót a tekercselésről. Addig tiszta hogy behelyezi a magot, majd feltekeri a szükséges huzalmennyiséget a dobra, és a véget kézzel ráfogja a magra. De a dob mellet van az az ettől külön forgó tekerő rész, az egyszer közel, egyszer távol van a magtól tekerés közben. Na most hogy szabályozzák a dobról letekeredő huzal feszességét?
A filmben 2:05-nél egy kart visszahajt a dob hátsó felénél. Ez a fék. Tároláskor mikor feltekeri magára a huzalt, akkor a fék kioldott állapotban van, tekercseléskor a fékken lévő bőrlap lassítja megfelelő feszességig a tekercselőhuzalt (a huzal letekeredéséhez szükséges dob-forgást)
Aha, köszi! Ez okés, de amikor a legtávolabb van a magtól, és közeledik feléje, akkor valami visszahúzza a dobot?
Forog a dob és forog vele a leszedő görgő. A leszedő görgő ahogy körbe-körbe jár a trafóhoz képest közei és távoli pontokban "szabadítja" a huzalt, tehát semmi nem húzza vissza, csak éppen a magtól távolabb szabadít a görgő.
Hello.
Egy kérdésem lenne, hogy 500VA-es toroidra tekerek szekundert ami 11,5Volt és 40A ad le és hogy 3X4négyzetmiliméteres vagy 4X2,5négyzetmiliméteres huzalból tekerjem? A válaszokat előre is köszönöm.
A 2,5-ös huzalt könnyebb lesz tekerni, de így is komoly csuklófájdalmakra számíthatsz.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |