Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
A szikráztatásos módszer az megint esélytelen dolog nállam. Képcső regenerálásról hallottam de nem tudom mit takar meg mennyibe kerül.
De épp ez az, ha a képcső is döglődik és a nagyfesz rész is akkor már egyáltalán nem biztos hogy megéri szerelővel megcsináltatni. Mert munkadíjjal együtt én 10 ezerre saccolnám minimum a javítást, de 5 ezerért már kapok hibátlan fadobozos TV-t, nagyon akciósan 15 ezerért pedig meg egy TXT-es, távirányítós, RCA, scart bemenetes sok programhelyes tévét. Mert ha ilyen 3-4 ezerért megbuherálnák nekem akkor nem gondolkoznék rajta. Na majd beviszem egy szerelőhöz ha lesz pénzem meg lesz mivel elvinni. Amúgy nem fognak kidobni ha meglátnak egy ilyen ősrégi tévével?
Ha ennyire nem értesz hozzá akkor bele se nyúlj.
Egyrészt ha eltekergetsz valamit, amit nem kéne, nagyobb lesz a baj mint eddig. Másrészt a hálózati rész ÉLETVESZÉLYES, és a képcső anódfeszültsége 22-27 ezer volt,az sem kicsi. Igaz az már le van választva a hálózattól, meg az áram is kicsi de egy rossz pillanatban kapott ütés megállithatja a szivedet. Higgye el mindenki a TV-be belenyúlni csak akkor szabad ha rendelkezik hozzá a megfelelő ismeretekkel.
Tegyük fel hogy a nagyfesz trafó még bírja egy ideig.
Tehát meddig viheti még a képcső? Egyre sötétebb lesz vagy egyik pillanatról a másikra teljesen elmegy a kép? Tehát hogyan megy a tönkre a képcső, honnan lehet felismerni hogy tutira képcsöves lesz a készülék? A regenerálással mennyi idő nyerhető még? Mert egy regenerálással szép erős színes lesz a kép?
Nemigazán szeretnék belenyúlni... Félek a rázástól mert az egy dolog ha nem halsz meg tőle csak belédéget egy jó nagy lyukat...
Sőt a képcsöves készülékek hajlamosak kikapcsolt és kihúzott állapotban is rázni... De más újjabb TV-ben azt a trafót ami tapadókorongban végződik azon van két tekerő. Azzal is lehet állítani a képélességet és a fényerőt. De asszem ebben a tévében teljesen másképp néznek ki az alkatrészek, nem a megszokott. Ebbe még kikapcsolt állapotban sme nagyon merek tekergetni.
Senki nem lehet egy öreg TV-nél jós. Tehát azt én sem tudom neked megmondani, hogy meddig birja.
Regenerálással a képcső állapotától függően pár héttől pár hónapig, lehet nyerni időt. Egyrészt előfordulhat, hogy megszakad a fűtőszál akkor azonnal meghal a a cső, vagy csak szépen lassan elsötétedik. Amikor fáradt egy cső akkor elkezdenek negativba fordulni a szinei, defókuszált lesz, gyenge, fáradt, erőtlen, nincs benne már fehér, csak olyan fehéres csontszin.
Nehéz megjósolni, kb 2-4hónapot, jóindulattal!
De akkor szerintem használd ameddig jó,aztánveygél másikat, mert tényleg nem éri meg, ha a képcső hibás! Esetlegegy fényképrólla, sokat segítene! Akkor nem "taperolulnk" annyira a sötétben!
Sajnos neked kell hogy igazat adjak.
Képet nem tudok róla küldeni. De azért a minimális időért nem is éri meg megpróbálni a regenerálást. Mert aki még ért hozzá neki igen de nekem nem. Köszi mindenkinek a választ!
Ez csak egy ötlet volt!
A regeneráló, amúgy szinágyunként "javítja fel" a képcsövet, nagyfeszültségű impulzusokkal! Amikor én csináltam ezt, akkor lehuztam a képcsőről a csatlakozóját, tettem rá masikat, és ráforrasztottam egy szál szigeteletlenvezetéket. A fűtését, a képcsönek, úgy oldottam meg, hogy 4 menetet tekerek a nagyfesztarfó magjára (de ezt ritkábban szoktam csinálni, amikor nem találom a csengőtrafómat a kupiban), vagy egy csengőtranszformátorról, fűtöm fel a katódot, aztán az anódvezetékével megszikráztatom, így ténylegpár hónapot kitudokhuzni a képcsőből, de hát ez az elhasználódottságtól, függ! (elnézést kérek, de a space gombom,elég ócska)
Szivesen!
Ismerem elég jól a képcsőregenerálás mikéntjét, van is regenerálóm. Én csak azt mondtam, hogy a dróttal csattogtatós módszer többször öli meg a csövet. Az anód vezetékkel sokkal nagyobb feszt küldesz a katódra mint egy regeneráló.
A fütés emelésével a fekete-fehér csövekkel jó eredményt lehetett elérni de a szineseknél már nem szabad nagyon emelni a fűtést, mert sokkal hamarabb beledöglik a cső. Fery
Akkor jó!
(megjegyzem szinesnél még nem is csináltam még, csak kétszer, illetve a "csöves" TV -knél gyakraabban) Nekemsajnos nincsen regenerálóm.
Sziasztok! Szeretnék kérdezni Tőletek valamit. Van egy Dimarson ff. 12V-os kistévém. Tökéletes a képe, de nagyon, szinte elviselhetetlenül serceg a hangja. Úgy tudom, hogy ez kondi hiba. Szinte már az összes nagy kondit kicseréltem, de még mindig nem jó. A nanosokat is ki kell cserélni? Sajnos azt sem tudom hogy melyik részen keresgéljek. Kérlek segítsetek. Ha kell teszek fel képet is. Köszönöm. :csodalk:
Szia
Ez nem kondi probléma, hanem valószinüleg el van hangolódva a KF. Kondicserével nem fog menni...
Köszönöm a gyors választ. A hangolást én meg tudom csinálni? Ha igen, hogy?
Műszer és gyakorlat nélkül nem lesz egyszerü.
Valamelyik KF tekercsen kellene kicsit utánállitani. Megpróbálhatod de minden tekercset meg kell jelölnöd, hogy éppen hol áll. Nagyon picit állitasz rajta és ha nem változik vagy rosszabb lesz akkor ugyanoda visszatekered. Vigyázz mert ha széttekergeted az egész KF-et, akkor azt többet nem tudod visszaállitani. Azonkivül nem csavarhúzó hanem hangolópálca kell hozzá mert a csavarhúzótól elmászik a freki.Szóval nagyon óvatosan, ha gondolod, de ha úgy érzed, hogy nem fog menni akkor ne állj neki. Fery
Sziasztok. Van egy xerox 19" monitorom,lejárt a gari,ugyhogy elromlott.Nem tud valaki egy szervízt Dabas ( BP-Kecskemét közt ) ahol normálisan megcsinálnák?
Köszönöm a választ. A leírtak alapján megpróbálom megcsinálni. Ha sikerül értesítelek.
Sziasztok!
Van egy Grundig SE7290 tv-m. Amikor bekapcsolom serceg, de miután bemelegszik, megszűnik. Belenézetm felül a szellőző rácson és szép liláskék ívet láttam hátulról nézve a jobb oldalon. Egy zöld trafóból jön(asszem), a trafó tetején van egy poti, az oldalán meg egy IC. A poti és a trafó között van az ív. Hogyan lehetne orvosolni a problémát?
Nemigen értem amit leirtál, nem láttam még olyan TV-t amin egy IC-t rászereltek volna egy trafóra, Pedig több mint 25 éve javitok TV-t. Csinálj arról a részről egy fotót, megnézzük és szivesen segitünk.
Amúgy valószinünek tartom, hogy az iv a sokszorozóból jön, azt hiába takaritod le, attól nem fog megjavulni. Természetesen nem árt kitakaritani, de a nagyfesz azért jön ki a sokszorozóból mert már elöregedett a müanyag boritása és megrepedezett. Azon csak a csere segit. Fery
Halihó!
Adott egy Funai (gazdaságos) 55cm-es sikképernyős TV. Ez a TV volt olyan pofátlan hogy kb. másfél év után tönkrement. Na kicsit konkrétabban... csatornaváltás pillanatában elkezdett sípolni, de elég keményen. A kép lassan halványodni kezdett, majd eltűnt. Táp rendben, digitális rész megy, hang van (nem csak a visítás). Sorkimenő melegszik mint a franc, de rajta kívül semmi más nem meleg. Semilyen szemmel látható nyom nincs, kondik rendben, diódák rendben, égésnyom nuku, forrasztások rendben. Mivel pont ott és pont akkor nem volt nálam műszer a sorkimenő meghajtó tranzisztorát nem tudtam kimérni. Viszont ha ez szállt volna el gondolom én, hogy a sorkimenő sem visítana. Bármilyen más jellegű zárlat esetén a táp is letiltana, de nem teszi. Anódfesz nincs, fűtés nincs. Szerintetek elszállt a sorkimenő? Van valami ötlet a beméréséhez? Köszi!
Szia.
De elszálhatott a sorvégtranzisztor is, akkor is visithat a sorkimenő, meg akkor is ha ő menetzárlatos, Sőt érdemes lenne megnézni a sorvégtranyó kollektorköri kondiját, meg a táp primer oldali kondijait kicserélni mivel lehet, hogy megfutott a táp, és az mint a tekegolyó, kinyirt pár dolgot maga előtt. De műszer nélkül nem fog menni . Az kell hozzá mindenképpen. Fery
Ha nagyon melegszik, az pont nem jó!
Lehet a burkolat alatt áthúz! (menet zárlat, majd szakadás, a sorkimenő transzformátornál!) A sípolás, valószínű maga az átütés volt, és ennek az ívnek hője károsította valószínűleg a transzformátort, illetve a sigetelést!
Akkor a sokszorozó lesz az! Gépész embertől ne várj olyat hogy vágja tv-t...
Majd valahogy megoldom a cseréjét... Köszönöm a gyors választ. Jah az gáz, ha így használom a készüléket???
Válaszolok előre: (bocs fery) igen tönkremegy, és rövidíti az élettartamát!
Idézet: „Gépész embertől ne várj olyat hogy vágja tv-t...” Dehogynem vágja, csak éppen tönkre!
Szia.
Sorry, de te is összekevered a képcső külső felületén kialakuló sztatikus töltést, a belsejében levő, az elektronok felgyorsitásához szükséges nagyfeszültséggel. Az ecsettel nem lehet feltölteni belülről a képcsövet. Ezt meg végképp nem értem : Idézet: „Illetve egy képcsővet ha kisütsz, a "kisülésienergia" -is feltöltheti a képcsövet!” ??? Ha kisütöd, akkor az az áram test felé levezetődik és nem tölti vissza magát a csőbe. Fery
Hát, amikor én a Daewoo TV- met javítottam, lekötöttem mindent, letesteltem az anódot, csattant!
Utána megint hozzáértettem a vezetéket, akkor igaz picit, de pattant egy kis ív! (Közvetlen utána) Hülyén fogalmaztam, bocs! Jó éjszakát, nagyonfáradt vagyok! Úgyérzem, hogy az agyam ledobja az ékszijjat!
Méghogy gáz ???
Ezek a csattanások azon kivül, hogy megölhetik a processzort, memóriát, stb... Még rád is gyújthatja a lakást. Egy-két kondi, ha pont akkor durran el, kilőkve magából azt az olajos trutyit amivel töltve van, és az úgy ég mint a zsir, pont akkor mikor elszenderetsz akkor lehet, hogy arra ébredsz, hogy lángol a TV, a kégli stb... Ne használd, cseréld ki a nagyfeszsokszorozót. Fery
Műszereim vannak... csak akkor nem volt nálam. Sajnos a TV és köztem jelenleg 80km távolság van. Gondoltam megkérdezem, csak h nem fussak két kört az alkatrészek miatt.
Szóval cserélek egy kollektorköri kondit, meg a tranyót... az belefér, ha megy örülök, ha nem akkor kidobom (előtte persze kicsontozom). Ezeket a TV-ket már úgysem úgy tervezték, h javíthatóak legyenek...
Na igen, ez az a jelenség ami nemcsak a képcsövekre hanem a kondenzátorokra is igaz. Nem lehet egyszerre kisütni hanem többször egymás után lehet csak. Szerencsére több mint 90 százaléka kisül elsőre de valamennyi még a sokadik kisütés után is marad de az már veszélytelen. És ez a kulcsszó, a Veszélytelen.
fery |
Bejelentkezés
Hirdetés |