Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   691 / 1271
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Jó minden,csak kell neki még mindíg kb.2 perc hogy bejöjjön a kép.Mit lehetne még csinálni vele?Valahol nem lehet beterheltetni máshol?(ellenállással a negatív fele példáúl,vagy valamivel?)
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
A G2-vel nem tudsz játszani egy kicsit? De ha más nem marad, akkor ezt a cutoff ellenállást kellene tovább növelni.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Próbáltam de majdnem hogy még később jön be a kép.(Ott egy 0 ohmos ellenállás van gyárilag.)
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Jó! Ennek az "ellenállásnak" a párja a nagy nyákon van, ugyanezen a vezetéken, a proci mellett, RC108 néven. Cseréld ki egy 4,7 k ohm-os értékűre.

screen.png
    
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Köszi,kipróbálom.
(#) mutyur válasza micimacko hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Amennyiben 11AK30 sasszival van szerelve cseréld ki ezt: R645 2K2, C627 430n

sm11ak30.pdf
    
(#) canon1990 hozzászólása Nov 3, 2012 /
 
Szia Kadarist! Odáig jutottam a tv-vel, hogy hallatszik az a tipikus sorkimenő hang amikor rádugom a hálózatra, de aztán ennyi ugyan úgy semmi. Hálózati puffer rossz volt. Szereztem múltit is. Mit kellene mérnem?
Előre is köszi a választ.
(#) soos csaba válasza micimacko hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Szevasz, a függőleges eltérítésért felelős IC szált el neked, azt cseréld ki. De mielőtt be tennéd az újat, az IC körül merjél meg minden ellenállást diódat, hogy jó e, és az elektrolit kondenzátorokat cseréld le mindet!, és csak ezután tedd vissza a helyere az uj IC-t!.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Mérni kellene feszültségeket a tápegység kimenetein. A sípoláson kívül nincs életjel? Képcsőfűtés, sistergés a hangszóróból, stb. ?
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Kicseréltem de szerintem semmi nem változott.Nem lehet hogy valami ,(kondi) lassan töltődne fel és ezért jön be sokára a kép?
(#) soos csaba válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Opsz ezt el néztem, neki függőleges csíkja volt a képernyőn, nem pedig víz szintes. Akkor más a probléma! El nézést!
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Semmi sincs. Szakaszos sípolás eltűnt amikor kicseréltem 4 összetaknyolt BY diódát. Miután kicseréltem a rossz hálózati puffert. csak az a szokásos sorkimenő hang van, de azon kívül semmi a készenléti led sem világít olyan mintha nem lenne bedugva a konnektorba.
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
A képcső melegszik be lassan, ettől van ez a hiba. Én még mindig a képcső fűtőáramát növelném, ha egyéb trükkök nem hatottak. Még a szervizmenüben is lehet kutakodni, ha más lehetőség nincs.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
A képcsőfűtés már így is 4.1 v-on van.A szervíz menübe nem tudok belépni mert nincs távirányítóm,vagy be lehet máshogy is lépni?Meddig növelhetem a képcsőfűtést?
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Az az érték nem valós, mert a multiméter nem tudja megmérni rendesen az impulzusokat. Zárd rövidre a korlátozó ellenállás(oka)t és úgy nézd meg. Ne félj, nem fog kiégni a fűtőszál.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Zárlat a tápegység szekunderén? Az a baj itt is, hogy rajz nélkül nem megyünk sokra, csak találgatunk.
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Igen ez a baj. :S Szerinted mi lehet zárlatos a szekunderen csak úgy kb-re?
Sikerült elintéztem, hogy ne unatkozzak a hosszú hétvégén
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Sok minden. A kimeneti egynirányító diódák katódjai és a test (tuner fémház) között kellene ellenállást mérni. Egy jó képet csinálhatnál külön a táprészről is.
(#) mutyur válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Mivel függőleges csíkot írt hibának a függőleges ic jó!!! (A függőleges eltérítés hibája miatt vízszintes csík keletkezik, neki meg függőleges csíkja van). A 11AK30 sasszival szerelt készülékeknél(a tipus alapján beazonosítva az övében is ez található) tipushiba még az R645 2K2, C627 430n alkatrészek, ha a csatlakozó forrasztása, és az eltérítőtekercs jónak mutatkozik akkor ezek cseréje után illik neki működnie....
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Itt a kép külön a tápról kicsivel jobb mint az előző.

DSC_0129.JPG
    
(#) micimacko válasza mutyur hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Köszönöm!
az R645 szakadt. Most jön a neheze: túrnom kell egy újat, azután próba...
Az ellenálláson a színek, hogy is mondjam... olvashatatlanok. Barna-fehér-sárga-arany-nak (190k) tűnik, de így nem kell tovább keresgélnem
(#) canon1990 válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Azt még kihagytam, hogy feszültség mérővel szúrópróba szerűen nézegettem, hogy van e feszültség. Például a képcső panelen, az alaplap másik felén is volt áram
(#) mutyur válasza micimacko hozzászólására (») Nov 3, 2012 / 1
 
Rajz szerint 2k2
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
A tápegység szekunder oldalán nem ugyanaz a test, mint a hálózati oldalon. Ha a képcsőpanelen méricskélsz vagy máshol az alaplapon, akkor a testpont lesz a viszonyítási alap (negatív). Kényelmes testpont a tuner fémháza, érdemes ide érinteni a mérőzsinór negatív vezetékét. Mi a helyzet a kép alsó részén látható 3 dióda katódján?
(#) micimacko válasza mutyur hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Nagyon köszönöm a segítséget!
Megjelent a hangyák lázadása teljes képernyőn!
A kondit és az ellenállást is cserélni kellett, mindkettő kuka lett.

Szép napot!
(#) mutyur válasza micimacko hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Nincs mit! Örülök, hogy sikerült! Gratula a javításhoz! Neked is szép napot! Ezen tipus hibája szokott még lenni, hogy a bu808-as bázisára menő 10µF-es kondi kapacitása lecsökken ezért kiírtja a bu808-at. Ez egy darlington sorvégtranyó. Sajnos kispórolták belőlle a sormeghajtó trafót és nagyon érzékeny eme 10µF kapacitására. A gyakorlat szerint én 22µF-et szoktam tenni ilyen hiba esetén és tökéletesen müx...
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) micimacko válasza mutyur hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Köszönöm!
alkalomadtán ezt is megnézem majd
(#) mutyur válasza micimacko hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Ráérsz akkor ha * és a sorvégtranyó zárlatos lessz(nem törvényszerű de előfordul). Ez egyébként még az emberbarátibb verzió a török panelek közül...Üdv

A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2012
(#) canon1990 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Azokkal a diódákkal elvileg nincs gáz. Mert amikor kicseréltem őket akkor szűnt meg a szakaszos sípolás.
(#) kadarist válasza canon1990 hozzászólására (») Nov 3, 2012 /
 
Nem a jobb oldali, gányolva beépítettekre gondolok.
Következő: »»   691 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem