Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   704 / 1273
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szia!
A 200V felmegy a képcsőpanelre?
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szevasz, hol is kell mérjem azt a 200V-ot?, milyen részhez kellene az fel menjen?.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Nagyobb feszültségek a képcső panelen- G1-0,4V?, G2-460V (mikor sötét a kép, 500V-nál ki zöldül), és még van az R, G, B-ott mindenhol 160V-van, kisebb eltérésekkel, de az ott szerintem rendben. Még G1-re gyanakszok, oda jönne fel a 200V?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
A képcsőpanelen van egy TDA6103 típusú IC?
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Igen van, TDA 6103Q.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Gondolom a 6-os lábán van feszültség, mert ha a katódokon ott van a 160V, akkor felmegy a 200V-os katódtápfeszültség is. Ha a képcsőpanelen az összes egyéb alkatrész jó, akkor javaslom a TDA cseréjét.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
A 6-os lábon van 170V jelenleg. De viszont nem értem hogy miért kel az IC-t le cserélnem ha a az R, G, B-n meg vannak a feszültségek, én úgy tudom hogy csak egy erősítő volna ez az IC-é a három szín bekeveréséhez. Nem magyaráznád el nekem hogy mi köze volna a képhez is?. Ha lenne ilyen problémám még egyszer legalább tudjam mit miért cserélek le. Nagyon szépen köszönöm a segítséget, meg próbálom az IC-t le cserélni!.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Én meg azt nem értem, hogy miért jó az, hogy 160V-ra ki vannak akadva a katódok. Ezen a feszültségen szinte teljesen le van zárva a képcső, csak a segédrács (G2) feszültség drasztikus emelésére jön meg a katód (sugár) áram. Az S202-es csatlakozó RGB bemenetein mekkora feszültség van? Mert ha nincs vezérlés, akkor is lezár a képcső.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Az IC-cseréje meg történt, ugyan az a helyzet, megyek meg nézem az S202-es csatlakozót.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Meg mértem RGB mind a háromnál 2,1V-van.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
A vezérlés oldalt kellene átnézni oszcilloszkóppal.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
De már le cseréltem, és ugyan az a helyzet.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Mondjuk az IC-é körül még nem vizsgáltam át a kis pikós kondikat, lehet hogy valamelyik rossz lenne, szokott ilyesmi történni hogy zárlatba, vagy majdnem zárlatba mennek?.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Amúgy mennyi kellene legyen a feszültség a katódokon (RGB)?, mennyi feszültség volna az optimális ha a 160V-sok?, 120-140V?.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Ez az átlagfeszültség függ a képtartalomtól (sötét-világos képrészletek). A trimmerpotik tekergetésére változik a kép színezése ha derengő fényt állítasz be a G2-vel? Van azon a képcsőpanelen Zener-dióda meg csomó ellenállás is. Át kellene mérni őket.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Meg mértem oszcilloszkóppal, a bemenetet RGB, tetem fel egy képet. Mind a hárman ez a jel jön be.

IMG339.jpg
    
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Gondolom antennajel nélkül nézted, ezért ez a zajháború, de középen valami kiolójelszerűséget lehet látni. Milyen szkópbeállításokat használtál és milyen mérőfejjel? Rajzok oszcillogrammokkal. Olyan 4V csúcstól csúcsig a vezérlőfeszültség (101 pin 20).
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) dave500 hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Senki nem tud segíteni a problémámban ? :/
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Bocs az off-ért de ellenállást kerestem. Igen antenna jel nélkül néztem meg a jelet azért a zaj háború (mellesleg nem tudom hogy jellel vagy a nélkül mérendő?). A szkóp beállítások lentebb a képen. KÖZBEN!, rá jöttem a hibára, csak ki maradt egy pár ellenállás, mert nem mértem le mindet, arra gondolván hogy az IC-re kapcsolódnak, és az RGB-n egyforma a feszültség akkor azok jók, de tévedtem, mert volt benne három darab ellenállás 82Kiloohmos-ak (R208, R209, R210) és mind a három szakadva volt!, na erre varjál gombot, ilyen esettel még soha az életbe nem találkoztam, hogy három egyforma ellenállás el szált volna!. Engem nagyon érdekel a TV-szerelés és szeretem csinálni!, nem tudsz véletlen egy olyan könyvet vagy linket amiből meg lehetne tanulni a TV-k pontos működését, és esetleges hibáknál hova kell nyúlni?, egy ilyen könyvet vagy linket szívesen fogadnék. Úgy vetem észre hogy ezen a fórumon te válaszolsz a legtöbbet a többieknek, és nagyon okos ötleteket adsz!. Ha meg kérlek nem tudsz nekem segíteni?. Nagyon szépen köszönöm a segítséget, most már tokéletesen működik a TV!
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szia!
"Néha visszajön a hang". Ez a jelenség mire utal?
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szép munka volt, gratulálok! Általános érvényű tévészerelős könyv nem nagyon van. Mert ez a "szakma" annyira szereteágazó és annyira sok féle áramkör van sokféle körítéssel, hogy általános érvényű leírást nem találsz. Az Hobbielektronika, az Elektrotanya és a Elektronline tévészerelős topikjait érdemes böngészni, mert ott sok okos ember osztja meg másokkal a tapasztalatait.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Köszi!. Hű ha a fórumokat mind végig olvasnám addig ki folyna a szemem, kemény volna, és hosszadalmas. A legjobb az volna ha személyesen beszélgetnénk, akkor jobban érvényesülne a dolog, csak hát te Magyarországon, én meg Romániában vagyok így nem lehetséges a dolog sajnos. Na de ez van majd lassan olvasgatok, a szememre meg borogatást teszek.
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szia! Hát akkor tökéletesen szól, úgy ahogy kéne neki!
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Rossz válasz, mert ha néha visszajön a hang, akkor érinkezési hiba van, tehát addig érintkezik jól, amíg van hang. A hibajelenség úgy is létrejöhet, hogy ott is érintkezik, ahol nem kellene. A hang-végerősítő környékét kellene tüzetesen átnézni. Forrasztások, csatlakozók stb.
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Most szedtem szét darabokra, nagyítóval nézem a végfokrészt, semmilyen forrasztási hiba nincs. (megjegyzem, amint bemelegszik, egyre rosszabb) Becsatoló kondi okozhat ilyen hibát?
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Ez egy sztereó végfok? A hangszóró csatolókondenzátora okozhat ilyen hibát.
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Szüleim azt mondták, hogy kb 2 perc után megy romlik el a hang. Akkor valami túlmelegszik, de vajon micsoda? (biztonság kedvéért mindent átforrasztottam a végfok résznél..)
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Nem vettem észre, bocsi!
Igen, 2 db 5 lábú IC van benne! Csinálok képet.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012
(#) kadarist válasza dave500 hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Na akkor azt mondd még meg, hogy mindkét hangszóró torzít?
(#) dave500 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Igen, egyformán!
Következő: »»   704 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem