Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   703 / 1273
(#) isti03 válasza tripponlaci hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Szia. Igen elkokat. ELKO. ELektrolit KOndenzátor.
(#) soos csaba válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Na úgy néz ki ettől helyre jött, csak így egy kicsit világos a kép, ez eddig nekem is eszembe juthatott volna, igaz játszottam a screen potival én is először, de akkor még a képernyőn két oldalt hullámos is volt a kép, de le cseréltem egy 47µF/160V-os kondít, és helyre jött, és utána nem próbálkoztam a screen-el játszadozni, azt hittem valami kondi okozza ezt a pirosodás problémát. Na de így már nagyjából el fogadható, legfeljebb majd a be állításoknál a menüben vissza veszem a fényerőt, meg a kontrasztot. Köszi!
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012

IMG301.jpg
    
(#) soos csaba válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Egy észrevételem van!, mitől lehet az hogy most mikor mondtad hogy próbáljam meg a screen-t tekerni, akkor mikor ki tekertem majdnem ütközésig ki kapcsolt a tévé, és a power ledd el kezdett villogni!,ez mitől lehet, egy tévével sem találkoztam még ami ezt produkálta volna ha ki csavarom a screen potit maxra, legfeljebb vagy be csikózódott a képernyő, vagy el zöldült az egész.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
A túl nagy sugáráram miatt a védelem kikapcsolja a készüléket és a villogással jelzi a hibát.
(#) mohapower hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Videoton TS2810 képcsöves TV-m, és olyan problémám van vele, hogy a kép elment függőleges irányba (fölfele). 2 év alatt kb. 15cm-t, é lassan kezd élvezhetetlen lenni.

Meg tudná valaki mondani hogy mi lehet a probléma, illetve a megoldás rá? Gondolom valami elhangolódott, de ha így van akkor mi?

Köszi előre a választ!
(#) Hodinka válasza mohapower hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia!
Ha függőleges irányba mozdul el a kép,akkor függőleges eltérítés hiba.Elsősorban kiszáradt elkók okozhatnak ilyen problémát,de ez csak egy hibalehetőség.Esetleg fel tudnál ide tenni egy képet a hibajelenségről?
(#) mohapower válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szia!
Én is a kondikra gondoltam elő körbe, de nincs esetleg a készülékbe beépítve valami trimmer poti vagy kondi, amivel hangolni lehetne?
Csatoltam egy képet a jelenségről. A tv képe amúgy szép, csak olyan mint amit eltoltak fölfele
(#) mohapower válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Közbe találtam egy kapcsolási rajzot. Lehetséges hogy a PV90/PV50/PV70 közül valamelyikkel be tudom hangolni? (7-8. oldal)
(#) Hodinka válasza mohapower hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Addig semmiképp ne hangolgass a trimmerekkel,amíg meg nem győződtél az alapvető alkatrészek épségéről.Ha az elkók jók,nézd át a fólia kondikat is,egy megnyúlt ellenállás is könnyen okozhat ilyen időbeli elváltozást,továbbá a félvezetőket is át kell nézni.Ennek a hibának oka van,nem lehet csak pusztán a trimmerek tekergetésével helyreállítani.
(#) zenebolond válasza zenebolond hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Akkor nincs ötlete senkinek?
(#) Hodinka válasza mohapower hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Egyébként az általad felsorolt trimmereknek különben sincs közük a függ. eltérítéshez.Amúgy jól látni a képen,az OSD is el van csúszva?
(#) mohapower válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Köszi a válaszokat. Nem értek a TV-khez, ezért kérdezek. Igen az OSD is el van csúszva. Megnézem majd a kondikat, hátha találok valamit, meg cserélem amit tudok.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Szevasz!, köszönöm az infót.
(#) sanyo187 hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a gondom,hogy van egy lg re-44sz21rd DLP projektoros tv-m.
Egyik pillanatról a másikra nem volt kép a tv-n csak hang.
Az égőre gyanakodtam,rendeltem is egy újat bele amivel szintén ugyan azt produkálja.
Találtam irományokat,hogy rövidre kell zárni az optokapu-t
"Ha az indító optokaput rövidrezárod (mármint a tranzisztor feléét) akkor be kell gyújtson a lámpa"
Kissé gondba vagyok mert nem tudom melyik lehet az.Annyira nem vagyok otthon a témában.
A tv egy natur kikapcsolás után mondta be az unalmast.
Ha tudsz nekem segíteni nagyon hálás lennék érte.
(#) sanyo187 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 28, 2012 /
 
Most nem nagyon értelek...
Sajna nem vagyok nagy szaki csak hobby szerűen űzöm és próbálok spórolni...
Az a fajta ember vagyok a ki ragaszkodna a tv-hez mert nagyon szeretem.
Most bekapcsoláskor fura hangot ad ki a tv és a lámpa szintén nem világít.
(#) dave500 hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Mindig van valami probléma a Panasonic TX29AD30C típusú tv-vel. A hang valami szörnyű! Recseg, pukkan, mélyei megszűntek, maximum hangerőn is éppen hogy hallható, torz, de van, amikor kis hangerőn (itt is maximumon van) de tiszta a hang. Néha visszajön a hang, akkor normálisan szó, és hangos, tiszta. Paskolásra nem reagál. Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm!
(#) Bonanza02 válasza mohapower hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
A képméret is gondolom kisebb lett. A tirisztor köre az kényes terület. Van egy kiemelkedő oszlop trafó. Azzal is lehet gond, de a tirisztor környéki kondik közül valamelyik is lehet problémás.
http://www.google.hu/imgres?q=videoton+ts2810&hl=hu&sa=X&tbo=d&biw=...,i:119
(#) kérdező hozzászólása Nov 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Kerestem tekercselőhuzalt a Jupiter tv sorkimenőjéhez, de nem kaptam. Van itthon pár bontásra váró töltő, de a huzal vastagsága nem egyezik. Van egy 11ak3-as panelról bontott sortrafóm, azon elképzelhető, hogy van ilyen huzal, csak az a baj, hogy be van öntve műgyantába. Ha eltér a huzalvastagság az eredetitől, például vastagabb, akkor hogyan kell kiszámolni a menetszámot, ha tudjuk, hogy mennyi volt az eredeti?
Mindenesetre megpróbálok beszerezni egy gyárit, mert nem 100%, hogy sikerül.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) Bonanza02 válasza kérdező hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Jupiter? Az melyik? Esetleg komplett sorkimenővel tudok szolgálni, ha találok.
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
A csöves VT retró tv??
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Inkább vedd meg a junoszty P603-asomat, az használhatóbb is és kuriózum.
(#) Hodinka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Idézet:
„Ha eltér a huzalvastagság az eredetitől, például vastagabb, akkor hogyan kell kiszámolni a menetszámot, ha tudjuk, hogy mennyi volt az eredeti?”

A menetszám a huzal keresztmetszetétől független,tehát ugyanannyit kellene föltekerni más átmérőjű huzalból is.Azonban itt más paramétereket is figyelembe kell venni,ezért ha már tekercselsz,akkor mindenképp olyan huzalt használj,mint amilyen vollt rajta eredetileg.
(#) Bonanza02 válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
elnéztem a topicit
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
elnéztem a topicit
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) Hodinka válasza Bonanza02 hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Akkor én is visszavonom.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) kérdező válasza Hodinka hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Találtam a kacatok között egy csöves Orionból származó trafót. Ez nem jó a Jupiterbe, de a huzal jó lesz a tekercseléshez. A keresztmetszet ugyanakkora, remélem elég lesz rá.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) Hodinka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Próbálkozzál!
(#) Bonanza02 válasza kérdező hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Nekem van kész primer jupiterbe való sorkim is. Ha kell, akkor még talán csövek is vannak. PCL85, 86(?az nem biztos), ECH,ECF, DY.
(#) Bonanza02 válasza kérdező hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Ha gyűjtő vagy:
Orion Mór nem érdekel? Működőképes.
(#) soos csaba hozzászólása Dec 1, 2012 /
 
Sziasztok, van nálam egy TEVION TV5530VT-tipusu tévé, a tévének minden funkciója működik tökéletesen, csak az a baj hogy kép nincs!, csak akkor jelenik meg a kép, ha a magas feszültségű trafón a screen potit kezdem felfele tekerni, először be zöldül a kép, aztán ki világosodik, és be csikózik a kép (a háttérben pedig látszik halványan a műsor), mindezt akkor csinálja ha feljebb és feljebb tekerem a scree-nt. A videó finálhoz fel jön a magas feszültségű trafóból két drót az egyiken 488V-van a másikon pedig jóval nagyobb ott meg haladja az 1000V-tól nagyobb feszültséget (fokalizálás), tehát ott meg vannak elméletileg a feszültségek. A kérdésem az volna hogy nem lehet hogy a képernyő rossz?, érdemes e vele még foglalkozni?. Én már át néztem minden egyes alkatrészt a magasfeszültségű trafó kőrül, de minden jónak bizonyult, úgy szintén a videó finállban, ott is rendben van minden, akkor még a képcsövén lévő csatlakozót is szét szedtem, mert egyes tévéknél, a fokalizálás egy ellenálláson keresztül csatlakozik a képcsőhöz, és van hogy meg szakad, de itt ilyesmi nincs, hanem két kis lemezke van kb egy fél centire egymástól, gondolom ott át ível a magas feszültség. Várom az ötleteket. Köszönöm!.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2012

IMG337.jpg
    
Következő: »»   703 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem