Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   702 / 1273
(#) Hodinka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia!
Már azt hittem,hogy lemondtál róla.
(#) zenebolond válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia BarnaPili.

Kadarist ezt már kérdezte, és minden jó, és mérve.
(#) Vaillant hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Leégett a trafó.Az oldalán is megolvadt a bakelit.
(#) tripponlaci hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy Videoton C29S11 típusú tv-énk. A képernyő bekapcsolás után összemegy egy kb 25 cm-es csíkra. Nem sokkal korábban már cseréltem rajta PTC-t. Ezután egy darabig jól működött. Most mi lehet a baja?
(#) kadarist válasza tripponlaci hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szia!
Jól nézd át a forrasztásokat!
(#) adika28 hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Sziasztok.Egy orion T2930-STX SFLAT tv-hez kellene segítség ugyanis a sorvégfok tranzisztor lábainál van 2db kondenzátor párhuzamosan, ami elpukkant és nem tudom az értékeit.beraktam egy 1600V280J-ost de nem az igazi.Ha tudja valaki írja már meg.Köszi.
(#) attila93 hozzászólása Nov 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy OVP CTV2169S típusú TV-m, amiben AV-re kapcsolva villog a fényerő. Kicsit elsötétül, majd világosodik és ezt játssza egy ideig. A kondenzátorokat a hűtőbordák közelében kicseréltük, mert néha csinálta, hogy nem akart bekapcsolni, de a fényerőváltozást nem oldotta meg sajnos.
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szia!
PT90+ sasszi?
(#) isti03 válasza tripponlaci hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szia! Az elkokat se hagyd ki.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nem tudom.Egy kollegámnak szereltem és benne hagytam azt a kondit amit írtam ideiglenesen,és hazavitte mert nincs másik tvje amit nézzen.Így ha megtudnám az értékét kicserélném a gyári értéküre.
(#) adika28 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szia.Közben megnézettem a kolegámmal és rá van írva hogy TF2 PT90.
(#) tripponlaci válasza isti03 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Elkokat?
(#) mohapower hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy Videoton TS2810 képcsöves TV-m, és olyan problémám van vele, hogy a kép elment függőleges irányba (fölfele). 2 év alatt kb. 15cm-t, é lassan kezd élvezhetetlen lenni.

Meg tudná valaki mondani hogy mi lehet a probléma, illetve a megoldás rá? Gondolom valami elhangolódott, de ha így van akkor mi?

Köszi előre a választ!

(#) robgo hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Nem kapcsol be a Daewoo DMQ-2158TXT TV Kondik jó állapotban. Táp hiba lehet? Hallatszik hogy bekapcsol de fényt nem látok és hangot sem. Program váltó gombra és távkapcsolóra is bekapocsol, csak épp nem csinál semmit. Amikor áramtalanítom az üvegen vévgihúzva a kezem kisül, tehát feltölt, de semmi fénye nincs...
(#) robgo hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Nem kapcsol be a Daewoo DMQ-2158TXT TV Kondik jó állapotban. Táp hiba lehet? Hallatszik hogy bekapcsol de fényt nem látok és hangot sem. Program váltó gombra és távkapcsolóra is bekapocsol, csak épp nem csinál semmit. Amikor áramtalanítom az üvegen vévgihúzva a kezem kisül, tehát feltölt, de semmi fénye nincs... ELőzőleg véletlen 2x hoztam létre erre a hibára fórumot, mert elfelejtettem bekapcsolni az értesítés funkciót. Kérlek segítsetek nagyon fontos lenne. Szeretném megjavítani.
(#) kadarist válasza adika28 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Próbáld ki egy 6,8nF-os kondival.
(#) robgo hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
kadarist melyiket cseréljem le? mert annyira nem vagyok guru.. én mérnök informatikus hallgató vagyok még, és nem területem az elektronika, viszont szívesen tanulok minden jóból, csak segítség kell.
(#) kadarist válasza robgo hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Szia!
Nem neked válaszoltam. Na most bekapcsolódik és csak fény nincs, vagy visszaáll készenlétibe a bekapcsolási kísérlet után? Vedd le a hátulját, nézzél bele, barátkozzál a belsejável, porold ki.
(#) robgo hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
A led alapján mintha visszaállna standby üzemmódba. Hallom, ahogy bekapcsol.. de semmi fényt nem ad.. A led folyamatosan pirosan világít.. Hátulját levettem, kiporolva, már barátokozom vele pár órája
(#) kadarist válasza robgo hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
A nyáklap forrasztásain nem látsz elváltozást? Apró kirepedt forraszokat keress az alkatrészlábak körül. Van valamilyen mérőműszered?
(#) robgo hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Nem látok semmi ilyen problémát. Unitest 2000 műszerem van.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) kadarist válasza robgo hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Az kevés lesz. Mutasd meg olyan szakembernek, aki ismeri aki ismeri a televíziók felépítését.
(#) robgo hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Köszi kadarist, bár én szeretném megcsinálni; lcd monitorokat értem, ma is megcsináltam, de ezekhez a régi tv-khez nem. Viszont ha valaki elmondaná mivel lehet probléma a megolvadt forrasztási pontokon kívül akkor szemügyre venném. Ezt a készülék leltárban van és szeretném használni, de így nem tudom és engem is érdekel hogyan javítható.
(#) kadarist válasza robgo hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Feltöltöttem ide a szervizleírást. A dokumentum 118-ik oldalán látható a tápegység rajza, amin szerepelnek a tápegység kimenőfeszültségeinek az értékei (103V, 9V). Ezek meglétét kellene ellenőrizni. A leírásban vannak hibafelderítési diagramok is, ezeket is érdemes megnézni. De mindenek előtt szerezz be egy normális multimétert. A feszültségeket a tunerdoboz fémházához képest kell mérni.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2012
(#) mineral válasza robgo hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Hozzáértés, tapasztalat, műszerezettség nélkül nem ajánlatos neki állnod. Nem véletlen a figyelmeztető felirat a hátulján.
(#) robgo válasza kadarist hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) robgo válasza mineral hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) tiborc25 hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Sziasztok,
Segitseget szeretnek kerne egy LG Tv javitasahoz. Az a gondom vele hogy be sem idul meg a stad-by led sem vilagit. A tapegyseget ellenoriztem mukodik, az 5V std feszultseg megvan. Az alaplap modelje :LP78A. Eggyesek szerint csereljem ki az IC501 (24c32) ic-t. Tanacsok kernek hogy mit is kezdjek vel.
Koszi
(#) soos csaba hozzászólása Nov 27, 2012 /
 
Sziasztok, tegnap kaptam egy BEKO 21T44TXS típusú tv-t, működik minden, és van kép is, csak a kép nem tokéletes, ugyan is még a képbe be húz ilyen furcsa piros csíkokat. ár át néztem mindegyik kondenzátort úgy az alimentálásban, mint a magas feszültségű trafó korul. Már nem tudom hogy mit csináljak vele, mert mindent át néztem, annyi észrevételem van hogy amikor a TDA 16846 IC-é melletti trimert feljebb tekerem, akkor az egész kép ki fehéredik valamiért. Nem lehet hogy ez az IC-é a hibás?. Ha valaki találkozott már ilyen problémával, azt kérem hogy segítsen.
(#) BarnaPili válasza soos csaba hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Ha megemeled az segédrács feszültséget,akkor mi történik? Screen poti a sorkimenőn...
István
Következő: »»   702 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem