Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   719 / 1271
(#) kocici17 válasza kowi hozzászólására (») Dec 29, 2012 / 1
 
Én nem azt mondom hogy biztos elmászik, hanem hogy minden további nélkül elmászhat, és mivel új alkatrészeket raktál bele, lehetséges, sőt biztos vannak eltérések benne, / megnyúlt. ellenállás, kapacítás szegény kondenzátor, stb./ ezek együttesen simán okoznak az előzőben leírtakkal együtt fókusz problémát, ezért van potméter adatéve. Az az mincs két egyforma állásban álló potméter azonos típuson belül, mert ugyan a képcsőnek igen jó tűréssel megadják, hogy hány volt kell az éles képhez, de, hogy egyik vagy másik tv ezt a bizonyos feszültséget nem azonos feltételekkel állítja elő az tuti, ezért más a potméter állása, pedíd közben azonos feszültséget oszt le.
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Igen értem..

Tehát a primer szekunderénél van több drótod igaz?
Az az 5 drór a primer szekundere.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) kérdező válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Igen, így már kipróbálhatom?
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
A 4 est hagyd ki, ez a rész a tápfeszültségekért felel, próbálhatod.
Az az az 5 ös a 4 es pontra
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Igy gyakorlatilag megemeltül a feszültséget a 4 es/X/ ponton, ahol kb 185v-körülkell lenie.

Ez a plc84 trióda katodjára megy.

A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2012
(#) kérdező válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 29, 2012 /
 
Bekapcsoltam, tápfesz továbbra sincs. Holnap folytatom, teszek fel róla képet is, és így talán be tudom kötni. A zener valószínüleg nem zárlatos. Valami még mindig nem OK, de majd megoldjuk.
(#) mps hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Sziasztok! Megint van egy kérdésem: szomszéd néni virágot locsolt, persze a tv is kapott. Dolgozott is a bekapcsolással, pedig igen érezte a füst szagot (égésnyomot nem találtam, de a por a vízzel jó kis masszát alkotott). A tv-n nem különösebben látszik semmi, de a sortvég tranyója zárlatos lett, elmondása szerint először egy keskeny csík azért még volt. De, ami a lényeg, az az, hogy betehetek e neki a 2sd2499 helyett egy s2000n-t, ahogy nézem az adatai jobbak, kivéve a sebességét (0,7us a 0,3us helyett), valamint az, hogy van e esély a trafó hibájára, a tranzisztor C-E zárlatos, de a táp letiltott. Víz csak a panelon volt, de rendesen. Valami rémlik, hogy régen már találkoztam ilyennel, de elég volt a tranyó csere, csak már homályosak az emlékek, egy ilyenem van, nem szeretném most ellőni, viszont a néni szeretné a tv-t, inkább kérdezek. Vagy csak tegyek sorba egy ízzót, hogy mit lép rá?
Köszönöm a segítséget, előre is!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012
(#) kislacikahu válasza acdc hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Hali!

Próbáld indítani PTC. nélkül!

Ha ez volt a hiba beindul, ha a bizti. kiég a tápegységben az egyenirányító diódákat és a kapcsoló tranzisztort mérd ki.
(#) kislacikahu válasza mps hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Hali!

A képeltérítő áramkör kapta a terhelést a víz hatására, ekkor leállt és fényes vízszintes csík jelentkezett, - mérd meg az IC tápfeszültségét, - lehet, hogy az IC elszállt.

Hajszárítóval jól szárítsd ki az alaplapot, cseréld ki a terhelés miatt tönkrement sorvég tranzisztort!
(#) mps válasza kislacikahu hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Köszi! De igazából csak a tranyó életét féltem, a trafó zárlata miatt, bár ezt kicsit körbeírva próbáltam közölni A szárítás természetesen meg volt, tápot meg ugyebár csak akkor fogok tudni mérni ha megy a sorvég. De a vertikális ic túlélésében nagyon reménykedek, legalábbis abban bízom, hogy csak a meghalni készülő vég miatt nem kapott elég tápot. Bár az eltérítő tekercs csatijánál is volt egy kevés massza...
(#) kislacikahu válasza mps hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Hali!

A sortrafó nem ment ki, akkor az eltérítő csatlakozóba folyt víz okozta a zárlatot, - el lett hárítva szárítással, - tedd be a sorvéget és menni fog! Bátraké a siker!
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012
(#) mps válasza kislacikahu hozzászólására (») Dec 30, 2012 / 1
 
Köszi a megerősítést. De már csak holnap teszem, most olyan szétszórt vagyok, hogy már írni sem tudok normálisan. Jó éjt!
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
OK . délután 3 körűl leszek. De akkor legyél, hogy folyamatosan tudjuk csinálni.
(#) agoocsa hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy goldstar tv-m. Nem indul a sorvég. A tranyóra gyanakodom, D 1555 van ráírva. Tudnátok helyettesítőket? (Nem találok a neten semmit róla) Köszi előre is! BUÉK!
(#) mps válasza agoocsa hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
(#) Hodinka válasza mps hozzászólására (») Dec 30, 2012 / 1
 
Szia!
Azért mielőtt kipróbálod,én a helyedben még betennék egy 60/100W-os izzót a tranyó kollektora és a sorvég közzé.A zárlatnak már az izzó áramánál is meg kellene mutatkoznia,viszont a tranyó így épségben marad.
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Már látom, hogy hol van elqva, mert jobban átvizsgáltam a fotókat, amiket felraktál.
/összekötötted a szezont, meg a fazont./

Forraszd ki a komplett kimenőt, és nyisd szét. Vedd le róla a malomkereket.
De mást ne tehát a primert hagyd békén.
Ezután fényképezd telibe a nyitott vasmag felől, és utána a bekötés felől.
Tedd ide a két fotó. 3 óra után én kinyomtatom, és berajzolom a számozást, és vissza teszem ide. meg berajzolom, hogy hova mit kell majd kötnöd, ha beraktad.

Azok szerint beteszed és mennie kell.

Rá fogom rajzolni, hogy a kapcsolási rajz szerint hova minek kell kerülnie.

A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012
(#) pinkova hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Üdv a csapatnak! Orion tv (2150STX) primer körben K3562 tranzisztort mivel tudnám helyettesíteni? Bekapcsoláskor a led villan 2-3-at és semmilyen más életjel nincs. Chassis: 11AK30S-2 .
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012

Táp.jpg
    
(#) kadarist válasza pinkova hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Szia!
Ha villog a LED, akkor működik a tápegység és ezért nem lehet rossz a tápegység-FET sem. A szekunder oldali tápfeszültségek meg vannak? Rajzok: Скачать схему VR54TS-2145 shem.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012
(#) mps válasza Hodinka hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Igen, így tettem De már megoldódott, szerencsére csak ennyi baja volt, igaz a kép életlen és homályos volt egy picit, de ezen az ablakmosó segített, én ennyi fekete port még nem láttam kívül
Köszi mindenkinek a segítséget, tanácsokat! B.U.É.K.!
(#) pinkova válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Csak nagyon erős odafigyeléssel vehető észre a villanás. Nem a rendes fénnyel teszi.
(#) kérdező válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Lefényképeztem a kimenőt, remélem látható, jobb nem sikerült. A bekötetlen láb, a levegőben van. A régebbi képek nem a jelenleg látható bekötést mutatják, hanem azt, amikor még nem találtam meg az "elbújt" lábat. Ezt kivezettem, és most a tegnapi bekötés van a képen. Remélem érthető voltam
(#) kadarist válasza pinkova hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Jó lenne mérni valamit a tápegység szekunderén. Sortranyó nem zárlatos?
(#) pinkova válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Isti, ma már nem próbálkozom. Köszönöm a segítséget, holnap jelentkezem!
(#) kérdező válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Az előbb a képek lemaradtak.
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Na vagyok most nyomtattam ki , és jelölöm bele a lényeget, aztán scanelem, és küldöm.

kb 25 perc
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012
(#) kadarist válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Feltalálták a Paint-et is a jelölésre
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Az előbb pont ezt akartam írni, hogy ne pazarold a papírt, és a festéket.
(#) kocici17 válasza kérdező hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Elkéstél már kirajzoltam. Még 1 utolsó kérés, hogy az alaplap aljáról is tegyél 1 képet, a sorkimenős részről, mert akkor oda tudom írni, hogy milyen színű az a drót ami oda van forrasztva, és akkor tuti nem lesz elbaxva.

Azt szeretném ha tök 1 értelmű lenne.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2012
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Az azért lenne jó, mert így nem látom azt a pontot aki a föld, és azt se aki a D303, és keresek egy c321 kondit is. Ha ezeket látom, hogy hova kapcsolódnak akkor gond nélkül be tudom jelölni.

A lényeg, ha meglátod akkor tiszta lesz. Mert 1 szál a levegőben lóg és az a foton nem látszik jól, ezért nem lehet paint.
Következő: »»   719 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem