Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   745 / 1272
(#) BarnaPili válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia!

DUMP-ok.Így hívják ezeket a tartalmakat.Itt nézzél szét.Pickit2-vel tudod égetni ezeket az eepromokat.
István
(#) Ricsi89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Az a gond, hogy nincs ilyen égetőm, így kézi módszerrel próbálom feltölteni az eepromot a szerviz menün keresztül. Találtam egy tartalmat, amit beírtam, de nem az igazi. A gond az, hogy hangolni tudok, de minden csatornán az az egy utoljára beállított adó van. Fényerő, kontraszt, szín, stb állításra semmit nem reagál. Szerintem azért nincs hang, mert arra sem reagál, nullán van.
Van egy párhuzamos portos égetőm, pár éve használtam, most viszont nem akart menni, pedig akkor hibátlanul írtam vele eepromot.
(#) soos csaba hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok, még mindég az ARCTIC NR21CB0-tipusu tévével kínlódok!, amit javasolt Bonanza02 fórumtárs az nem vált be, ö azt mondta hogy cseréljem le a kondenzátorokat a függőleges eltérítésnél, meg történt de semmi, akkor le cseréltem az összes kondenzátort a szelektor körül is, és a nagy integrált áramkor körül is!, most már nem tudom hogy mi lehet vele, már minden ellenállás, és diódát át mértem. Mi okozza ezt a problémát, hol nézzem még meg?. A sasszé számát nem tudom, de csináltam egy fotót is egy címkéről is ami a panelra van rá ragasztva.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) otthonpc20 hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék, egy Junoszt 402B-vel kínlodok. A hibát fotóztam.
A kondikat cseréltem de semmi változás.
A potikra reagál, de a képen láthatónál jobb nem lessz.
Van hogy látni a képet de vízszintesen fut.
Ha valaki tud kérem segítsen!
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia!
A sassziszámot így lehet megtalálni. Esetleg nem lehet az, hogy NTSC-re van állítva és ezért fut a kép? A menü feliratai is szaladnak?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szevasz, a menü feliratai nem futnak, csak a kép. Mi volna az az NTSC?. Nem lehet hogy eeprom, vagy a processzor rossz?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Az NTSC az amerikai tévés szabvány, ami 60Hz-es képeltérítő frekvenciával működik. Európában ugyanez az érték 50Hz.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
És akkor most mi a tehenö, mihez nyúljak, mit ellenőrizzek még át?. Itt Romániában is 50Hz az a hálózati érték!. A tévén belül lehet állítani valahol ezt?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Menüben nincs valami állítási lehetőség? Vagy hogyan lett ilyen a tévé? Nem azért ilyen, mert elnyomkodták?
(#) BarnaPili válasza otthonpc20 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Junoszt javítás: Fogsz egy 47µF/50V-os kondit,és elkezded a panelt lenyitogatva (tájékozódás) a kondikra ráfogdosni.Minden próba után kisütöd.Így meg lehet találni a megfelelő pozíciót.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Megyek meg nézem hátha el nyomkodták.
(#) Bonanza02 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Lehet, hogy rosszul látom, de mintha inkább a képtartalom ismétlődne. Most fixen ilyen a kép, vagy közben fut is a kép? Kellene szerezned egy rajzot hozzá, és megnézni, hogy honnan kap jelet a függőleges eltérítő ic. Milyen függ. ic van benne? (típusa?)
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nem leltem illyes fajta be állítást a menüben, most mit csináljak akkor vele?.
(#) Bonanza02 válasza otthonpc20 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
A középső poti alatt van egy 20 µF -os orosz kondi. Helyes polaritással tegyél már rá egy másik 22 µF-ot, hogy van-e tőle változás amikor a középső potit tekered. Adóra van hangolva rendesen? Azt ugye tudod, hogy a junoszty-oknak alapból nincs hangja TV2, RTL-en. 5,5MHz-re át kell hangolni vagy kétnormásítani.
(#) soos csaba válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nem fixen ilyen a kép hanem fut a kép, de a menü ablaka az rendesen áll egy helyen, az nem fut!

MOV004.3gp
    
(#) Bonanza02 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szemből jobb lenne egy vaku nélküli kép működés közben.
(#) Bonanza02 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Akkor adni kellene neki egy fix képet, hogy akkor mit csinál. Azt kellene fényképezned. Pl. dvd-t bejátszol AV-ről és pause-val megállítod.
(#) soos csaba válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ok megyek meg próbálom!
(#) soos csaba válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ki próbáltam DVD-lejátszóval is, de ugyan az a helyzet, le is Pause-ltam a képet, de csak futkos a kép!

MOV005.3gp
    
(#) kocici17 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Egy kis segítség:

BEKO E1.pdf
    
(#) Bonanza02 válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nem gerjed a függ. eltérítő ic-d? tegyél már rá a tápjára egy 2200 µF 35V kondit (vagy 1000 uF, ami van kéznél)
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Másnak is meggyűl a problémája ezzel a sasszval: Bővebben: Link
Bővebben: Link. A második esetben EEPROM-csere segített.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) Bonanza02 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Most az eredeti eeprom van benne?
(#) soos csaba válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Rá tetem egy 1000µF/35V-os kondít a tápjára, de ugyan az a jelenség!
(#) soos csaba válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Igen az eredeti van benne!,egy kis SMD. a vezető sáv oldalán.
(#) kocici17 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nem akartam beleszólni de ezt írta elötte:
"Nem fixen ilyen a kép hanem fut a kép, de a menü ablaka az rendesen áll egy helyen, az nem fut!"
Valószínű, ha függőleges szinkron hiba lenne /az eltéritő valószínü:TDA8357 / akkor az a bemaszkolt menünél is futna. ez inkább előbbről érkezik, és szerintem a sokkal előbb írt "norma hiba"lehet, de nem kizárt a paraméter hiba sem. Viszont az a gond, hogy azt 1 ic csinálja a rajz szerint. Mármint a folyamatot. Egyébként tényleg lehet eeprom is.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) soos csaba hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Szerintetek akkor eeprom probléma lehet?. Ha igen akkor mi a tehendö?, veszek eeprom ic-t, de azt fel is kellene programozni, de a programot ami bele jár az meg nem ismert. Hogy lehetne ezt meg oldani?.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ennél nem kell felprogramozni előre. Beleteszel egy üreset, majd a szervizmenü segítségével beállítod a képgeometriát és egyebeket. Ebben írnak erről.
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Koszi szépen, akkor veszek egy üres eepromot és elvileg fel programozódik, és jó lesz?!. Azon az oldalon is valami ilyesmiről beszélnek, de azt is írják hogy fel meg le vették az eepromot , de nem értem hogy miért?.
(#) Bonanza02 válasza kocici17 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Kizártuk a tunert, mivel az AV bemenetről is ilyen a kép. OSD rendben, tehát az ic osd jele rendesen érkezik a függ ic-hez. A képjel szinkronjele viszont valahol nem tökéletes. Nem láttam a rajzot, de lehet, hogy van 1 ic, ami KF, és amiből kijön a videojel, bemegy egy másik processzorba, ahol az osd jel rá van ültetve, és onnan megy a függ. ic-hez. Ha a kettő közötti kapcsolat rossz, akkor azt ki lehetne szűrni. Ha mindez 1 procin belül van, akkor szerintem proci hiba is lehet. Az eeprom hibát úgy lehetne kiszűrni, ha lenne egy másik eeprom a megfelelő tartalommal feltöltve. Nem lehet persze kizárni, hogy az a bibis. Ha NTSC-ben lenne, akkor nem kellene futnia a képnek. Szerintem.
A dvd felvevőmet át tudom állítani ntsc-re, veszek fel rá ntsc-ben és a kép nem fut ha pal-ban játszom le egy másik dvd-vel, csak a képméretek és a szín nagyon eltér a pal formátumtól.
Bár én sem vagyok a tv javítás professzora, tévedhetek.
Következő: »»   745 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem