Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   852 / 1271
(#) ciw válasza eyess hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Nekiállok, megmérni a feszültségeket, de gondolom akkor lenne az igazi, amikor kikapcsol a készülék, mert akkor látnám melyik fesz hiányzik.

A hiba az, hogy bekapcsolás után idővel egyszerüen kikapcsol egy pilanatra, majd visszakapcsol, pontosan úgy mintha távirányítóval kikapcsolnám és egyből vissza. Az előlapi led nem alszik ki eközben, és egyre sűrűbben csinálja, de mindíg bekapcs után kb 30-40 percel kezdi el. Ha hagyom szenvedni a készüléket, akkor megy öszefele a kép, minden ki-bekapcsolódás után kisebb lesz, mígnem eléri azt, amikor már nincs különbség a 4:3 és 16:9 között ha átváltom.

Elkezdem mérni a feszeket, bár rajz nélkül csak tippelni tudok, hogy hol mennyi az ideális.

szerk:
A panelt ez első ilyen hibajelenség után teljesen átforrasztgattam és úgy egy ideig jó volt, mígnem most megint jelentkezik a hiba, de kocogtatásra, mozgatásra nem reagál.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) kadarist válasza ciw hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Ha megadod a készüléked típusát, akkor rajz is lesz hozzá.
(#) ciw válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Típus: DAEWOO 21CB1TK
(#) eyess válasza ciw hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
A vertikális fokozatban lesz a hiba
(#) ciw válasza eyess hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Ennyire nem értek hozzá, akkor valami tekercs, vagy elkó?
Gondolom ic nem lehet, mert akkor folyamatosan rossz lenne, valami passzív alklatrészt kell csrélni valamelyik ic környékén?
Reménykedtem, hogy nem a képcső üt át.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) kadarist válasza ciw hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Így néz ki? Bővebben: Link
(#) ciw válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Pont így néz ki nekem a panelon lévő szám, ami a képen kékkel van keretezve az alábbi: Z50.190-07 gondolom, egy verzióval régebbi az enyém.
(#) kadarist válasza ciw hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
A táptrafó melletti C614-en és C615-ön hogy alakul a feszültség? Ez a sorvégfokozat tápfeszültsége lesz.
Rajz.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) ciw válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
117V DC mindkettőn egyformán.
(#) kadarist válasza ciw hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
És ez hogyan változik, amikor ki majd újból bekapcsol?
(#) ciw válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Megnézem, berakok egy filmet, és ha csinálja, akkor mérem. Jelentkezem, mihelyt van eredmény.
(#) Sparty89 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Meg mertem, es tenyleg a tranzisztor szalt el. A heten veszek egyet es kicserelem. Koszonom a segitseget!
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2013
(#) kadarist válasza Sparty89 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Csak megbízható helyről vegyél BU808-at, mert sok a hamis, rossz minőségű változat. A tranzisztor cseréjével egyszerre cseréld a bázisára kötött elektrolitkondenzátort is, lehetőleg nagyobb feszültségtűrésű típusra. C613 elkó.
(#) Sparty89 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Rendben, koszonom a tanacsot.
(#) 1984white válasza kadarist hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szia kadarist!
Többször írtátok már itt a fórumon, hogy a különböző félvezetőket hamisítják és nem mindig eredeti "kapsz".
Mi a különbség a hamis és az eredeti pl:BU808 között?
ÉS hol lehet eredeti, jó minőséget kapni?

Köszönöm!
(#) kadarist válasza 1984white hozzászólására (») Aug 6, 2013 / 1
 
Például az, hogy nem működik az elvárásoknak megfelelően. Én például rendeltem a távolkeletről kedvező áron BU808DFI-t és sajnos nem hozta a várt eredményt. Nagyon melegedett és még a kapcsolási időket sem tudta tartani, ezért vízszintesen hiányzott a képből egy rész. Lehet, hogy egy nem Darlington típus helyén jobban teljesítene, de ezt nem próbáltam. Most szépen el vannak téve ezek a példányok a tranyós tárolóm mélyére.
Most konkrét helyeket nem írok, ahol jó alkatrészek vannak, de a nagyobb kereskedők megbízhatóak szoktak lenni, bár azoknál is előfordul hamis alkatrész.
(#) stevepapa válasza 1984white hozzászólására (») Aug 6, 2013 / 1
 
A különbség, hogy nem az van a " tokban " ami rá van írva. Sok esetben lecsiszolják és azt a típusszámot nyomják rá amit keresnek. Általában a kereskedő nem tehet róla neki is így szállítják. Az, hogy mikor hol kapsz jót a szerencse dolga, sajnos.
(#) 1984white válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Értem. Szomorú hogy ilyen is van. Engem eddig ez elkerült "lekopogva írom".
A hq-ról és a he-ről szoktam rendelni mindig.
(#) ciw válasza kadarist hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Az a baj, hogy ahhoz, hogy mérni tudjak, ugye szétbontva kell üzemeltetnem a tv-t, viszont így nem jelentkezik a hiba, akármaddig is járatom. (gondolom jobban tud hűlni).
(#) stevepapa válasza ciw hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Erre való a hajszárító! A gyanúsítható részeket melegíteni, illetve sorban mindent . Míg a hiba nem jelentkezik.
(#) Atosbacsi hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Üdv Uraim!

Ma egy kicsit ráértem foglalkozni a Videoton ts3330 tv-mmel. Kaptam, mert rosszalkodott és a gazdája vett egy LCD tv-t. Hibái: Nem veszi a távirányítót, apró fehér pöttyök a képen, és ami a legnagyobb baj, hogy vízszintesen "ugrál" a kép. Ez az ugrálás néha annyira eldurvul hogy eltűnik a kép és csak krix-kraxok látszanak de csak a másodperc tört részére. Szín alig van és csak néha. Mindeközben rettentő zavaróan sípol, a kép változásával egyidejűleg.

Szétszedtem. A tápba találtam egy 4,7 pF, 350V-os és egy 10 pF 250 V-os elkót, ami ki volt folyva. 4,7 pF-os volt itthon, azt kicseréltem és a képből eltűntek a fehér pöttyök. Másikból nem találtam itthon azt majd legközelebb kicserélem. Sorkimenő ahogy látom már volt cserélve. Arra gondoltam, hogy átforrasztgatom a sorkimenő lábait, hátha az a baj. A kép vízszintes ugrálása nem folyamatos, véletlenszerűen jön elő, majd pár percig semmi.

Szeretném a hozzáértők véleményét, ötleteit hallani.

Előre is köszönöm!
Attila
(#) kadarist válasza Atosbacsi hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia!
Azok inkább µF-os kondenzátorok lesznek. De miért nem a tápfeszültségek nagyságának ellenőrzésével kezded a hibakeresést. A láthatóan rossz kondenzátorok mindegyikének cseréje után kellene folytatni a javítást, addig nincs sok értelme foglalkozni vele..
(#) ciw válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Jelentem a kikapcsolódáskor a fesz felmegy 137V-ra. Működő állapotban 117V van a C614, C615-ön.
(#) stevepapa válasza ciw hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia, szerintem sok . Az üzem közben mért érték körül kellene lenni kikapcsolt állapotban is. Pár kondi a tápban megérett a cserére. Azt nézd meg, hogy a többi feszültség is változik e, 12 V 5V stb.
(#) ciw válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Rendben. Ráadásul a rajzon szerepel egy bekeretezett PROTECTION rész, gondoltam rámérek, nem e az okozza, de rájöttem, hogy az egy az egyben hiányzik, nincs beültetve. Egy gondal kevesebb.
(#) stevepapa válasza ciw hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Nézd át tüzetesen a forrasztásokat !! A táp primer elkóját cseréld, vagy mérd ha tudod. Egy nagy " kövér " darab 120- 180 mikró körüli.
(#) ciw válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Sőt holnap cserélem is ezeket, nem kinlódok.
A 12.5V kikapcsolt állapotban 14V, bekapcsolt állapotban 12.2V.
A 6V az stimmel, 3.3V stimmel

Viszont van a rajzon egy 33V-os fokozat, ami R609,R610, C606 és ZD601-ből áll.
Valamiért ezt nem találom a panelen, csak az R609-et ami sehová tovább nem megy, egyszerűen C614-el párhuzamos. A fotón bekarikáztam.
(#) stevepapa válasza ciw hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
A táp ic körében is van néhány elkó azokat is cseréld. Van néhány nagy értékű ellenállás, mérd meg őket. Egyik felét forraszd ki úgy mérjed. Ezek szintén a tápban vannak.
(#) matyusz hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Adott egy Samsung CZ-20F12T képcsöves Tv.
A problémája az, hogy nincs kép (fekete az egész) és azt szeretném kérdezni, hogy merre induljak el. A sortranyót kiforrasztottam és kimértem az jó. Mérnék még fesz értékeket a sortrafón, csak nem tudom, hogy merjem-e képcsővel lefelé fordítani a Tv-t az ágyamon. Úgy tűnik a cső "világít" és a nagyfesz is hallatszik meg kikapcsolásnál is pattog a képcsőnél (a szokásos) a távirányítót érzékeli. A hangot nem figyeltem, nem kötöttem rá semmit az nem volt. (vagy legalább antennát kéne rátennem megnézni hogy van-e hangja valami, és akkor talán megvan a 12V)
Ha valaki tudna segíteni, előre is nagyon köszönöm.
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szia!
Ne a képcsövet fordítsd lefelé, hanem a panelt fordítsd ki függőleges, szerelési helyzetbe. Ha a sortrafó alsó potméterét eltekered az óramutató járásával azonos irányban, akkor megjön a fény?
Következő: »»   852 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem