Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   375 / 435
(#) Hp41C válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
A Radio Museum szerint helyettesíthető a DM 12-9-3 mal. Egy mikrokontroller + egy hétszegmenses kijelző.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2020
(#) DannyTorrence hozzászólása Ápr 24, 2020 /
 
Miért nem lehet beszerezni emberi idő alatt alapvető szerszámokat?
Kellene valami használható infra hőmérő általános célokra, de tízezer alatt vagy nincs semmi raktáron, vagy júniusra ígérik a beszerzést. Nem szállít nekik a kínai? Vagy mi van?
Két napja keresek egy normális hőmérőt, de semmi: vagy a legolcsóbb kínai vacakok vannak raktáron, vagy a 15e< kategória. De hova tűntek az alsó-középkategóriás hőmérők, UNI-T UT300S, Maxwell 25901, Extol 550 és társai? Ha meg valahol valami csoda folytán felbukkan egy, ott raktárkészlet sincs és a bolt értékelése pocsék. Egyáltalán minek dob fel a kereső olyan termékeket, amik már nincsenek és nem is lesznek többé elérhetők?
(#) Hp41C válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Idézet:
„Miért nem lehet beszerezni emberi idő alatt ... valami használható infra hőmérő általános célokra...”

A vírusveszély miatt rengeteg helyen használják fel a beléptetésnél az érkezők lázának mérésére. Emiatt sokat vásárolnak világszerte, ill. a termelés jó előre le van kötve.
(#) DannyTorrence válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 24, 2020 / 1
 
Pedig határozottan feltüntetik szinte mindegyik modellnél, hogy lázmérésre alkalmatlan, mivel +/- 3 fokot téved 0-25 fok közötti mérésnél és 2 fokot afelett. Nem mindegy, hogy valakinek 36 fokot mér, vagy 38-at. Nekem meg mindegy, hogy 400 fokot mutat vagy 410-et.
(#) Gafly válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Az sem jó, ha meg csak 34.5, mert akkor meg pálinkát kell inni.
Mellesleg a kolbász mellett rendszeresen szokott akciós lenni a hőmérő is, a megjelölt ertékhatár alatt bőven.
És igen, erre pont nem jó. Nálam a macskáknál is rendszeresen alámér (vastag védőrétegük van).
Meg tudni kell használni/ismerni a műszer mérési elvét/a mérés célját, meg ugye olcsó műszernek hig a leve...
(#) DannyTorrence válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Én pont azt a "híg lé" kategóriát keresem, ami már nem a noname kínai vacak, de nem is kerül annyiba, mint egy félprofi műszer. Magyarul a jobb minőségű kínai érdekel.
Pl jó lenne tudni, hány fokon jár valami gép, mennyire melegszik a tranyó, milyen meleg a hűtőborda. Mindezt úgy, hogy nem kell a működő áramkörben érintéssel megbecsülni a hőmérsékletet.
De akármelyiket is nézem, mindenhol ott a "nincs raktáron" és "beszerzés bizonytalan".
Pontosan ugyanaz vele a helyzet, mint a kisméretű de márkás fagyasztószekrénnyel, amit megint csak hetekkel-hónapokkal későbbre lehet rendelni, mert mindegyik hiánycikk.
Maradnak az átcimkézett termékek, pl ez:
Bővebben: Link
Jobb ez, mint egy AHT, Crown, Holdpeak, Emos, Trotec? Nem tudom, mert alig vannak ezekről értékelések, de ezek vannak hasonló árakon...
Nem szeretek úgy venni valamit, hogy nincs róla legalább néhány értékelés, ezért szenvedek 2 napja ezzel.
(#) Gafly válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Idézet:
„Mindezt úgy, hogy nem kell a működő áramkörben érintéssel megbecsülni a hőmérsékletet.”

Nem akarom magam fényezni, de a FAM cikkben is pont erre irtam, hogy ezért van nekik az alállomáson hőkamera.
Ha tudnám hogy itt laksz a közelben, és nem lenne korlátozás, akkor felajánlanám a hétezres élelmiszerboltos kategória kipróbálását.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2020
(#) janigel válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
(#) Bakman válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Arra, amire neked kell, kb. pont alkalmatlanok az ilyen hőmérők. Kúp alakú látószöge van, a látott terület hőmérsékletét átlagolja. Az igazán tuti a hőkamera, de kinek van 150 - 300 eFt-ja a hobbijához? Egy kis időre kölcsönkaptam a legolcsóbb Flir kamerát, élmény volt: Bővebben: Link.
(#) DannyTorrence válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Köszönöm, valószínűleg én aggódom túl a témát, mert mindegyik tévdeni fog 2-3%-ot akár olcsó, akár nem. Nézem a Fluke leírásait, azoknál is ott van a 2% pontosság, ahogy a hatezer forintosnál is. Szóval rábökök egyre ami jó lehet, aztán majd lesz valami, mert ezek közül egyik márkát sem tudom hova tenni.
(#) DannyTorrence válasza janigel hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Köszönöm, ahogy látom ebben az árkategóriában ez mindegyik Aliexpresszes tétel, amiknek felvitték az árát, némelyiknek a többszörösére. Főleg a GM320, aminek az eredeti ára 2800 Ft ingyen szállítva, itt meg 8500-ért adják + szállítás.
(#) DannyTorrence válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Szívesen vennék valami jobb műszert, ha lenne értelme, de sose használnám ki.
Az a 12:1 distance spot azt jelenti, hogy 1 centiről mérve 12 centis kör átlagát méri? Vagyis közvetlenül rámutatva egy CD-lemez méretű területet? Mert az úgy tényleg nem sokat ér.
(#) Bakman válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Lásd melléklet. Ennyire nem éles a határoval a látószögben de kiindulásnak talán jól lesz. Kb. ilyen paraméterekkel lehet számolni mindegyiknél.

ut301c.jpg
    
(#) DannyTorrence válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Akkor ez gyakorlatilag használhatatlan 15-20 centinél kisebb tárgyaknál, jó tudni.
Na ezért jó itt kérdezni, szép lett volna ha elkezdek mérni egy FET-et, aztán nem értem, miért nem kapok rendes értékeket.
(#) Bakman válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Hogy mire is jó egy hőkamera: Bővebben: Link.

Próbáltad K típusú hőelemmel? Kb. mákszemnyi maga a hőelem (ha nincs burkolata) igaz, ezzel hozzá kell érni a mérendő tárgyhoz.
(#) DannyTorrence válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Most nézem a UNI-T UT320D-t, tetszik. Kettő felület hőmérsékletét is lehet mérni vele, majd azoknak a különbségét is mutatja. Pont ez kell nekem, még ha hozzá is kell érinteni/rögzíteni a mérendő tárgyhoz. Ráadásul nem is drága. Köszönöm a tanácsot, jó, hogy nem ugrottam bele rögtön az infra hőmérő vásárlásba.
Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Nekem hasonló van, Conrad-os Voltcraft IR 500-12S, és lehet vele a FET-eket mérni. Ha közelre használom, a lézer pötty máshova mutat, mint ahol mér, de teljesen jól használható. Ellenőriztem k-típusú hőelemmel, elég pontos. Ha FET-et akarsz velem mérni, kicsit pásztázni kell a környéken, de azonnal látni fogod, hogy a 40-50°C hirtelen felugrik, na akkor találtad meg a FET-et!
Pl. Conradban Budapesten 12db van raktáron ebből, 8500Ft.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2020
(#) Kovidivi válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Ha van multimétered, sokszor adnak hozzá k-típusú hőmérőt. Nekem ezzel csak az a bajom, hogy megfelelő kontaktusba kell hoznod azzal, amit mérni akarsz. Tehát ha pl. egy dc-dc konvertert tesztelek, hogy mi melegszik, infrával csak átsuhanok felette, míg a k-típusú hőelemet rakosgatni kell (esetleg behővezető pasztázni), várni míg megáll a növekedés, mindent összekensz vele. Ha pedig nem pasztázod be a végét, kevesebbet fogsz mérni, ez garantált.
(#) DannyTorrence válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Úgy néz ki, hogy mindkettőnél van olyan probléma, ami korlátozza a használhatóságát.
Az infránál a túl nagy mérési kör és a bizonytalanság, hogy most mit is mérek és hol, a kontaktnál meg az, hogy a különböző szondák árai horribilisek (egy hobbistának) és bajlódni kell a rögzítéssel.
Engem viszont megijeszt az, hogy egy zsúfoltabb készülékben nem arra fogok rámérni az infrahőmérővel, amire szeretnék, ráadásul túl közel kell mutatni vele, hogy rendes értéket kapjak. Ez sokszor lehetetlen.
Ha az infrás annak a pontnak a hőmérsékletét mérné, ahová a lézer mutat, nem is lenne kérdés. De így...
A kontaktnál ugyan bele kell nyúlni a készülékbe, de ha már rögzítve van a szonda, akkor nagyobb eséllyel kapok jó értéket arról, amit ténylegesen mérni szeretnék.
Ha pedig tudom, hogy paszta nélkül valamivel alacsonyabb az érték, akkor aszerint is fogok kalkulálni a jövőben.
A már említett UT320D-nél pl ingyenes az alap szonda, de a folyadékméréshez használható már 10.000 Ft, ahogy a komolyabb szilárd felületre (500 C°) szánt szonda 9000 Ft.
Mégis emellett döntöttem, mert nekem a 2 db mellékelt szonda -40 - 260 C° tartománya tökéletesen megfelel.
(#) tbarath válasza DannyTorrence hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Ha folyadékot kellene mérnem olyan 200 fok környékéig, akkor beszúrós húshőmérőt vennék. Pontosabban vettem is, mindkettő van itthon:
Conrad
Ikea
Nyilván egyik se patikamérleg, de az én céljaimra mindkettő megfelel, igaz jellemzően főzéshez használom.
(#) gais969 hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Szép napot mindenkinek!

Van egy kis elektromos autó a családban. Ennek egy vezérlő paneljén adta be a kulcsot a fent emlitett BTN7970P alkatrész.
Elvileg cerélhető, de nem találtam sehol megvásárolhatót.
Mivel lehetne ezt helyettesiteni?

Kérem, aki tud, válaszoljon!

Köszönöm
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Első találat: Bővebben: Link
(#) gais969 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Elnézést. Valóban van ez, de mivel Július 7. a szállitási idő, ezt inkább kihagytam. Azért köszönöm.
(#) DannyTorrence válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Na majd csinálok vele pár tesztmérést, mennyire pontos ez a műszer. A videóban a kínai vízben is használta az UT01 szondát, szóval lehetséges.
De folyadékhoz nem nagyon használom majd úgysem, szilárd felületnél sem kell több, mint kb 120-150 C° (vagyis a hőmérséklet, amikor egy félvezető épp elfüstöl).
(#) Kovidivi válasza gais969 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Írsz polidának, hogy neked sürgős, plusz pár $-ért feladja neked gyorsabb postával is.
(#) elektrorudi hozzászólása Ápr 28, 2020 /
 
Azt szeretném tudni, hogy ki az a hős, nagyon jóindulatú ember, aki törölteti a segítő hozzászólásaimat? A múltkor a villanyszerelés témában töröltette, most meg innét.
Értem én, hogy egy besz@riról van szó, aki nem meri vállalni se a nevét, se a véleményét, elbújik az internet mögé, de azért ez már túlzás. A moderátorok ezt hagyják? Esetleg még támogatják is?
Sokan hagyták már el az oldalt ilyesmiért. Ez a cél?
(#) Moderátor hozzászólása elektrorudi hozzászólására (») Ápr 29, 2020
 
A kérdés nem elektronikai jellegű volt (jelen témában), ezért került törlésre.
(#) zolica99999 hozzászólása Máj 2, 2020 /
 
Tisztelt tagok!

Olyan problémám lenne, hogy vásároltam 3db vad megfigyelő kamerát. Sajnos szállítás során valami történhetett valami a rajtuk lévő lcd kijelzőkkel, mert a 3-ból kettőnek sajnos kuka a kijelzője.
Sajnos a készülék beállításait csak is az lcd kijelzőn lehetne látni illetve elvégezni. Így hát szét szedtem.
A benne lévő 2"-os kijelzőn a következő típusszám olvasható: EK020THEG1

Sajnos ilyen kijelzőt egyik kereső sem hozott találatként. Csak pár képet. Lehetséges esetleg, hogy létezik ugyan ekkora, ugyan ilyen csatlakozós kis lcd kijelző amivel helyettesíthetném ezt? Vagy esetleg tudja valaki hol tudnám beszerezni az ugyan ilyet?

Köszönet előre is mindenkinek!!
(#) vargaf válasza zolica99999 hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Aliexpress-en van:
EK020THEG1
(#) jimmi12 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok, 12V-os akkumulátor felújításhoz (átalakításhoz, akkusfúró), hol lehet emberi áron és szállítási idővel 3S-es BMS-t beszerezni?
Következő: »»   375 / 435
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem