Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   221 / 274
(#) Helios válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Köszönöm! Erre voltam kíváncsi, mert sejtésem szerint hogyha leszigetelem magát a zászlót, a csavartól attól még lehet zárlat...
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Szia! Ellenállásmérővel meg tudod nézni létre jött-e a szigetelés.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Üdv! Azt tudom A dobozom egyik bordájára tenném a két végfokot, a másikra pedig a többi panelt. Már csak abban nem vagyok biztos, hogy meg tudom-e oldani a szigetelési problémát. Ha nem, akkor mást kell kitalálnom
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2013
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 20, 2013 /
 
Ha teszel az IC alá például csillámot, és szigetelő gyűrűt, akkor nem lesz gondod vele.
(#) Helios hozzászólása Márc 21, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek.

Szükségem lenne egy alternatív TDA2050-es kapcsolásra, mivel amit én akartam használni nem teljesen megfelelő... Ezt úgy értem, hogy iszonyatosan melegszik... Zárlat nincs, ellenőriztem. Alkatrészek stimmelnek, nyák stimmel... Lehet hogy maga a kapcsolással nem jó valami, de az biztos hogy nem értem...
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Üdv! Fotózd le! Testhez képest hány volt mérhető az egyes lábakon? Elég az öt értéket számszerűen felsorolni egytől kezdve. A polaritás (tehát +/-) is érdekes.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) Helios hozzászólása Márc 21, 2013 /
 
Halihó! Nem tudom lefotózni, mert már szétbontottam. Kicsit idegbeteg lettem tőle. Munkatársammal közben egyeztettünk és a kapcsolás a hibás. Az alkatrészek értéke az ami nem stimmelt. De kerestem egy jól bevált kapcsolást itt a fórumon. Nem szívatom meg magam mégegyszer.

Az értékek a következők (azt még megmértem): 1-10V,2-4V,3-nem mérhető,4-1V,5-nem mérhető
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Itt valami nagyon nem stimmel. A 3 és 5 táplábakon nem mérhető feszültség? Ezt építetted?
(#) lac08 válasza Helios hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Egy sztereo, két végfokos IC egy-egy erősítőjénél - mondjuk - a TDA2030-aknál miért kell közös felhasználású hűtőborda esetében mindenféle szigetelő elemeket (csavarszigetelő gyűrű, kerámia- vagy csillámlapka) alapú anyagokat használni?
A TDA2030-nál a hűtőzászló gyártásilag többnyire a testen, azaz a 3-as lábon van.
Most egy egypólusú megtáplálás (nulla és a + akárhány V) esetében ugyan kit zavar az, hogy a föld (negatív pólus) maga a hűtőborda lenne?
Vagy itt esetleg és ezáltal valami földhurok probléma jön létre, ami aztán mindenféle gerjedésre hajlamosít?
(#) lac08 válasza titkovics hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Igaz, hogy * a hangja, ám mostanában, a lapos TV-k korszakában a hozzájuk különdrága pénzen megkapható házimozi-rendszerekben mégis - csodák csodájára - de mégis ilyesmi alapszerkezetű erősítők zizegnek!
Akkor most hogyan is van ez?

Annyira *, de aztán mégse? Vagy más, amit lelkesen házilag rak össze egy amatőr elektronika-barát, és mások azok a drága pénzen megvett csilivili anonymus szerkezetek.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2013
(#) lac08 válasza Helios hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Ez a trafó nem valami régi NDK-s RFT vagy csehszlovák Tesla asztali rádió hálózati transzformátora?
Egyébként teljesen megfelelő az ilyen erősítős célokra, ha még működik.

Az óriási előnye talán az lehet, hogy eléggé lapos cuccot lehet vele/belőle megépíteni.
(#) Mengyán válasza lac08 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Ez engem is érdekelne, mert nemrég került a kezembe életem első nyákja, egy Urbán féle 14W-os erősítő, amit Hollótussal rajzoltam. Azon nem szigeteltem el a hűtőbordát az IC-ktől, sőt, még külön lekötöttem testre. Nem tudom már, vagy a cikkben olvastam, vagy egy hozzáértő ismerős mondta. Viszont a tranyókkal kiegészített 40 és 100W-osnál már kötelező volt a szigetelés. Jól szólt, csak nem abban az akkor divatos music centerben, aminek az elfüstölt végfoka helyett csináltam. (mellesleg ekkor csapott meg először a szilícium füstje )
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Igen sajna azt építettem... De már megoldottam egy másik panellel, amit már el is készítettem és működik is
(#) Helios válasza lac08 hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Ez egy "Made in Cheslovakia" 2x 40W-os erölködőből származó trafó. Hibátlanul működik, pár 2 6V-os szekunderétől meg kellett szabadulnom mert sérült volt Az is beleköltözik majd egy erősítőbe
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Szia! Milyen hibát találtál ebben a panelben? Nagyon fontos volna számomra.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Először is ugye a mért értékek nem szimmeltek... Másodszor teljes elszigetelt állopotban (szilikonlapocska és szigetelőgyűrű) is melegedett a TDA holott 10Vnál többel nem élesztettem. Műszakis kolegám is megleste a mai nap és mondta hogy maga a konstrukció sem a legjobb...Vegyük azt, hogy vajon minek kell bele 400V és 250V-os kondenzátor... Ezt se Ő, se én nem értjük... Ő pedig kicsit nagyon ért az elektronikához.
(#) highand válasza Helios hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Mondd meg az ismerősödnek, hogy egy Zobel tagba azért kell nagyfesz kondi, mert ha véletlenül működnie kellene, akkor 4,5A-t kell tudnia elvezetni, de szóljon, ha tud olyan 16V-os 0,47u-os elkót, ami ettől nem robban fel.

A bemeneti soros kondinak a soros impedanciája valós tagja pedig hozzáadódik a TDA bemeneti differősítőjének tranzisztorának Rbb-jéhez. Ezzel csak az a baj, hogy ez az érték a feszültségtől függően változik, így a nem megfelelően választott soros bemeneti kondi olyan amplitúdó modulációt tud csinálni, hogy csak na.

Még szerencse, hogy az ismerősöd ennyire vágja ezt a témát...
(#) Kovidivi válasza Helios hozzászólására (») Márc 25, 2013 /
 
Dehát reloop a Te alaktrészeid méretéhez igazította a nyákban levő kondik méretét. Nem? Idézem: "Próbáltam követni az alkatrész méreteidet".
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2013
(#) Helios hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Reloop rajzával semmi baj nem volt az égvilágon! Sőt, jobb mint az enyém. Csak az alkatrészek értékeivel nem stimmelt valami. 2 IC-m bánta
(#) Helios válasza highand hozzászólására (») Márc 26, 2013 /
 
Ő nem tudta hogy pontosan mire kell... Csak annyit fűzött hozzá, hogy egy 2050-eshez nem kell ekkora kapacitású kondi. De probléma megoldva, készült két másik egység, azok remekül szuperálnak.
(#) mezei dávid hozzászólása Márc 27, 2013 /
 
Kedves szakik!
Kérem segítsen aki tud az alul látható PC-és hangerősítő a foton TDA 2030 párban. Az lenne a kérdésem
meglehetne oldani ,hogy gitár erősítőként tudjam használni?
Üdv:dava
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2013
(#) Sanitatum hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
Hello emberek!
Csináltam egy autó erősitőt.müködik viszont függetlenül attól,hogy kap-e bemeneti jelet valami sistergés hallatszódik és nagyon melegszik az IC.Ha kap bemeneti jelet akkor a minimális hangerőnél lehet hallani azt a bizonyos nem kivánt hangot..Nem tudom,hogy mi a felelős ezért.. esetleg tranyók?vagy hol keressem egyáltalán a hibát?
40W AMP <--90%ba megegyezik a séma, azzal amit használtam.
TDA 2030 helyett 2040est tettem be
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2013
(#) agressiv válasza Sanitatum hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Amúgy mivel állítod elő neki a 40V-os tápfeszültséget? A sistergést valószínüleg gerjedés okozza, vagy szimplán túl nagy az erősítése. Mi hajtja?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2013
(#) Sanitatum válasza agressiv hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
12V-40Vig mehet..35Vos trafot használok.Megcsináltam neki a nyák-ot és csak azota csinál igy.. mikor összedobtam csak ugy össze vissza, akkor szépen ment.
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Szia! Rém gerjedékeny kapcsolás, igazából a TDA2030A tud vele együttműködni. Javíthat a helyzeten ha a linkeden R10 jelű ellenállás csökkented, például a felére.
(#) Helios hozzászólása Márc 30, 2013 /
 
NAh bosszankodástól mentes napot mindenkinek! Elkészült a TDA2050-es végfokom, kiválóan működik Köszönet mindenkinek a tanácsokért és az építő jellegű kritikákért.

És mivel működik, azon gondolkoztam, hogy építek egy 2.1-es erősítőt szintén 2 darab TDA2050-essel. Viszont a subhoz még nem találtam megfelelő végfokot. Tudnátok ajánlani egyet kb. 50-100W közötti teljesítménnyel?

(Csak azért, mert épp trafót tekerek és mivel a két TDA-nak kell ugye a 13V+-. így akkor már megtekerem a subnak is.)
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2013
(#) vipera1997 válasza Helios hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
2X13V-ról nem fogsz találni 100W/MAX teljesítményű kapcsolást!
(#) Helios válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
a 2x13V az a két TDA2050-es végfok tápja. A subnak tekerek nagyobb feszültségűt. Csak tippem sincs hogy mi illene hozzá.
(#) vipera1997 válasza Helios hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Milyet szeretnél tranzisztorosat vagy IC-set?
(#) vipera1997 válasza Helios hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Én ezt ajánlom neked!
2X40V-ról megy
Következő: »»   221 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem