Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   84 / 274
(#) cuprik hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
szioasztok! nekem ehez az erősítőhöz tudtok egy panel rajzot készíteni vagy adni??

xwerosito.gif
    
(#) lapose válasza cuprik hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Látom nincs kedved keresgélni!
(#) cuprik válasza lapose hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
hállás köszönetem még egyszer
(#) Gyurix hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
sziasztok erősítőn, hogy tudom megmérni, hogy mekkora a valós teljesítménye? mert írtak itt olyanokat, hogy pl 12V-on lead 25W-ot stb.
(#) lamalas válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Udv,

Az erositok teljesitmenyet egyeb adatok/korulmenyek mellett szoktak megadni. Ez leggyakrabban valamilyen adott frekvenciaju merojel es adott torzitasi ertek szokott lenni.

En a kesz erositoimet egy gyorstesznek szoktam alavetni ami a kovetkezobol all: fogok egy ismert erteku, nagy teljesitmenyu muterhelest (4-10ohm kozott), az erosito bemenetere 1kHz-es szinuszjelet kapcsolok. Az erosito kimenetere kotom a muterhelest es azon oszcilloszkoppal figyelem a jelalakot. A bemenojel nagysagat addig novelem amig a kimeneti jelalak szinusz marad. Amint elkezd hatarolni az erosito (a szinusz teteje laposodik) akkor visszaveszem kicsit a bemenojelet, hogy szemre szep szinusz maradjon. Leolvasom a kimeno feszultseg erteket (csucstol csucsig) es ebbol lehet tobbfele teljesitmenyt is szamolni (pl. csucsteljesitmenyt, szinuszos teljesitmenyt). A kiertekeleskor persze fontos megjegyezni, hogy mekkora volt a terheles es a merojel frekvenciaja, illetve milyen teljesitmenyrol beszeltunk!

Akinek nincs oszcilloszkopja otthon az hasznaljon vmilyen egyszeru oszcilloszkop programot ami a szamitogepe hangkartyajat hasznalja valos ideju mintavetelezesre es meg tudja jeleniteni a hangkartya bemenetere adott jelet. Ebben az esetben azonban nagyon kell vigyazni, mert az erositok nagy kimenofeszultsege siman tonkrevaghatja a hangkartya bemenetet tehat oda egy megfelelo feszultsegosztot (pl. potmetert) kell tenni! Harmonikus torzitast is lehet merni pl. az RMAA program segitsegevel, de ebben az esetben is korultekintonek kell lenni!
(#) Gyurix hozzászólása Nov 19, 2008 /
 
Sziasztok megépítettem első erősítőmet amit TDA2030A hajt és trafó kéne hozzá arra gondoltam mi lenne ha tekercselnék hozzá és abban szeretném segítségeteket kérni, hogy hogyan méretezzem és hol kapok hozzá alkatrészeket?előre is kössz
(#) Dióda hozzászólása Nov 20, 2008 /
 
Minap előkotortam és leporoltam egy pár tda2030-at és jött hirtelen egy idétlen ötletem.
Mégpedig az hogy megépítem szimetrikus táppal viszont a visszacsatoló ágába tenném a végfoknak a hangszínszabályzót mint anno volt az stk sorozatnál.
Szerintetek mit szólna hozzá az ic?
Csatoltam egy stk rajzát amiben benne van az adott rész.
Hogy miért is jött ez az elmeháborodott ötletem?
1 : Csak maga az ic lenne aktív elem a végfokban.
2 : Nem kellene illesztési problémákkal szórakozni csak egy hangerőpoti elé és csókolom.
3 : Meg lehetne egy panelra csinálni az egészet és még nem is lenne nagy.
4 : Még nem láttam hasonló megoldást TDA-val.
Ha teljesítményt veszítene ez miatt az nem probléma részemről, hangminőségén viszont lehet hogy följebb tornászna egy leheletnyit .

Szerintetek túl agyament dolog vagy csak senkinek sem jutott még ez eszébe hogy így is lehetne?

Valószínű össze is rakom és kipróbálom mit szólhat.

STK4142II.gif
    
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Nézzenek oda minden tda-s eltűnt?

Vagy épp mindenki nyomatja a péntek esti bulit .
(#) Babó22 hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Én még TDA-s vagyok. Most robbantottam fel egyet egyet. TDA2003-as volt. Ezt nem értem, hogy miért robbant fel. Megvetem KIT-be a TDA2003-as erősítőt, úgy, ahogy kellett beültettem, és ő meg mit csinált? Felrobbant az IC. Pedig polaritás, meg egyebek, minden jó volt.
(#) Dióda válasza Babó22 hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
Kérdés hogy mekkora feszt adtál neki?
Nincs-e zárlat a panelen?
Minő panel az ha szabad megtudnunk és miért pont tda2003-as van benne.

Szóval adj egy kicsit több infót és esetleg egy fotót és okosabbak leszünk hidd el.
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Úgylátom leszokott mindenki a tda-ról mert rá sem szagol senki a topic-ra .

Kissé elszomorodtam ez miatt .
(#) Dióda válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Hidd el rajta vagyok a témán csak idő és panel adja hogy jól jöjjek ki vele de ha más is rászakadna a dologra az nmár jobb lenne mert ugye több szem többet lát és hátha valami elkerüli a figyelmem ezzel az áramköri megoldással kapcsolatban.Viszont ha bejön akkor sok ember nyerhet vele főleg azért az okokért amiket fölsoroltam.

Csak ha lehet ne csak én kisérletezzek már vele mert ez így magamban nem a legjobb bár ha bejön akkor elmondhatom hogy ezt én találtam ki.
Hínnye menek is próbálgatni :yes: .
(#) Bassmester válasza Dióda hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Ez azért is lehet, mert a 2030 már kissé öregecske konstrukció.A TDA sorozatnak vannak sokkal korszerűbb, emiatt megbízhatóbb, jobb hangú remek darabjai is, melyekkel a TDA "barátok"(köztük én is) szívesebben foglalkoznak.
(#) Dióda válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Na ezt az "öregecske" kifejezést meg lehet cáfolni ugye mert a csövek mennyire öregek? Mégis reneszánszukat élik és nem lehet őket teljesen lemosni a porondról ugyanugy mint a jóöreg bakelitlemezt ami még hangzásilag mindíg ott van a szeren.
Amugy meg lehet hogy öreg de legalább megbízható és már kiforrott darab.
(#) barany165 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Szia!Megépítettem,igaz sokan ezt a kapcsolástechnikát lehuzták,tapasztalatom szerint jólterhelhető táppal Cd-t,MP3-at hallgatni kiválló.Egy ismerősőmnek építettem aki egy EM-50 Roland szintit hallgat rajta,TL072 hangszinszab.fokkal-még müködik!A rádiótechnika alapján,Cs.Kádár Péter könyvében van ebből200W-os kapcsolás+nyák is!Üdv!
(#) Bassmester válasza Dióda hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Oké.Teljesen jogos az érvelésed
Egyébként én is építettem ilyeneket kb 18 éve, sőt még TDA 2020D, TBA 810 AS, TDA 2003 és még sorolhatnám.Az akkori orosz S-30 as dobozaimon elég szépen is szóltak ezek, kivéve a 2020D-t.
Véletlenül sem szidni akartam a 2030-at...hogy nem építenék vele, talán azért van mert már csináltam ilyet és túl vagyok rajta
(#) Dióda válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 22, 2008 /
 
Megnyugtatlak már én is túl vagyok rajta nagyonrégen de azért csígatja az ember fantáziáját hogy miként és hogyan lehet mégjobban megbolondítani egy "szine elronthatatlan vasgolyót" ami már igaz hogy a múlt és részemről is csak szimpla nosztalgia de néha jó visszanyúlni ezekhez a régi cuccokhoz főleg hogy költsége szinte semmi a mai világban.
Elhiheted hogy én sem ezen hallgatok zenét sőt még hasonlón sem csak szimpla retro szőrözés van benne.
De csak gondoljunk bele hogy van ami szinte örökérvényű mint például a JLH amit a mai napig megépítenek sokan pont az egyszerűsége vagy pont azért hogy az akkori technikát lemodellezzék vagy csak mert kell egy referens ahhoz hogy minek mit kellene tudnia.Mertugye a jlh a maga 10W-jával például egy tda2030-at simán elpáhol hangminőségben és dinamikában is mégis megvan a létjogosultsága mindkettőnek.
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Valaki megnézné nekem, hogy ez így jó-e?

Köszi
Üdv.
(#) Gyurix hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Sziasztok tudna valaki az erősítőmhöz egy 2x12V-os 150VA-os trafót?
(#) lapose válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Szia!

Szerintem jó!
(#) Gyurix hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Sziasztok tudna valaki küldeni egy TDA2030-as erősítő kapcsrajzát meg ha talán van nyáktervet beültetést ami legalább 150W-ot tud ?Kössz!
(#) pixels válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
TDA2030-ból nem fogsz tudni 150W-os erősítőt csinálni... Van egy hidalt, tranzisztorpárral megfejelt változat, de az is csak kb 80-100W-ot tud, ha belekeresel a topikba akkor megtalálod...
(#) Gyurix hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Valaki tudna küldeni ehez az erősítőhöz kapcsolást nyákrajzot beültetést esetleg de ami a legfontosabb az az alkatrészlista?.Előre is köszönöm!
(#) Gyurix hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
erősítő:Bővebben: Link
(#) Gyurix válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
nem értem
(#) Gyimate válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
A téma cÍméval majdnem egy sorban vannak ikonok : egy fényképező, egy K betű, egy kérdőjel és egy nagyÍtó, szóval ha rámégy a fényképező ikonra akkor megmutatja az összes képet a témán belül, és ott megtalálod a kapcsolási rajzot + a panelt is. Sok sikert!
(#) Gyurix válasza Gyimate hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Rendben ezt értem, de az erősítőhöz kapcsolódót nem találok.
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia!

Itt van!
Bővebben: Link
(#) Gyurix válasza lapose hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Kössz de ez megvan nem ehez szeretnék rajzot hanem amit belinkeltem.
(#) lapose válasza Gyurix hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Bocsi!

Ez TDA topik, nem figyeltem!
Nekem ez van!

tda7250p.zip
    
Következő: »»   84 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem