Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   155 / 291
(#) JZoli válasza erdgab hozzászólására (») Máj 2, 2013 /
 
Egy-két héttel ezelőtt feltett valaki ide egy pdf-et ami egy komplett villanypásztor építési leírás volt. Benne volt a trafóméretezés is. Ugyan most vagy fél órát kerestem , de nem találtam, a címe: Electronic Fence.
(#) erdgab válasza JZoli hozzászólására (») Máj 2, 2013 / 1
 
Szia!
Köszi az infót,én megtaláltam,meg is néztem,de ..... de....
Itt van.
(#) JZoli válasza erdgab hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Erre gondoltam. Mi a baj vele? Nekem eléggé szimpatikusnak tűnt, sőt felmerült bennem az utánaépítés gondolata is.
(#) tokixxl hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
Sziasztok szeretnek építeni egy villanypásztort teheneknek 2 Km huzalt használnák.Olvastam az előbbiekben (közel sem az egészet) melyik rajzot javasoljatok 12v aksira

Előre is koszki
(#) erdgab válasza JZoli hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
A nagyfesz trafója nem az amit én keresek,nekem ennél sokkal komolyabb kellene.
(#) kaqkk válasza erdgab hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Én most kisérletezek a mikrosütő trafójával...
(#) Tturpi válasza erdgab hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Nem rossz ez az elgondolás ( már mint a rajz ) de ugyanezt a feladatot sokkal egyszerűbb eszközökkel is meg lehet valósítani. Gondolok itt pl. a impulzus idő alapra amit egy Diac, vagy PUT is el tud látni . Amúgy praktikus könnyen működésre bírható áramkörnek tűnik. A trafóknál főleg a kimenetinél kell ugye ügyelni a soronkénti szigetelésre. Mondjuk nem ártana a Triac-ot is ellátni egy védő diódával meg egy varisztorral. Ilyen porvasmagot lehet, hogy rossz monitorokból is ki lehetne termelni...
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Ha hiszed ha nem sokkal hamarabb átugrik a szikra mint az autó gyújtótrafónál ! Hirről sem sikerült eddíg azt az energiát elérnem vele .
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Pedig most kéne a feszültség, a birkapásztor a cél
(#) Swedhart válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Szia próbáld ki a suzuki trafókat azok tuti jók a birkához tesztelve.
(#) kaqkk válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Köszi az infót
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) erdgab válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Mos,ez a másik véglet,ez túl veszélyes.
(#) kaqkk válasza erdgab hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Nem lesz veszélyes, mert nem váltotta be a reményeimet . Ahogy Köbzoli is írta 5kv felett már átüt a vasra . A szikraközön csak pici szikra van . Ennél még a zsiga trafó is jobb volt !
(#) erdgab válasza Tturpi hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Teljesen egyetértünk,a közkézen forgó és milliószor hivatkozott inverteres nekem szimpatikusabb,azonnal működik,kicsi az energia igénye és stabilan megy,legalábbis nálam.Amit én keresek az egy jobb hatásfokú,emberi áron beszerezhető nagyfesz trafó,nem akarok tekercselni.Azért arra nagyon kíváncsi lennék,hogy mekkora az a táv,amin még az autótrafós megoldás 3-4-5 sor vezetékkel megfogja a vadakat,tudom,hogy karámkiépítés függő,de mégis,kinek milyen adata van erről? Én 1,5km hosszúról (5 sor vezetékkel) tudok egyenlőre,ott még a disznót megfogja.Megköszönném az egyéb infót ezzel kapcsolatban.
(#) erdgab válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Láttam és alakítottam át valaki által gyártott pásztort,melyben junoszti TV hálózati trafója volt a nagyfeszt előállítani hivatott,de nem volt jó,az is átütött,nem is csoda,nem arra készült.A zsiguli trafó eléggé jó és strapabíró,de a többi is megállja a helyét,tesztelve.
(#) erdgab válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Tudom,hogy otthon vagy a témában,ezért kérdezném,hogy mi lenne,ha két egyforma trafót párhuzamosan kötnénk,jobb lenne illetve nagyobb lenne az átvihető teljesítmény s ezzel nagyobb lenne a hatótávolság?Mi a véleményed,véleményetek?Ezt még nem teszteltem.
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Most rátettem egy új zsiga trafót , ekkora "kraft"már elég lehet a barikáknak? videó (17mm es szikraköz)
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Lehet hogy az előző trafóval azért volt kicsi a "szikra" mert a fejlesztés során többször átütött a bakeliten -és a belső szikraközön is , ettől csökkenhetett a gyújtótrafó teljesítménye ?
(#) Remci válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Szia!

A szikraközt szerintem cseréld le zártra, vagy vastagon lakkozd le a panelt, mert az ózon megeszi.
(#) kaqkk válasza Remci hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
A következő verzióban kívülre kerüljön ?
(#) Remci válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Én belülre tenném, pl egy ilyet. Ezt azt hiszem erdgab készítette.
(#) kaqkk válasza Remci hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Akkor egyszerűen ráhúzok egy szilikon csövet a szikraköz csavarjaira , már indulok is
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) Remci válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Az is egy megoldás
(#) erdgab válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Jól tetszik látni,kérem tisztelettel! Az a trafó nem arra való.Ha valakit érdekel és szétbont egy valódi gyújtótrafót s a szigetelését összehasonlítja egy normál trafóval,hát el fog kissé csodálkozni.Többek közt ezért nem készítek magam nagyfeszültségű trafót s ezért keresem a megoldást,mint fentebb említettem.Azt a szikraközt először állítsd 8mm távolságra,úgy próbáld a barikákat féken tartani s csak akkor állítsd nagyobbra,ha így hatástalan.
(#) kaqkk válasza erdgab hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Már 10 mm es szikraközzel ,és másik trafóval próbáltuk . Kicsi volt az energia
(#) erdgab válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Ebből arra következtetek,hogy a bekerített terület sem kicsi,akkor valóban kell az energia,főleg barikáknak.
(#) gaben62 válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szerintem sem kell, lehet 8mm.nél nagyobb szikraközt alkalmazni, mert akkor majd egyszer csak a gyújtástrafó szekunderje fog belül áthúzni, vagy/esetleg azután megszakadni/, és mehet a kukába a trafó.
Hoztak javítani 2db.ot mindkettőnek szakadt volt a szekundere,nem adott le 1mm.szikrát sem.
(#) gaben62 válasza vargalaszlo0405 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Nagyon jó szemed lehet, na meg sok sok türelmed, hogy van képes vagy 10-12000menetes nagyfesz.trafót tekercselni, ez még géppel is elég sok.
A sorszigetelésről epoxigyantáról, szig.papírról nem beszélve.
Nekem elég volt az ETD49 2xE porvasmagból álló Epcos trafókat, megtekerni 3200-3400T, 0,14mm. Cu dupla Z-s huzalból.
Igaz ezek 20KHz-en dolgoznak, impulzus üzemben, persze.
(#) gaben62 válasza fnszunyo hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Az 555-iC 2-es láb -test között levő kerámia kondit, cseréld ki nagyobb értékűre, 220nF,330nF/63V, jó minőségű legyen, és mindjárt kisebb frekvenciával kapcsolgatja a fet a trafót.
Füllel is simán lehet hallani, a kattogásokat, ehhez műszer sem szükségeltetik.
(#) gaben62 válasza tamas9702 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Hülyeség lenne 24V-ról járatni a kapcsoló tranzisztort,+a trafót, ez a tranzisztor halálát jelenti, még akkor is ha nagyobb méretű hűtőbordát használsz.
A gyújtótrafó szempontjából sem mindegy, 14V-nál nagyobb tápról ne használd, mert túl fogod hajtani, és az is tönkremegy.
A kimeneti nagyfesz.g, csak rövid ideig lesz nagyobb.
Következő: »»   155 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem