Fórum témák
» Több friss téma |
Nem erősító alapon , repeater. Alapban fele ideig vesz aztán a másikban leadja.Ezért fele a sávszélesség...
Persze a saját fix teljesítményével. A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2017
szia,
megjött a router, RB951G-2HnD. Arra gondoltam, hogy akkor berakom a mostani router helyére, lássuk mit csinál, lehet nem is kell egy külső ap.Valószínűleg valamit nem állítottam be megfelelően, mert kb. ugyanolyan jelerősséget produkál, mint a régi router.A wifi teljesítményszint állítható? Idézet: „akkor berakom a mostani router helyére” A páncélszekrény és a fém öltözőszekrény közé..? Ez egy beépített antennás típus, így sokat nem várnék tőle.
Nézd meg, hogy mindegyik chain be legyen kapcsolva (lásd a csatolt képen). Ez adja meg, hogy mindkét belső antennát használhatja adásra és vételre is - és ebben az állapotában tudja az 1W-ot. Alaphelyzetben egyébként automatikusan állítja a teljesítményt - elsősorban azt próbáld meg, hogy mennyire stabil a kapcsolat - mert szükség esetén magától is emeli a teljesítményt. De egyébként a Tx Power fülön manuálisan is állítható a teljesítmény.
Javaslom, hogy töltsd le a mikrotik oldaláról a winbox programot a konfiguráláshoz (ha eddig nem tetted), mert sokkal jobban használható, mintha webfelületről állítgatnád. Idézet: „A wifi teljesítményszint állítható?” Nem állítható, de van olyan, ami állítódik. A router RF kimenő teljesítménye, pontosabban a kisugárzott teljesítménye korlátozva van.
Nálam a csatolt kép szerint áll be, default beállítás esetén a kimenő teljesítmény. (30dBm -> 1W)
A mikrotik operációs rendszerben a wlan kártyák teljesítménye állítható. (Van amikor kénytelenek vagyunk lejjebb venni a teljesítményt, ha nagyon zavarja a másik kártyát, és nem lehet az antennákat távolabb tenni.)
Emlekeim szerint ezeken mindegyiken van antenna csatlakozo (mindketto). Lehet hogy nincs kivezetve, de a nyakon rajta van.
Kukkants bele, egy probat meger. Ha mukodik, akkor olyan antennat dugsz ra amilyet szeretnel.
Pontosan úgy vannak beállítva a chain-ek, ahogy Nálad is.És a Tx power is hasonlóan áll be.
Tehát nem ezzel van a baj, azt gondolom.12-13méterre a routertől van a teraszajtó, ha kilépek a teraszra, a töredékére csökken a jelerősség. 2db 10-es válaszfal, és egy főfal(40cm tömör tégla+15cm szigetelés) van a router és a terasz között. Ha az utcafront felől nézem, ahol csak egy ugyanolyan főfalon kell átmennie a jelnek, ott még 50m-re is erős a jel.Úgy néz ki nagyon csillapít a fal. Még tesztelem, aztán meglátjuk, lehet mégis kell az access point.
Igen, van csatlakozó, de.
1, Nincs ellenpárja (nem, az nem ufl) 2, Legtöbbjük nincs bekötve, kell néhány alkatrész a mőködésükhöz.
Ezek szerint akkor a Mikrotik is nekiall lassan betartani a sajat ügyfeleinek :/
En a kezdetektol hasznaltam a cuccaikat kb 16 evig, de harom eve meguntam.
Nem olyan egyszerű a kérdés. Ha kétféle antenna lehetőség van, (külső, belső) kell kapcsoló is, ami nem egyszerű. Honnan tudja a végfok, hogy milyen antenna van rajta?
Van műszaki előírás is, egyszerűbb megfelelni, (engedélyeztetni) ha csak belső antennája van. Engedélyeztetni (típusengedély) meg kell, ha forgalomba akarja hozni.
Egyszer egy kávézóba telepítettünk wifi-t. A vendég tér L alakú, az L oldala az udvarra néz, ahol szintén vannak asztalok. Az épület hatalmas üvegtáblákból áll, gyakorlatilag csupa üveg. Azt gondoltuk, hogy bent az L csúcsainál felteszünk, összesen 3db mikrotiket és azok majd szépen beszórják az udvart is. Csakhogy az üvegen volt valami hővédő bevonat. Bent álltam kezemben a routerrel, az üvegtábla előtt. Kollégám az üveg túl oldalán, de tőlem mindössze 1m-re, és nem tudott rendesen csatlakozni... Végül: 1 router bent, kint egy AP, és mindenki boldog...
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2017
A mikrotik az 1W-os wifi ellenére ezt az eszközt soho kategóriába sorolja, azaz belső téri, házi, irodai használatra. Szerintem ezért nincs külső antenna csatlakozója. Az elődjén (RB751) még volt antenna csatlakozó. A nagy nyereségű antennák beltérben valószínűleg nem sok előnyt jelentenek egy körsugárzóhoz képest, mert úgyis össze-vissza verődik a hullám, és nem lehet az antenna iránykarakterisztikáját kihasználni. Feltételezem, hogy ha lenne az RB951-en néhány botantenna, akkor sem lenne jobb beltéri használat esetén, mint a belső antennáival. Azon kívül egy nagy nyereségű antennával elég brutális ERP jönne ki, ami nem biztos, hogy megengedhető. De ha valakinek nagy nyereségű, és/vagy külső antenna kell, (pl. mert nagyobb távolságú kapcsolatot akar létrehozni) akkor mást típust is lehet választani.
Amúgy mit használsz mikrotuik helyett? Melyik gyártónak vannak hasonló tudású eszközei, hasonló áron? A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2017
Ha jól emlékszem, az eredeti elképzelés is az volt, hogy a mikrotik access pointnak kell, ugye?
Szia,
igen, access pointnak kellett,de annyi jót olvastam róla, hogy milyen erős a jele,hogy gondoltam, berakom a router helyett.Arra számítottam, hogy megúszom az access point-ot. De nem így lett,erősebb lett a jel ugyan,de nem eléggé,a falak kifognak rajta sajnos.Végül maradt az eredeti elképzelés,maradt a TP-Link router, és a Mikrotik ment a garázsba ap-nak. Így már jó, mindenhol megfelelő a jelerősség.Nem vagyok szakértője, de tényleg elég profinak tűnik ez a Mikrotik, ennyi menüpontot, beállítási lehetőséget nem láttam még, pedig pár routert, ap-t már beállítottam. Köszönöm a segítséget. Infóként az alábbi linken olvasható egy írás a szóban forgó router külső antenna csatlakoztatásáról. Bővebben: Link
Mar nem dolgozom wifi halozatokkal (mas a munkam), igy en mar hasznalok semmit.
Itthon amugy most is egy CRS-109-8G van. (meg valahol egy M2). A cegnel Cisco-kat vettek 100k dollar arkategoriaban (nem tudom a wifi min megy, nem neztem), de az nem az en bajom, en bottal se piszkalom a halozatot.
Sziasztok!
A minap belebotlottam egy (elméleti) problémába. Kollégám munkás szállóba lakik és egy szobába 2 utp aljzat van. A lényeg az , hogy egy kis routert be szeretett volna vinni, hogy magának és szobatársának ne kelljen mobilnetezni mikor ott vannak, de elvileg ami szétosztja nekik a netet (switch) ezt észleli és letiltja azt az utp portot. Ilyen lehetséges? vagy csak riogatni szerették volna őket, mert elvileg nem lehet routert meg egyéb hasonló eszközöket rákötniük. (nem próbálta még, ezért irtam hogy elméletben). Ha esetleg tényleg létezik ilyen, ez a switch, hogy zárja ki a routert vagy más hálózati eszközt? Szoftveresen? hardveresen? vagy egyáltalán mit figyel? UI.: Laptoppal működik biztosan. A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
Router-ben klónozni kell a laptop MAC címét. Ettől függetlenül ha akarják, észlelni tudják. Másik megoldás az, ha a laptoppal osztják a netet.
Mac cím alapján meg tudják mondani, hogy ez egy sima laptop mondjuk vagy épp router?
A MAC alapjan max a gyartot.
Amugy nem kell tulmisztifikalni, maximum azt szoktak nezni hany kulonbozo MAC address-t latni egy-egy switch porton. Ha routert hasznalnak, akkor a router egy eszkoznek latszodik. A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2017
Idézet: „Ha routert hasznalnak, akkor a router egy eszkoznek latszodik.” De ha laptopot dugnak rá az is egy eszkoznek latszodik.. Esetleg pár óránként (éjfél, hajnali 3, stb) néhány kigyúrt biztonsági úriember ront be a szobába biztonségi ellenőrzést tartani, megnézni mi van bedugva és hova..
Hát nem kizárt a kigyúrt gorillák
Majd le lesz tesztelve az biztos, lehet hogy csak "riogatás".
Nyilván egy wifi forrást meg lehet keresni hogy merről jön ha egy mobiltelefonnal végigsétálnak a folyosókon. Vagy kábel felől észrevehető a neve ha AP-t dugsz rá vagy egy wifi routerbe a LAN portba dugod a fali csatlakozóból jövő kábelt. De ha a WAN portot használod (és ping tiltva) esetleg az SSID broadcastod is tiltod (ha eggyikőtök sincs a szobában akkor nem látszik hogy van ott wifi) de semmiképp se a szobaszámot add hálózatnévnek.
És a tx teljesítményt is vissza-szabályozhatod és legyen wpa2 jelszó (amit nem írsz ki a falra, nem tudja az egész garzon) A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2017
Heló!
Letesztelte kollégám, de sajnos tényleg nem működik a router (itthon nekem tökéletesen működött). Wan porton hogy tudom letiltani a pinget? (lehet h-.,lye kérdés volt). ssid-t elrejtettem neki.
Egyszerű válasz:
- legközelebb vigye magával a router dugasztápját is.. D Ősszetettebb válaszhoz tudni kéne: - Egy csatlakozott laptop ipconfig beállításait (ipconfig /all) - a router típusát - a kábelek honnan hova mennek. pontosan melyik csatlakozóba. - a router beállításait: wan, lan..
Nos a router (repeater) ki lett próbálva tényleg nem működik. (nincs internet. de csatlakozni a routerhez tud ugye).
Amit kitalált/ észrevett időközben, hogy a laptopja meg tudja osztani a netet ( bár nem lehet elrejteni az ssid-t), és működik, így tud netezni a telóján, bár a laptopot nem tudja magával vinni ( ágyhoz pl).
Ha a laptop megosztas mukodik, akkor a routernek is mukodnie kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2017
|
Bejelentkezés
Hirdetés |