Fórum témák
» Több friss téma |
Hírek » Kőolaj helyett baktérium? Kőolaj helyett baktérium?
Beküldte: sprofan, idő: Szept 8, 2011, forrás: http://www.butanol.com/
Nyilván mindannyian tudjuk mi az a Bioetanol, és ezzel nyilvánvalóvá válnak a hátrányai is ennek az anyagnak.
Ezzel idáig semmi probléma nem is lenne, csak hogy vízzel elegyítve egy gyakorlatilag semmire nem használható elegyet képez, szállítása és tárolása is problémás, továbbá nem használható hagyományos motorokban kisebb-nagyobb átalakítások nélkül. A Tulane egyetem egyik kutatócsoportja felfedezett egy TU103 névre hallgató baktérium törzset mely nagy mennyiségben képes előállítani igen jó hatékonysággal oxigén gazdag környezetben is butanolt. Ebből az anyagból sokkal több energiát nyerhetünk ki mint a hagyományos gázolajból(illetve bioetanolból) továbbá kevésbé korrozív anyag. Ez a baktérium törzs képes gyakorlatilag bármilyen cellulóz tartalmú növényi részből üzemanyagot előállítani, ide tartozik az a papír is ami manapság egyszerűen csak a kukában köt ki (pedig üzemanyag is lehetne belőle - Amerikában évente 323 millió tonnányi cellulóz tartalmú anyagot dobnak ki), fakéreg, prérifű, kukoricacsuhé, cukorcirok, és természetesen a gabonafélék. Pozitívumok közé tartozik még hogy tulajdonságait tekintve annyira hasonlít a gázolajra (némelyikben még jobb is), hogy a dízel üzemű autókban semmiféle átalakításra nincs szükség a használatához, továbbá oxigén gazdag környezetben való előállíthatósága a szállítás és az előállítást is megkönnyíti. Hozzászólás íráshoz bejelentkezés szükséges!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |
„A megújuló alapanyagok energia és szén-tartalmú anyagok termelésére való felhasználása ne legyen versenyben az élelmiszer alapanyagok termelésével.”
Márpedig a hulladék nem elég az üzemanyag termelésére, így hasonlóan ezt is mezőgazdasági termékekből készítenék az etanolhoz.
Tulajdonságaiban azonban sokkal jobb az etanolnál, kevésbé problémás.
Az azonban teljesen jó, hogy pl. a búzatermesztés során keletkező szalmát, felénk sokan felégetik, mert nincs rá szükségük. Ehelyett pedig előállíthatunk belőle üzemanyagot, sőt bármilyen gyomnövényt fel lehetne használni erre a célra, márpedig a gyomnövények olyan helyen is megnőnek, ahol semmi esély nincs arra, hogy élelmiszer ipari alapanyagot állítsanak elő.
Egyébként pedig a Föld egyes részein nem azért van éhezés, mert nem lenne hol megtermelni, hanem azért mert nem adnak azok, akiknek van. Ha azért fizetnek egy földművesnek, hogy ültesse be földterületét fákkal, vagy ne termeljen rajta semmit, és közben sajnálkozunk, hogy néhány ember éhezik, akkor azt hiszem nincs miről vitatkozni.
Visszatérve: kíváncsian várom a fejleményeket, hogy mi fog ebből a dologból realizálódni :).
Ez a butanol is --ha majd a "nagyok" engedik-- az elején majd olcsó lesz,utána meg csillagoség. /Vagy nem is tudunk majd róla ... a kettőt keverik/
Rengeteg, olcsó, energia előállítási lehetőséget ismerünk már,mégsem használjuk őket,vagyha igen ... megkapjuk jó borsos áron!!!
Hasznos, szép és jó, de az én véleményem is az, hogy vagy elsüllyed a dolog vagy ezt is jól megadóztatják ezzel teljesen fölöslegessé téve azt.
Én igazából nem is tudom miért kell ez az átalakító kütyü... egy injektoros autónál az üzemanyagvezérlő elektronika látja, hogy kevesebb az oktánszáma az etanolnak, ezt a Co adatokból látja, ill hőfok, vákum stb. értékeiből és ezért többet fecskendez be belőle, nyilván ezért többet is eszik. Ja és ezt egy 90-es véjáratú Bosch-jetronic rendszer is tudja ;), viszont már ezért is többet eszik és akkor ne is beszéljünk, hogy 3000-es fordulat alatt a motor erőtlenebb, de felette erősebb. Tehát mindenképpen többet eszik belőle, mint benzinből és már ez miatt sem olcsóbb szerintem. De erre a Butanolra nagyon kíváncsi leszek.