Szerző: proli007, idő: Jan 26, 2008, Olvasva: 60650, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Kössünk be terhelésnek egy 12V/20W-os izzót. A készülékkel sorosan kössünk egy 2...3A-es méréshatárú árammérőt. Kapcsoljuk rá így a készüléket a labortápra, vagy akkumulátorra.
Nyomjuk meg a „Be” gombot. Az izzó világít, a zöld LED jelez, a sárga LED „villog”. Mérjük meg az áramot és írjuk fel (kb. 1,66A).
Mérjük meg a sárga LED bekapcsolási pillanatai között eltelt időt. (Ne azt az időt, ameddig a LED ég, hanem két bekapcsolása közötti időt!)
Osszuk el az 1A-re számított 36sec időt a mért árammal. (36sec/1,66A=21,7sec) Ha a felvillanások közötti idő nem a számított értékű, kissé módosítsuk a P1 értékét (jobbra tekerve gyorsul). Mérjük újra az időt. Addig korrigáljunk, míg a számított érték ki nem jön. Természetesen, ha nem stopperórával mértünk, akkor egy másodpercek közötti időt, nem észleljük. De nincs probléma, máris 5%-on belül van a pontosság.
Nullázzuk a számlálót. Ha pontosabban szeretnénk ellenőrizni a beállítást, akkor nincs más dolgunk, mint megmérni az időt, 10 felvillanás között. (most már a számlálónk mutatni fogja a felvillanások számát (10-et).
Beállítás után a készülék azonnal használható. Ha az akkumulátor kapocsfeszültsége 10V-ra leesett, és a lámpa kikapcsolt, a számlálóról leolvasható a mért tényleges kapacitás.