Tervezéskor próbáltam minimalizálni minden alkatrészt, és lehetőleg minden a belső perifériákról működjön. Ennek eredménye, hogy nincs külső reset ellenállás, és nincs külső felhúzó ellenállás a megszakítási lábon (INT 2).
Sajnos egyetlen egy ellenállást kénytelen voltam használni, a tranzisztor miatt. De mivel törekedtem a könnyen beforrasztható alkatrészekre ezért sima furatszerelt normál tranzisztort terveztem belem aminek sajnos kell bázis ellenállás.
Egyetlen egy alkatrészt nem terveztem DIP tokra, ez pedig az AVR amit SOIC8 tokban van. Feleslegesen drágább és nagyobb lenne a nyák. Persze még ez is azért egész könnyen beforrasztható egy átlagos vékony hegyű pákával.
Látszik azért rajta az egyszerűség. A 100µF-os és 100nF-os kondi a táp szűrését oldja meg, a D1 dióda csak a hibás bekötés ellen véd. Ne felejtsd el, hogy diódán ~0,6V esik!
A PAD-ek azért vannak fent, mert a nyák oldalára ki van vezetve az ISP, a gyors programozás érdekében. Első körben erre azért volt szükség, mert SOIC tokot nem mindenki tud forrasztani, így sok esetben célszerűbb a kis nyákot előre forrasztott IC-vel beszerezni. Erre később példa, hogy hogyan is.
Nézzük a nyákot...
A cikk még nem ért véget, lapozz!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges!