Fórum témák
» Több friss téma |
Cikkek » Kínai akkutöltő átalakítása Kínai akkutöltő átalakítása
Szerző: nemgyuri, idő: Jan 4, 2019, Olvasva: 15698, Oldal olvasási idő: kb. 1 perc
Litium-polimer akku-gyilkos átalakítása
Vettem 4 db, 1 cellás, LiPo akkumulátort. Volt itthon egy kis drónhoz adott USB-s töltő, pont megfelelő csatlakozóval, gyorsan rádugtam. Amikor észrevettem, hogy már nem világít a töltésjelző LED, a következőt is – stb. Később feltűnt, hogy meghízott az akkumulátor, tehát tönkrement. Kicsit ideges lettem és szétszedtem a töltőt. Így néz ki:
Gyorsan átrajzoltam, ez a kapcsolása: Mint látható, a töltést nem állítja le, a töltésjelző LED pedig csak valahol 4 - 4,5 V fölött kapcsol. Volt itthon másik is, de ne tévesszen meg senkit se az alkatrészek száma. Ennél ugyanaz a töltési módszer (itt 1,5 Ω helyett 2,4 Ω van) legfeljebb a LED jelzése pontosabb.
Elhatároztam, hogy átalakítom. Végül a teljes átalakítás majdnem 200 Ft-ba került. Anyagjegyzék:
A chipről minden: http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/20001984g.pdf Kapcsolási rajz:
Most következik a lényeg: A kapcsolás az MCP73831.pdf-ben található. A 2 - 10 kΩ ellenállással lehet beállítani a töltőáramot. 4,7 kΩ alá nem célszerű menni, mivel a műanyag tok nem sok hő leadására képes. Az elkészült és működő „mű”:
A NYÁK nem a Microchip ajánlása szerinti, mivel a férőhely adott volt. A beültetéshez egy kis segítség:
A másik oldalon csak 2 db, 4,7 μF-os SMD kondenzátort, és az USB csatlakozóit kell beforrasztani. A NYÁK-ot laminálós-vasalós módszerrel készítettem el. Egy kis trükk a laminálós módszerhez: Műnyomó papír helyett „etikett” hordozót használok. „Zweckform No.3424” van nekem itthon, de más gyártmány is jó lehet. A lézerprinterbe úgy szoktam beletenni, hogy a lap tetején még maradjon egy csík a befűzés miatt. Utána akkora területről távolítom el az etikettet, hogy biztosan ráférjen az adott rajzolat. Vasalás, laminálás után nem kell áztatni, mert egyszerűen lehúzható!
Értékeléshez bejelentkezés szükséges! |
Bejelentkezés
Hirdetés |