Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12 billentyű kivezetése külön billentyűzetre számítógéphez
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Marty McFly hozzászólása Júl 10, 2008 /
 
Sziasztok! A következő dolgot szeretném megvalósítani! 12db billentyűt szeretnék elhelyezni egy külön kis billentyűzeten, és a számítógéphez kötni! 0-9 ig a számokat, egy entert, és egy tabot! A kérdésem a következő lenne! Hogyan lehetne ezt a legegyszerűbben megvalósítani? Melyik portra lenne legegyszerűbb kötni! Azon is gondolkodtam hogy a sima PS2 es portra is elég lenne ha valahogy meg tudnám oldani hogy ugyanazt a jelet küldje mint a normál billentyű, és így szoftver nélkül a windows is le tudná kezelni! Ez kivitelezhető?
(#) feki00 válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Ez nem reklám akar lenni, de tökéletesen fedezi az igényeidet.
Olcsóbban is kijössz minthogy mikrokontrollert, usb- átalakítót és aranyos gombokat vegyél.
(#) kissi válasza feki00 hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Hello!

Szerintem TAB nincs rajta!

Az eredeti kérdésre visszatérve: véleményem szerint mikrokontrollerrel megoldható, vagy esetleg más "varázslattal" és magas szintű programnyelvvel, de csak egyszerűen a PS2-es portra csatlakoztatva a gombokat biztos, hogy nem megoldható a feladat!

Üdv!

Steve
(#) kobold válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 10, 2008 /
 
Meg lehet csinálni, két módot is láttam már ilyenre:
1. Szétszedsz egy meglévő billentyűzetet, kioperálod belőle a kontroller (sokszor különálló) panelját; a kívánt gombokhoz tartozó huzalozást visszakövetve, készítesz egy saját panelt a gombjaidnak, amit ugyanazzal a huzalozással összekötsz a kontrollerrel. Így egy "butított" billentyűzeted lesz, mert a vezérlője ugyan tudná az összes billentyűt kezelni, de fizikailag csak kevesebb lesz jelen.
2. Új billentyűzetet is lehet készíteni, a neten vannak erre pl. PIC használatával példák, bár jellemzően dekóderek. Ekkor teljesen szabadon készíthető a panel, az adott billentyű felismerését, és a kód küldését a kontroller programja végzi.

Az első módszer kevesebb elektronikai ismerettel is kivitelezhető, de több helyet foglal, és kicsit kontár módszer. A második lényegesen elegánsabb, csak nem árt képben lenni elektronikában és programozásban egyaránt.

Pár ismeret, kódkészletek linkjei
PS/2 protokoll
Egy PIC projekt a dekódolásra, és sok hasznos infó
(#) Marty McFly hozzászólása Júl 11, 2008 /
 
Mindenkinek köszönöm az infokat! Az első variációval lehet megpróbálkozok de valóban elegánsabb és kevésbé kontár munka lenne ha kontrollerrel működne a gépezet! A következő aprósággal szeretném kiegészíteni, a dolgot! A gombok három sorba lennének elrendezve, és mint a telefonoknál is lenne itt is ilyen pintyegő hang! Mind a három sorban különböző hangfekvésben ugyanaz a hang! Ez esetleg sokat bonyolítana a helyzeten? üdv!
(#) potyo válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
A hang már nem sokat bonyolít. A lényegi része a dolognak a protokoll.

Egyébként talán usb-n lenne célszerűbb a dolog, microchipnél van kész példaprogram usb-s billentyűzetre. Abba nem nehéz beleoperálni néhány gomb felismerését és a megfelelő usb kód elküldését.
(#) pixels hozzászólása Júl 11, 2008 /
 
Üdv!

Itt leírtam hogyan lehet egyszerűen kivitelezni a dolgot. Szerintem neked pont ez kell.
(#) Marty McFly válasza pixels hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Több mint valószínű hogy ez lesz a megoldás! A Pintyegést meg majd a program csinálja, és kiküldi a hangszóróra! De azért még várok hátha előkerül valami jó kis mikrokontrolleres megoldás!
(#) pixels válasza Marty McFly hozzászólására (») Júl 12, 2008 / 4
 
Szerintem nem érdemes kontrollerrel foglalkozni. Olcsóbb billentyűzetet kell venni, vagy régit szétszedni, és akkor a programozásal sem lesz gond. Egy USB-s mikrovezérlő annyiba kerül, mint a billentyűzetet (Viszont ha tapasztalat szerzés is a cél, vagy USB esetleg PS/2 kommunikáció tanulása, akkor ajánlom megépíteni mikrovezérlővel, amugy nem éri meg)
(#) Sallala hozzászólása Aug 10, 2008 /
 
Marty!

Mire szeretnéd használni a billentyűzetet? Illetve inkább az a kérdésem, hogy hogyan fogod elkészíteni a billentyűzetet.

Nekem az a gondom, hogy a numerikus rész utamban van, de a fel-le nyilak, hom, insert stb kellene abban a formájukban, ahogy eredetileg vannak. Nos, én brutális módon lefűrészeltem a billentyűmről a numerikus részt. Ezután sziszi-fuszi módon a műanyag fólia "nyákot" átkötögettem, hogy a billentyűzet mátrix azért működjön a levágott rész nélkül is. Két év használat után kezd a dolog meghalogatni, semmi kedvem újra nkeiseni. Lehet építenék billentyűzetet, ha találnék jó ötletet erre.

(#) Marty McFly hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Lenne 2db kérdésem! Az egyik hogy rendelkezik e esetleg valaki otthon kidobandó öreg "csattogós" billenytyűzettel, amin még kis kapcsolók vannak a gombok alatt, és van vagy 2 kiló, mert nekem kellene egy ilyen! A másik! Hogyan lehetne megoldani mikrovezérlővel, hogy adott gombnyomásakor egy külön kis hangeffekt játszódjon be, mint pl amikor a telefonba beütnek egy számot, és ugye a 3 sor 3 féle magasságú hangot ad ki! Nem lehet túl bonyolult minden kis egyszerű játéktelefonba bele teszik valahogyan! A prpgram részéről is érdekelnek ötletek, de jobban a hardver része érdekelne!
(#) Marty McFly válasza Sallala hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Öreg billnytsűzet szétszedésével szándékozom megoldani, de azon is gondolkoztam, hogy lehet e valahogy fóliára vezetősávokat gyártani házilag, és akkor olyan lenne mint az gyári billenytűzet, egyszerűen csak kicserélném a gombok alatt a fóliát! Ilyen módszer létezik?
(#) zozo1990 válasza Marty McFly hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Olyan fóliát nem tudsz csinálni, itt egy módszer játszik ami nem pénzes, az pedig a fólia lekövetése, és a nyákról való kivezetés vezetékeken a kapcsolókhoz. Nem árt úgy megcsinálni a dologot, hogy szétszedhető legyen. Én egy Merevlemez buszkábel csatlakozóját tette, bele a billentyűzetbe, és azon vezedtem ki a dolgokat. Egy sima bus kábelle el tudod vinni oda ahol neked jó.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem