Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne, hogy 150 w-os folytóhoz használhatok 70 W-os nátriumot ?
Szerintem nem!
Üdv! Tungsram, HgLI, 400W-os E40 izzókat sikerült szereznem. Valaki tudna segíteni, hogy hozzá való fojtót honnan tudnék vásárolni. Lepkészéshez szeretnék egy szettet összeállítani.
Szerintem teljesen kommersz higanygőz. Köszi az ötleteket, bár a vaterán, ill. más oldalakon már egy ideje keresgélek, eredménytelenül.
Piros-kék dobozos. Egy rovarász kolléga használt 500 W körülit, onnan az ötlet. Egyébként nem vagyok műszaki szakértő, valami nagy teljesítményű UV-s lámpára van szükségem, mely vonzza az éjjeli lepkéket. Azért az tetszik, valaki lepkét gyűjt, valaki lámpát...
Köszi a linket. Még körüljárom a témát.
150W,250W-os nátrium lámpa komplett elektronikával.
Üzemképes ha valakit érdekell. koltayt@freemail.hu
Ennek szerintem a hirdetések közt lenne a helye!
valaki megtudná mondani, hogy a mellékelt képeken látható két darab 250w-os trafó közül valamelyik használható-e egy 250w-os HPS izzóhoz?
Mind a kettő használható fémhalogénhez. Az egyikre rá is van írva, a másiknál a rajzról megfejthető.
köszönöm szépen a gyors választ.
Miért 3A-es egy 250W-os nátrium-fojtó, és miért 2,15A-es egy higany fojtó? Mitől van ez a különbség, amikor a feszültség azonos?
De még mindig nem értem, hogy miért más az áram a kétféle csőnél, amikor a fojtók teljesítményei és a hálózati feszültség ugyanaz mindkét esetben. De biztosan az én gondolatmenetemmel van a baj.
A fojtó egy induktív előtét-ellenállás. A higanygőzlámpa az adott teljesítményt nagyobb csőfeszültség, és így persze kisebb csőáram mellett adja le, mint a nátriumgőz. Ezért a nátriumos fojtónak sokkal nagyobb induktív meddő-teljesítményt kell tudni biztosítani, kissé eltérő induktív ellenállás ( induktivitás, reaktancia), nagyobb áram, és nagyobb fojtófeszültség mellett. Azt, hogy miért jobb a nátriumlámpáknak a kisebb csőfeszültségű munkapont, talán az életük során növekvő csőfeszültség indokolja. Ezt egy kisülőcső- tervezőtől lehetne megtudni.
Pvalós = U x I x cos"fí" a Na+előtét cos"fí"- je (teljesítménytényezője) rosszabb.
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem a lámpa összeszereléséhez. A mellékelt képen van a gyújtóm és a fojtóm fényképe. A kérdésem az lenne, hogy mint a képen látszik a fojtón van egy bekötési rajz, amibe én kicsit belekavarodtam: A "Z" betű gondolom a gyújtót jelöli a "220 - 50hz" meg az egyik vezetéket a konnektorból? (ugye jól tudom hogy ilyenkor mindegy melyik vezetéket kötöm rá, mivel váltóáram jön a hálózatból?) Jól látom a trafón, hogy a fekete pontok jelölnék azt hogy hova kell a gyújtót és hova a 220at? Ezek szerint ugye a külső oldali csatlakozóra a gyújtót a belsőre a 220? A boltban 2.5mm es szilikonos vezetéket kaptam a lámpához, ez a gyújtó (Lp) és a lámpa közötti nagyfeszültségű kábelnek is megfelel? Előre is köszönöm a segítséget!
A "Z" kivezetést kell a gyújtó oldalára kötni. A másikra kell kötni a fázist (nullát). A kábelnek jónak kell lennie. De kipróbálod, és meglátod. Ha a gyújtáskor áthúznak, akkor cserélni kell.
De akkor azok a kis fekete pontok azt jelölik ugye? Csak kicsit elvannak csúszva?
A "Z" pontra a földelés fog csatlakozni, ez a fojtó felfogatása. A gyújtónak, bár a képen látható típusnak fém a rögzítőfüle, nincsen földeléshez csatlakozója. A szerelvénylapra elhelyezed, bekötöd az ábra szerint és más dolgod nincs vele.
A "Z" a gyújtót jelöli. A szövegben is és a képen is így szerepel.
A fojtó alsó sarkában, a rajzon is szereplőtől távol is gyújtó?
Köszönöm a sok hozzászólást és segítséget!
A berajzolt összekötést meg végképp!!! Még annyi kérdésem lenne, hogy ha le van földelve az a fémdoboz amibe a trafót rakom, akkor ugye az nem tud megrázni, ha pl megfogom a dobozt (mert ugye ezért van a földelés?). És ha nem lenne földelve? Illetve még egy: Az hogy melyik vezeték a fázis és melyik a nulla az mindegy nem? Szóval nem kell valami műszerrel megkeresnem?
Sziasztok!
Rendelkezem egy T 1000-es Nátrium lámpával, csakhogy, nincs igazán kész, mert nincs rajta foglalat, se üvegbúra, csak a kerámiatest v lámpatest...és szeretném világításra bírni... A gyújtóval, tekerccsel, egyéb elektronikai berendezéssel nem lesz gond, csak nem tudom, hogy szabad-e világítani vele "kopaszon"...
Szerintem nem nagyon lehet mert itt azért már bizonyos tényezők megkövetelik az alapvető dolgok meglétét. Egyébként nekem is van egy natrony kisülőcsövem foglalattal és úgy tudom, hogy tulajdonképpen kipróbálható csak még nem volt rá lehetőségem. de várd meg a szakavatottabbak válaszát is, mert azért az ezres NA nem LED. Illetve látogass el a gyűjtők újonnan nyílt oldalára/oldalaira ( ) Bővebben: Link
Gratulálok és sok sikert!
Látom, még tavaly írtad ezt, de érdekelne hogy van-e még ezekből neked? Mindenképp szeretnék egy ilyet. Van egy TCL250-esem, és sztem sokkal strapabíróbb, mint a mostani LU sorozat....
Én egy 70W-os na-t kapcsoltam be így kopaszon. Sajna normál levegővel maga körül fel sem tudott izzani teljesen, és kb. 1 perc üzem után elpattant az üvegcső(kerámiacső, pontosan nemtudom milyen anyagból van), és megszűnt működni. Szerintem vmi spec gázt használnak a búra alatt, amiben bírja a hőfokot a cső. Ezért van getterezve a régebbi gyártású NA lámpák alja (hasonlóan a rádiócsövekhez, ha kifehéredik a getterezés, ki lehet dobni, mert beszivárgott a levegő)
Ha valakinek van kedve és persze pénze ilyen nagy teljesítményű lámpákkal foglalkozni, akkor abban egy kis segítséget tudok adni, mivel xenon lámpák egyenáramú teljesítmény szabályozásával is foglalkozok. Akár áramkör építésben, akár más tanáccsal ezzel a témával kapcsolatban tudok segíteni, valamint "lejárt", azaz elhasználódott, de még működőképes lámpát is tudok adni (kb. 70-90% lámpák) korlátozott mennyiségben, de csak kizárólag "kötelező konzultáció" után, miután ezek már képesek maradandó szemkárosodást okozni!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |