Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Alaplapi kondenzátorok
Kis rutinnal nem. De előbb egy nem használható NYÁK-on gyakorolj.
Ha visszább olvasol ebben a témában akkor találhatsz infókat...
Hááát, a púpos kondikból már fő kifelé az elektrolit és legtöbbször a kapacitásuk sem annyi már, mint amennyi rájuk van írva.
Szerintem azonban ne nagyon operálgass egy alaplapon sima (csehszlovák gyártmányú) forrasztópisztollyal, mert csak a forrszemeket égeted le róla. Ha van egy Weller pákád és van hozzá vékonyhegyű [17-es] csúcsod is, akkor talán lehet vele próbálkozni. Persze óvatosan, mert ezek a cuccok mind átvezetős furatokban vannak, ha már egyszer kétoldalas a fólia. (és miért is ne lenne az?) Ha tudsz, akkor tegyél bele teljesen hasonlóakat - persze polaritáshelyesen! - és legalább a 105 fokos tipust. Aki mer - az nyer!
A PC alaplapok többnyire 4 rétegű nyákok. Alaposan át kell melegíteni a kondik lábát, hogy sérülés nélkül lehessen kivenni. Általában 2db pákával egyszerre melegítem a két lábát, és amikor meglazul egy alkalmi segítőm (pl. asszonykám) kihúzza egy fogóval....
Sziasztok!
Ha kiforrasztok egy kondit és utána rámérek a kiforrasztási pontokra akkor ott zárlatot kell jelezni?
Szia!
Nem szabadna zárlatot mérni, mert annak semmi értelme.
Szia!
Lehet túl rövid ideig mérted. A kondenzátor töltetlen állapotban, bekapcsoláskor rövidzárként viselkedik, ezért ha sípoló állásban rámérsz egy rövid ideig sípolni kell, majd elhalkul. Tartsd rajta hosszabban a mérőzsinórt.
Itt most nem a kondiról van szó hanem arról a helyről ahol a kondi volt.Tehát ott mérek rövidzárat pedig ugye ott nem kéne.És ugye azért vettem ki a kondit mert rövidzárt mutatott.De így akkor lehet nem is a kondi a ludas.
Bocs, elnéztem a dolgot. Igen, valószínű más baj van, de azért mérj rá a kondira is külön.
Arra a pontra több kondi is csatlakozhat az alaplap más-más pontjain. Ezt is vedd figyelembe.
Akkor ezek szerint lehet másik kondi miatt is sípol ami arra a pontra csatlakozik ?Ja egyébként megnéztem a kondit amit kiszedtem és nincs szakadás.
Vagyis nincs zárlat a kiszedett kondin.
Úgy ahogy mondod a feltöltődésig sípol aztán elhallgat ahogy fent írták.
Okozhattam zárlatot a kiforrasztással ? Bár ez értelmetlen mert pont azért szedtem ki mert zárlatot jelzett.
Ezek a többrétegű nyákok tudnak meglepetéseket okozni, de szerintem nem.
Lehet keresgélnem kéne még rossz kondik után és mikor mindegyik rossz kint van akkor kéne a kiforrasztási pontokra rámérnem ?
De mi a hiba? Mert ha csak nem ment, akkor ne méregess tegyél be új kondikat a régi helyére és próbáld meg beindítani az alaplapot, ha előtte működött, akkor valószínű a púpos kondik voltak a hiba okai...
Sziasztok.
me Sz.gép takaritás közben észre vettem hogy az alaplapomban (ASUS M2N E sli) a jobb felső sarokban felvan púposodva egy kondenzátor és olyan barna szinü a teteje. nincs gond vele, működik, meg minden de szeretném meg előzni a bajt.... 1800µF 6,3V os kondenzátort irt. de ebbe melyik jó? van low esr mint a tápban 105c kondenzátor vagy sima is jó bele?
105°C-os 1800µF és akár 16V-os is lehet. (De azért a 6,3V-nál inkább nagyobb legyen.)
Én simát nem raknék bele, ha már nekilátok (minek küzdenék vele párhavonta? Oda jó minőségű alkatrészt kell rakni!).
Köszönöm a segitséget. neki is látok majd, egymás melett van 2 egyforma amibol at egyik púpos, érdemes ugye mind2 kicserélni?
Ha Nichicon van benne, akkor elég azt az egyet cserélni (jobbat irreálisan drágán kapsz oda úgyis), azok szórványosan döglenek, ha Ostor semicon van benne, akkor inkább az összeset. 1800µF-osat nem fogsz kapni, a CPU magfeszültségéhez meg a 6,3V is untig elég, igaz, hogy a nagyobb feszültségűnek az ESR-e és élettartama is jobb, de valójában felesleges, olyan vékony méretben úgysem fogsz 1500µF/6,3V-oson kívül mást kapni, a méretezésben meg van elég tartalék ahhoz, hogy egy szem 1500-as legyen, ha mindet cserélni kell, akkor mondjuk a két szélsőt szoktam sorban következő kapacitásúra cserélni, vagy bontok oda szilárdelektrolitosat. Igazság szerint itt nem a kapacitás a lényeg, hanem az, hogy kellően alacsony ESR álljon rendelkezésre (ez pedig a kapacitással arányos), csökkentve ezzel a táp kimeneti imedanciáját egy adott szint alá, és hogy a kondikon lehetőleg egyenletesen osszon meg a disszipáció. Namost, a gyárilag ott lévő japánok esetében az az egy kondi kiesése sem fog gondot okozni, az ostorok meg eddigre öregedtek bőven annyit, hogy egy sima Yageo SC is messze jobb paramétereket tud mutatni azoknál, a 20%-kal kisebb kapacitás ellenére is.
értem. tudnál segiteni abbaan hogy ezen az oldalon melyik kondenzátor lenne megfelelő a helyére?Bővebben: Link
köszi
Tegnap voltam a LOMEX ben 1800µF 6.3V kondenzátort nem lehetett kapni,
![]()
Ott írtam mindent..
![]()
Köszönöm.találtam több fajtát. Ne haragudj hogy érthetetlen vagyok. de alaplapban még soha nem cseréltem. csak nemtudom mennyire érzéken y ezekre a dolgokra a lap. köszi a megértésed..
, 1500µF 6.3V 8x20 RM 3.5 20% 105° 4000h SY006M1500B3F-0820 (YAG) RoHS LOW ESR & IMP MOTHERBOARD , 1500µF 10V 10x25 RM 5.0 20% 105° 5000h SY010M1500B5S-1025 (YAG) RoHS LOW ESR & IMP MOTHERBOARD , 1500µF 6.3V 8x15 RM 3.5 20% 105° 1000h DSC158M6R3S1ACG15K (TEA) RoHS LOW ESR & IMP.
Ez a kondenzátor mivel van kapcsolatban? mármint hogy memória cpu stb.?
a képen a jobb felső sarokban van
RAM. A legelső lesz megfelelő, szita szerint elférhet a második is.
Sziasztok.
Kicseréltem a kondenzátort. amit azt az egyett ami rosz volt. arra tipusra amit ajánlottatok. namost mikozben szedtem ki a kondit észre vettem hogy a másik is rosz lehet, csak neki alul van kipuposodva annál a gumi résznél. Az a kérdésem hogy akkor azt is kicserélhetem? ugyan ilyen tipusura? vagy az maradjon??
Szerintem cseréld ki mindet. Egyforma idősek.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |