Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok.
Altium 15-be hogyan tudok könyvtárat úgy beilleszteni, hogy egy mappa legyen a fontos alkatrészekkel? Néztem az altium honlapot de azok a könyvtárak rengeteg olyan alkatrészt tartalmaznak amiket az életbe nem használok esetleg van egy tömörebb könyvtár is amit ajánlotok?
Szia!
Az Out of silkscreen region üzenetet azért kapod, mert a Silkscreen rétegeken (Top Overlay vagy Bottom Overlay) olyan objektumokat talál a szabályellenőrző, amely a NYÁK körvonalán kívül van. Ha az alaktrészeket felviszed a panel felületére, akkor az összes ilyen hibaüzenet eltűnik a Silk to BoardRegion Clearance szabály ellenőrzése után. De ki is kapcsolhatod a szabály ellenőrzését (Tools > Design Rule Check > Manufacturing), vagy teljesen ki is törölheted a szabályt (Design > Rules > Manufacturing).
Szia!
Ha tömörebb könyvtárat szeretnél, akkor azt Neked kell összeraknod. A könyvtárszerkesztőkön (SchLib és PcbLib) belül könnyedén használható a másolás / beillesztés akár egyszerre több alaktrészre is az SCH Library és PCB Library panelon. Ezekből aztán készíthetsz IntLib-et, vagy DbLib-et is, ha úgy tetszik. Illetve ajánlom figyelmedbe az alábbi alkatrészkönyvtárt is, melyet egy felhasználó készített: link. A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2015
Köszönöm a választ, tökéletesen működik.
Azért látszik, hogy ki a profi szakember és ki az amateur!
Sziasztok!
Nem tudom találkozott e már valaki azzal a problémával, hogy egy beimportáltál gerber file-ból (ami egyébként Diptrace-ben készült) , valamiért az inverz film generálása után, a nyákon lévő polygon-nok "becsíkozódnak" ha bármilyen virtuális nyomtatóval file-ba nyomtatom. A képernyőn nem jelentkezik a probléma, illetve ha közvetlen printerre küldöm akkor sem. Valamilyen beállítási hibára gyanakszom, esetleg valami ötlet? Előre is köszönöm.
Sziasztok!
Általában az volt a bajom, hogy Altium 9 Summer-ben sch rajznál ha egy vezetéket kereszteztem akkor rögtön lerakott egy junctiont, ha nem kellett akkor kitöröltem. Most olyan bajom van, hogy Protel 99-es rajzot megnyitok, vele, és szerkesztem akkor ha valamilyen vezetékbe becsatlakozom akkor lerakja a junctiont, de ha onnan tovább szeretnék menni, vagy ha máshonnan csatlakozom oda akkor eltünteti. Mit szúrok el,vagy mi van rosszul beállítva? Üdv, és köszi!
Sziasztok!
Olyan gondom van az Altiummal, hogy amikor nyomtatási előnézeti képet generálok egy nyák-ról, fura módon ha nagyon belenagyítok, egy halom apró elcsúszást látok rajta. Ezek az elcsúszások a pcb terven nincsenek, sokkal nagyobb nagyításnál sem, ráadásul megnéztem konkrét koordináták szerint egy-egy vonal csatlakozását, ahol csúszást láttam, és azok pontosan egyeznek is. Mégis, nyomtatási előnézetnél ezek jelentkeznek, és ugyan nagyon kicsi, talán 1mil, vagy még kisebb csúszással de ott vannak sok helyen. Sajnos a belőle ezek után nyomtatott pdf-ben is pontosan így szerepel a nyák-terv már, és ez kicsit idegesít... Mi ennek az oka ? Lehet valahol állítani, hogy hogyan generálja le a nyomtatási előnézetet ? Érdekes módon a gerberben sem látom ezeket az elcsúszásokat...ott is tökéletes minden....
Szia !
Ezt érdekesnek találom kicsit, vagy 15 éve használom a Protel és továbbfejlesztett változatait, de ilyennel még nem találkoztam soha. Illetve úgy pontosítanám, hogy a nyomtatásba is bele került volna a szóban forgó törés. Ezeknek a hibák általában csak a képernyőn szabadna előfordulni és véleményem szerint valamilyen grafikai algoritmus hibája, vagy maga a grafikai processzor okozhatja. (Több nyáktervezőnél láttam már ilyet...) Azt javasolnám, próbáld meg a már generált gerber fájt valamilyen virtuális nyomtatóval (doPDF, MS XPS Document Writer, stb) kinyomtatni, ott már helyesen kellene megjelennie elméletileg.
Szia!
Az a vicc az egészben, én is ezen a vonalon indultam el, legeneráltam a hibátlan gerbereket, és abból nyomtattam pdf-be, CutePDF Writer segítségével. Azonban, míg a gerber hibátlan, addig a belőle nyomtatott pdf már ugyanúgy tartalmazta a töréseket, mint a nyomtatási előnézeti kép. Közben kipróbáltam azt is, hogy 10-esről, 14-es verzióra frissítettem az Altiumot....sajnos ez ugyanúgy megmaradt A látszólagos törések szerintem mindössze az 1 pixel méretét érik el, nagyítástól függetlenül...és valószínűleg valami jelentéktelen hibának van titulálva, hiszen nem kellene ennek sem törvényszerűen bekövetkeznie, de ez végső soron tényleg csak max esztétikai pici hiba. Amiről beszélek, az viszont kézzel fogható, és jól nagyítható is...még ha kicsi is. Csatoltam a generált pdf-et, benne a TQFP tok lábainál jól láthatóak a hibák...
Szia! Nézd meg más gépen is. Szerintem GPU hiba. Igaz mobilon néztem hirtelen, de nem látni semmilyen törést. Viszont van egy olyan érzésem, hogy ez nem vektoros PDF.
Szia! A másik gépen történő tesztelés jó ötlet, hátha...., csak telepíteni kell még az Altiumot előtte ))
Nem, a pdf biztosan vektoros, tetszőlegesen nagyíthatod, pixelesedés nélkül! Nagyíts bele rendesen, a törések 1-2mil-esek legfeljebb, tehát csak elég nagy nagyításnál látszódnak, első ránézésre nem nagyon.... A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
Mobilon ennyi a maximum. Ha meg olyan kicsi, hogy úgysem látni. Ilyen méreteknél elhanyagolható, ha még jobban kell nagyítani.
De, én látom ebben a nagyításban is! A proci lábait nézd, ahol a pad-ekhez becsatlakoznak a vezetősávok! Sok helyen fogsz látni pontatlan illeszkedést...aminek nem kellene lennie ott!
Ja az... Szerintem az felhasználói hibából adódik. Abból, hogy nem azon a raszteren húzod ami az IC lábain van. Olyan van nekem is. Nagyíts bele a tervbe, abban ott van-e vagy sem.
Olvasd el figyelmesebben az első hozzászólásomat!
Akkor sw hiba. Nekem a furatok is csúsznak.
Nos ez a tqfp-nél látható hiba, ez egyértelműen tervezési hiba ! Ha be van pipálva az elektronikus lépés opció, függetlenül attól milyen snap-re van állítva, bizonyos távolságon belül kikapcsolja a hálót és a pad közepére ugrik a kursol. Viszont a huzalozást mindig az olyan pad-ból kell kezdeni, ami nem esik a hálóra.
Az alábbi pdf-ben megnézheted, hogy ez program szinte egyedülálló módon képes "összehozni" a mil / mm eltérésből származó hibát.
Így van, odaugrik kis távolságokon belül, ahol a pad csatlakozási pontja van megszabva, magával víve ilyenkor a vezetéket is, akár olyan áron, hogy nem lesz az a szakasz pontosan az adott raszteren! Ez tiszta sor.
Ahogy az is, hogy célszerű egy olyan alkatrésznél, melynek padjei nem raszterre esnek, az alkatrész lábaitól elindulni, mert ugyan visszafelé is lehet simán, de olyankor fennáll a veszélye annak, hogy pici vezetékdarabkákkal ugrik végül az elektromos csatlakozási pontra, hasonló tüneteket produkálva, mint amit mutattam. Ám akkor mivel magyarázod, hogy a pcb-n terven nem látszanak ezek...sem pedig a legenerált gerberen, csak és kizáróan a nyomtatási képen, vagy a nyomtatott dokumentumban ?!
Ilyen jelegű hibát még soha nem láttam, pedig én is szoktam printeren ellenőrizni a nyáktervet, ill. fotózni is néha-néha. Nem lehet alacsony a dpi szám, és ebből adódhat egy konverziós hiba? Ilyen esetben kerekíthet a program egy-egy pixelt le vagy fel, bár szerintem 1200 dpi vagy nagyobb esetén ez nem lehet szemmel látható hiba.
Erre én is gondoltam, így a pdf printernél 2400 dpi felbontást állítottam be az eredeti 600 helyett. Semmi változást nem hozott...
Közben, csak hogy ne csináljak hülyét magamból, néhány lábat áthuzaloztam egészen biztosan a pad-ből kiindulva. eredmény ugyanaz.... Érdekes, hogy az Altiumból való közvetlen papírra történő nyomtatásnál nekem sem rémlettek eddig ilyen hibák...., de egyrészt, lehet fel sem tűnt volna, hisz nagyító kell már ehhez...másrészt, nem ezen a gépen dolgoztam eddig, tehát még nem zárható ki, hogy valami ilyen dolog van a háttérben.
Na ez érdekes..., nyomtattam most A4-re, a hibás nyomtatási előnézet képből....és a papíron hibátlan!!! Nincsenek elcsúszások.
Ez összhangban van azzal, hogy eddig is csak ennyit szoktam csinálni, simán ki papírra. Most viszont, negatív kéne, ezért akartam pdf-be nyomtatni előbb, ott negálni, megszerkeszteni a nyomtatási oldalakat, és úgy kinyomtatni.
Elméletileg is lehetnek hibának, ugyanis sem a program, sem a számítógép nem képes a végtelen precizitású törtek kezelésére, de szerintem ezek a szoftver hibák messze belül vannak még a profi elvárásokon is. A lézergráfon nyomtatott nyákfilmeket megnézve nagyítóval sem találtam hibát.
A program képes a filmvarázslóban negálni is a tervet.
De itt nem végtelen pontosság hiányáról van szó, hanem kézzelfogható 1-2mil-es elcsúszásokról!
Ráadásul a "mágneses" kurzor miatt ez sem lehetséges csak úgy, mivel az pont azért van, hogy tökéletes koordinátákra egyeztetés történjen! Mint ahogy pcb, és gerberen is megtörténik...leszámítva az optikai 1 pixeles "csodát", ami szerintem hiba...de jelentéktelen szépséghiba csak a program működésében. Most keresek egy másik pdf printer programot, hátha ez okozza a problémát ?!! Gyanús nekem...
...Mármint ? a gerber nézegetőjére gondolsz ? Mert azt tudom, hogy ott van lehetőség negálni...csak azzal az a gondom, a teljes hátteret is negálja, ezért a teljes A4 lap tele lesz feleslegesen festékkel, amit szeretnék elkerülni.
Vagy az amire gondolsz valami más része a programnak ?
Igen arra gondoltam, már párszor használtam a funkciót. Meg kellene nézni nem-e lehet deklarálni a méretet tetszőleges nagyságúra.
Elvileg lehet gerber generálásakor a film méretét megadni..., de nekem valahogy ez nem változtatott semmin
Kísérletezni kell vele kicsit. Nekem sikerült változtatni az inverz kiemelés méretén a beállítások módosításával.
Ahha...látom, lehet vele játszani, de nagyon macerásnak tűnik az egész...
Sajnos másik pdf nyomtató is ugyanúgy működik. Érdekes ez, hiszen elvileg az Altium nem tudhatja "kibe" nyomtat..., fura hogy rendes nyomtatóval ok, virtuálissal meg nem.
Valóban fura dolog. Nekem a polygonokat rajzolta helytelenül virtuális nyomtatáskor, mikor egy idegen gerber fájt használtam... Ezek a dolgok már elég speciálisak.
Egyébként az adott problémát (inverz film) talán más gyártáselőkészítő programmal , mint pl. cam 350 10v. is meg lehetne oldani. Úgy tudom a nyákgyártók előszeretettel használják a filmek előkészítésénél. |
Bejelentkezés
Hirdetés |