Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm holnap kipróbálom.
Alkalmazhatsz hasonló megoldást, mint az ábrán.
(ezt valahonnan kimásoltam, de már nem találom) A lényege, hogy egy érzékeny lineáris hall szenzor jelét felerősíted és egy általad beállított szintnél a komparátorral kapcsoltatsz valamit (pl. led-et). Előnye, hogy a vezetéken nem esik feszültség mint az áramérzékelő ellenálláson. (gyakorlatban nem próbáltam, kiszámolod, hogy ekkora áramerősségnél mekkora a térerő a vezeték felületén és keresel, olyan szenzort ami ezt képes érzékelni (ha találsz "öröm és bódottá"))
Olcsó megoldás.: Régi floppymeghajtó motorjában van 3 db mágneses érzékelő. De minden DC ventilátorban is van 1-1. Általában kapcsoló karakterisztikájúak. Azaz egy tranzisztor, esetleg darlington már elég utána, nem kell műveleti erősítő. Érzékenység növelésére.: Ferrit vagy porvas gyűrűbe rést köszörülünk, amibe bele lehet csúsztatni - ragasztani az érzékelőt. Sokkal kisebb áramra reagálni fog.
Vagy az előttem szóló ötletét megvalósítva ne közvetlenül a reed-re tekerd a vezetéket hanem
vasmagra ami működteti a reed-et.
Szeretném figyelni a vasaló (vagy bármi egyébb fogyasztó) bekapcsoltságát egy áramkörrel. Az eredményeket egy kis panelen megjeleníteni. Arra gondoltam, ha valami működik akkor ott a vezetéke körül van mágneses tér változása és ezt érzékelném, de sajnos egy iránytűvel tesztelve a változás alig érezhető (szerintem a váltakozó áram miatt).
Milyen áramkört kellene építeni?
Hello! A vezeték mellett nem tudod érzékelni az áramot, mert a két vezető párhuzamosan fut, de az áram iránya a két vezetőben ellentétes irányú. Így a két mágneses tér kioltja egymást.
Az áram értékét áramváltóval szokták érzékelni, de azon csak az egyik vezetőt vezetik át. |
Bejelentkezés
Hirdetés |