Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   360 / 845
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
igen jó a pid szabályzás!
sima átbilenös mérésnél is lehet finomitani még min..max hisztézis küszöböt....
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
A két PID számítás nem megy? Azzal, nagyon jól meg lehetne oldani.
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Az nézegetem csak nem mélyetem bele csak a diferencial mérésbe csak...
(#) world-s válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Igazad van!
Én kérek elnézést.
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
A függvényszámítás rejtelmeiben én sem, használtam már PID függvényt egy másik projektben (ott szépen működött is), de az hogy egy programban két számítás fusson feladta a leckét.
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Akor csak külön használod öket nem diferenciálba a kettö szenzort?
(#) world-s válasza kissi hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Köszi a részletes választ!
Tehát amit csináltam gyors kapcsolást az jó volt, csak nem annyira biztonságos. Ha hosszú távra tervezek és a PWM növelésével a fényerőt felfelé szeretném állítani, akkor az a 10KOHM-ot ne hagyjam ki.
És használjak mondjuk 130OHM-ot (mert az van otthon) a PWM előtt, mert vélhetően ennek hiánya okozhatta a kisülést.

És akkor akár szakaszokra bontva (egy szükséges a külön vezérlése) akár egybe rátehetem a közel 40 db ledemet erre a TO252AA, DPAK tokozású IRLR 024 NPBF-re.

Köszi.

2.png
    
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Egyik hőmérő vezérli az egyik kimenetet, másik a másikat, független egymástól a kettő. Csak egy LCD mutatja a két hőfokot.
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
értem...
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
De van itt készen is....
smartPID
SAMD21 támogatá kell
Bővebben: Link
(#) kissi válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Idézet:
„Ha hosszú távra tervezek és a PWM növelésével a fényerőt felfelé szeretném állítani, akkor az a 10KOHM-ot ne hagyjam ki.


A 10 kohmot ne hagyd ki, mindegy merre akarod a fényerőt állítani !

Idézet:
„És használjak mondjuk 130OHM-ot (mert az van otthon) a PWM előtt, mert vélhetően ennek hiánya okozhatta a kisülést.”


A FET GATE-je elé tedd az ellenállást, ne a PWM elé !

A FET-nek meg van adva a maximális, folyamatos árama, disszipációs teljesítménye, UDSmax-ja ! Ha ezeket nem léped túl, akkor kapcsolhatja a LED-eket !
(#) world-s válasza kissi hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Köszi.
Akkor így gondoltad gondolom.

Sajna az adatlapján sem találtam az UDS max-ot (biztos máshogy van jelezve).

Drén - forrás feszültség: 55V
Drén áram: 17A
Ellenállás vezetési állapotban: 65mΩ
Kapu-forrás feszültség: 16V
Termikus csatlakozó-tokozat ellenállás: 3.3K/W

3.png
    
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Sajnos nekem ezen nem jók.
Egyik fűtésnek igen pontosnak kell lenni, a másiknál annyira nem lényeg ( de szerettem volna oda is PID vezérelt fűtést). Ha nem jutok előre, marad az egy PID és egy max-min szabályozás.
(#) kissi válasza world-s hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Idézet:
„Sajna az adatlapján sem találtam az UDS max-ot (biztos máshogy van jelezve).

Drén - forrás feszültség: 55V”


Drén - forrás = Drain - Source , azaz UDS és ennek a maximuma az 55 V !

Ez akkor gond, ha mondjuk 18 fehér LED-et sorba kötsz ( aminek a nyitófeszültsége kb. 3 V !) és ezt táplálnád 60 V-ról egy soros ellenállással...na ezt nem tudná ez a FET !

Ha ugyanezt a 18 LED-et párhuzamosan kapcsolod ( mindegyiknek külön soros ellenállással!) és 5 V-ról működteted 20 mA-el LED-enként, akkor 360 mA, 5 V, simán viszi a FET !

Ha nem 5 V-ról, hanem mondjuk 48 V-ról működteted, akkor a FET-en maradnia kell 43V-nak, ami Pd=UDS * It = 43 V * 0,36 A = 15,48 W disszipációt, azaz melegedést szenvedne el! Ezt is bírná ( kisebb, mint Pdmax=45 W !), de hűteni kellene ( a Pdmax-ot elvileg végtelen nagy hűtéssel bírja , ahol csak a FET hőellenállása okoz szigetelést, a valóságban ez nem adódik át kapásból a környezetnek! ) !

Remélem kissé világosabb lett ?!

De ez már itt off, az "Elektronika kezdőknek" topicba való !
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2017
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
max6675 én csak párszor pobálkoztam(füstgáz) a virtuális GND szenzor(köpeny) bezavart méréskor ha földre kötötem!
Nálad hogyvan megoldva?
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
Először a nyákra terveztem rá a max6675-t, és minden árnyékolás, hidegítés ellenére 2-3-4 fokot ugrált a hőfok. Most úgy van, hogy a kis panellel együtt veszem , és tüskesoron áll a nyákon, így stabil. Nem jöttem rá mi a trükkje a gyári panelnak.
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 13, 2017 /
 
értem!
Most néztem van trük a szenzornál is van 2 tipus K is ithon van 2 szál+fém harisnya....
Az egyiknél harisnya közös az egyik belsö szálal másik szenzornál minden külön potencia harisnyákoz képest 1M verzió.....
(#) djusee hozzászólása Júl 14, 2017 / 1
 
Sziasztok. Próbálozott már valaki a CH376S usb modullal? Adat loggolásra flash drive ra szerintem elég szuper kis modul. Egyedüli gond hogy nincs rá library, de van hozzá datasheet és egy leírás . Ami a blog szerzöje szerint is hiányos és néhol hibás de jó volt kezdésnek. Ez alapján elkezdtem megirni a saját programomat amelynek egy részét már elküldtem a szerzönek is(UART, serial kommunikácio). Ha befejezem (most kezdödik a nyári szabim tehát lehet kicsit kevesebb idöm lessz) akkor tervezném beleásni magam és átirni SPI re. Ha szükség lessz rá megoszthatom a kódom. Üdv
(#) Bakman válasza djusee hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Nekem úgy tűnik, eléggé körülményes a kezelése. Nem lenne egyszerűbb egy OpenLog modul? Igaz, ez SD kártyára ment, cserébe kb. gyerekjáték a kezelése.
(#) djusee válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Egy kicsit az és a datasheet sem a legérthetöbb, de lassan sikerül kibogozni. Az indulásban sokat segitett a blog is. Jelenlegi projektomhoz szükséges volt hogy flashdrive ot használjak, a régebbi SD s továbbfejlesztése. Persze az igazi akkor lenne ha sikerülne SPI re átirni mivel szükség van a hardveres serial ra és nem szeretnék SoftSerialt használni a ProMini n.
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Ötlet a két pid-re?
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
diferencial modban?
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Az mit jelent? (kezdő vagyok még )
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Van kettö szenzor aminél csak az eltért hömérséglet értéket álitod pl viz rétegzödésre ez jó mérési modszer és szabályzás! "ez diferencial modszer"
-----------------------------------------------
De van itt ami csak kettö pid egy procival............
Bővebben: Link
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Alapból úgy használom, hogy egy fűtés kezdeti szakaszában és a hőn tartási szakaszban más PID értékeket használok.

  1. Setpoint = setpoint1;
  2.     Input = hofok1;
  3.     if ( arany < valtfelso and StartTime < 300000 )         ///////////  PID számítás kazán
  4.     {
  5.               myPID.SetTunings (2.3, 0.3, 1.4);
  6.            }
  7.           else {
  8.                myPID.SetTunings (Kp, Ki, Kd);
  9.                }      
  10.       myPID.Compute();
  11.       tempora = StartTime;
  12.       kitoltes = Output;


Ez így működik is.

De ha az Input-ot és Setpoint-t megváltoztatom, és új számoltatok vele, ugyanazt a kitöltési tényezőt adja vissza mint először. (annak ellenére hogy mások a bevitt értékek)
És nem értem ,hogy miért.
(#) KoblogPerGyok válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szia!

Ez helyett én mindenképpen így használnám:
if ( arany < valtfelso and StartTime < 300000 )

if ( (arany < valtfelso) and (StartTime < 300000) )

Lehet nem ez a gond, de sokszor félrevezető a zárójel hiánya.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2017
(#) jeges válasza berkesandor hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Kp, Ki, Kd összefügést nem értem a pidnél még (arány hogyis van a 3 értéknél)!
(#) world-s hozzászólása Júl 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Összeraktam próbapadon egy kapcsolást. Jól megy. Van 2 db I2C eszköz. Egy oled kijelző és egy óra.
Beleraktam a helyére ahol fel is kábeleztem. Olyan 50cm lett mindkettőhöz a kábel. Ideiglenesen az elején van Y-ba kettéosztva. (de ha csak az oled van rajta és megyszüntetem az y másik tagját akkor is van a jelenség)
A jelenség: az óra nem olvadható. A kijelző meg megy, de van időnként hogy ejt egy hibát, és akkor lefagy a kép és újra kell indítani.
A kábel 4 eres vékony szalagkábel (5v gnd, és a két I2C láb)

Nincs az eszközök elött semmi betéve és 5v-ól megy.
Mit tudok tenni? Előre is köszi.
Zoli
(#) KoblogPerGyok válasza world-s hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
Szia!

Több gond is lehet szerintem. Írtad, hogy 5V-ról megy, de azt nem, hogy az Arduino 5V-ról? Ha igen, akkor lehet ekkora távon nem kap elég tápot, mert az arduino nem bírja kiszolgálni őket.

Ha külön-külön hajtod meg őket, akkor is fennállhat az, hogy a táp nem bírja, de lehet a közös föld hiánya is.

A legvalószínűbb szerintem az, hogy az 50 cm hosszú kábel nincs árnyékolva, ezért az I2C erek összeszednek némi zajt, ezért a kommunikáció nem megfelelő az eszközök között.
(#) berkesandor válasza jeges hozzászólására (») Júl 15, 2017 /
 
A setpoint és hőfok arányát vizsgálja, amikor a setpoint 80%-t eléri a hőfok, más PID értékekkel számol. Az azért van így, hogy gyors legyen a kezdeti (alacsony főfokon) való fűtés, és nagyon pontosan érkezzen a setpointhoz.
Következő: »»   360 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem