Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Mármint az #include string.h?
nem, hanem a {} összetett feltételekre.
Szia. nem ismerem ezeket a könyvtárakat de esetleg nem az okozhatja a gondot hogy kettö külömböző könyvtárat próbálsz?(Müködő: TiniGPS++.h softSerialon VS. Nem müködő: Neo7M.h és hardveres sorosporton) Második a Serial1 -en várna adatot a GPS -töl(46. sor) ami UNO esetében nem létezik, át kellene írni soft serialra és úgy megprópálni. Ez így hirtelen ami szemet szúrt
Hali!
Amelyik működik, azt átírtam, hogy a hardveres serialt használja, működik továbbra is. Amelyik nem működik, annál természetesen átírtam Serial-ra amit említettél, de ennek ellenére sem működik. Este megpróbálom, hogy a tinigps++-ra átírom a neo7m könyvtárasat.
A hibás kódnál ami még zavaró az a program közben lévő Serial.begin , Serial.end. Ezek miért vannak? A serial.end -el leállítod a serial portod, tehát ha közben jönne adat a gps felől akkor azt nem tudod fogadni, elvész.
Szerintetek érdemes ez alapján elindulni szintetizátor készítése céljából?
Tök egyszerűnek tűnik, csak az a gáz, hogy 170Hz a max frekvencia, és csak 12biten. Nincs olyan chip amiben 16bites DA van, és esetleg gyorsabb is?Bővebben: Link
Milyen jelalakot szeretnél?
Ha esetleg szinusz függvényre lenne szükséged:
Bővebben: Link Az egészet az Arduino PWM jelével (50% kitöltésű) lehet szabályozni, ami elég gyors lehet. Azonban figyelni kell a kör frekvencia átvitelére, ezért ahhoz a frekvencia tartományhoz kell illeszteni az ellenállások és a kondik méretét amin meg akarod hajtani. A többire esetleg beiktathatsz műveleti erősítős megoldásokat, amit szintén az Arduino PWM jelével hajthatsz meg.
Lehet külső DAC-ot is használni. Például MAX541 8 lábú tokozásban, SPI meghajtású 16 bites DAC.
Köszönöm.
Én most teljesen digitálisan szeretném feldolgozni a jelet, mert ahhoz nem értek. Ez a pwm-es modulációs megoldás oszcillátorok vezérlésére tök jó, még lehet opció, ha még is analóg jelben gondolkodom majd.
Az a baj, hogy most egy 1053dsp-ét hajt meg az Arduino nanom, de az spi kommunikáció folyamatosan belecsipog a kimenő jelbe, ami elég zavaró. (ilyen földhurok-zaj szerű) Mondjuk ajánlották, hogy egy ellenállás osztóval, meg egy zénerrel, vegyem lejjebb a jelszintet 5V-ról 3,3V-ra, de ha egy chip-ben lenne minden, lehet egyszerűbb lenne a dolog...
Attól félek, hogy a DA-átalakító is hajlamos lesz zajosodni...
Ugye itt egy tömbben elkészített jelalakot(szinusz, háromszög stb.) ír ki a DAC-ra, én a paraméterektől függően számítanám ki a tömb értékét, és azt írnám a kimenetre. Tehát a tömbömben a jelalakok összege lenne, ami lehet akár összetett jelalak is stb.
Igen azt értem, de nem tudom, hogy most neked milyen jelalak kell pontosan? Ha nem szinusz, akkor műv. erősítő, mert akkor könnyen tudod szabályozni, gyors és pontos. A másik, hogy vannak külön jelgenerátor chip-ek, amiket esetleg Arduino-ról is tudsz szabályozni. Sokkal-sokkal jobb, mint ez az Arduino-s tömbbe tárolós megoldás. A másik, hogy nem lehetne ezt kikerülni? Jól látom, hogy analóg módon készítesz egy jelalakot, majd újra átalakítod digitálissá?
Illetve: Bővebben: Link A fenti link lehet jó megoldás. Az kapásból tehermentesítheti az Arduinót még PWM sem kell ha jól láttam. egész türhető szinuszt tud, illetve négyszöget. A fűrészfogra nem láttam megoldást.
JA! Értem, szóval összetett lesz a kimenet. Mennyire? Hány jelből lesz összerakva? Az az eszköz ami fogadja mit tud? Nincs digitális bemenete? Az csak analóg, kész jelet vár, gondolom én. Ha így is van, akkor is valami jelgenerátort néznék, mert lehet van olyan, ami a komponensek megadásával előállítja a neked kellő kimenetet.
R-2R létra nem jó neked a uC portjaira rakva?(mint a valamikori megboldogult COVOX hang kártya)
Egy marék R vagy 2*R értékű ellenállás kell neked amiket sorba vagy párhuzamosan kötve elő tudod állítani a létra feles/kétszeres értékű tagjait. E96 vagy E192 sorból választott R / 2*R ellenállások legyenek (tűrés 1% vagy fél %-os) 20-200k közötti valamelyik érték. R-2R létra működése közvetlen átalakíttó DA-król Covox-ról
Teljesen félre gondoltam. Azt hittem, hogy pár szinusz és pár négyszögjel kell esetleg ezek eredője. Ezek szerint nem. Akkor bocs!
Igen, hangkimenetet szeretnék, ami fogadja, mondjuk egy analóg erősítő... Egyébként régebben volt a Yamahának fm hang-chipje, de mostanában nem találtam olyat, csak rádiófrekvenciásat, de én csak vonali hangjelet akarok létrehozni, mondjuk egy billentyű, vagy kapcsoló lenyomásakor. Ha meg lenne egy előre megírt fm függvénytár, az nagy segítség lenne...
Köszönöm a jelgenerátort, átnézem!
Szerintem a létra nem lenne ehhez elég gyors. Ugye a sebességétől függ a mintavételi frekvenciám, tehát legalább 12kHz-ell tudnom kéne váltogatni, a jelszinteket, hogy értékelhető hangminőséget produkáljak, erről, sem az Arduino Due Dac-jának mintavételezési frekvenciájáról nem találtam adatot... (lehet nem alaposan kerestem)
Hangszintézist szeretnék. Lehet maradok a vs1053dsp-nél mégis, az lenne az értelmes megoldás, csak az annyira mp3-om lejátszására van kitalálva, hogy nehéz hozzá megfelelő mintaprogit találni. Köszönöm mindenkinek a segítségeket!
Létezik olyan Arduino, amin olyan MCU (Atmel ARM) van, ami tud DAC-ot. Valamint jópár STM32 ARM MCU-hoz is van Arduino támogatás. Ezekkel sokkal könnyebben lehet sokkal jobb minőségű hangot generálni.
Igen én erre találtam a Arduino Due-t, ezért gondoltam, hogy az jó lesz, és még megfizethető is az ára, vagy tévednék?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2019
Szerintem ezen minden megvan, ami neked kel: STM32F4DISCOVERY
Bővebben: Link És olcsón megkapod, bőven vannak hozzá SW példák is.
Az SPI kommunikációt esetleg optocsatolón (akár optikai kábelen) keresztül is lehet vezérelni.
A földvezetékeket és a tápellátást pedig korrekt módon kell kialakítani.
Köszönöm, szerintem ez már az, amit akarok!
Hi!
Beragad az if vagy önálló életet él a bemeneten hc501 pir van akkor is ha nem aktív! Itt eben az 1 kódban jól működik az if! 2 kódban zavarodik meg de mi az ok? 1 ,
2,
Várj több mint tíz másodpercet.
A cliens-ben van egy várakozás ami 10s hosszú.
Köszi!
Szia!
Cimbora WT588D-s modullal játszik, itt a beépített (vagy külső) memória 243 részre szabdalható. Elméletileg talált fonémákat (nem követem a project-et), olcsó dolog, szerintem maximális ár/teljesítményt tud. Kicsit furcsa a soros port kezelése (soha nem értettem meg, miért szeretik ezt), de SPI-n is vezérelhető, elég faék a dolog. Csak javasoltam, beugrott. Ha erre tervezett dolgot akarsz, akkor texas-ék gyártanak DIP14-ben szintézis IC-t... soha nem értettem meg, mit-hogyan, de van. |
Bejelentkezés
Hirdetés |