Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   212 / 338
(#) mocorgo hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!

Elnézést kérek ha nem jó topicba írok csak nem nagyon találtam olyat ami témába vág és még élő topic.

Nekem autóelektronikával kapcsolatos kérdésem lenne! Van egy BMW 525tds ami azt csinálja, hogy az ablaktörlő csak a legnagyobb fokozaton működik és máshol nem, és az ablakmosó sem megy! Érdekelne, hogy hol lehet az ablaktörlő ütemvezérlője, mert van 2 hosszú panel a hátsó ülés alatt amiből ha az egyiket kihúzom, akkor megszűnik még annak az egy fokozatnak a működése is, kicseréltem a panelt de úgy se oldódott meg a probléma.

Ha valaki tud ajánlani olyan topicot, vagy személyt aki tud nekem segíteni úgy is jó!

Válaszokat mindenkinek előre is Köszönöm!
(#) dani9228 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Hello. Az lenne a kèrdèsem, hogy beázástól az olajgomba ès a generátor fesszabályzója tönkre mehet e? Köszi!
(#) attika válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Nem valószínű,mert mind a kettő zárt és nem tud beázni.
(#) BarnaPili válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Inkább a hozzávezető vezeték,és annak a csatlakozója szokott a víztől korrodálódni.
(#) dani9228 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Ha mèg is bejutna a víz, akkor tönkre tud menni? A generátor van hogy 15-16V ot ad le, majd lesik 12,6 ra az akkun mèrve. Az olajgombát lehetsèges kimèrni valahogy? Ott meg mióta vizet kapott az olajnyomásjelző világít.
(#) Ricsi89 válasza mocorgo hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Esetleg az ablaktörlő kapcsoló lehet rossz, ha még a mosó sem megy, hiszen a kar direktben kapcsolja a mosószivattyút. De a másik panel, ami az ülés alatt van az egy relépanel, az kapcsolja a törlőmotor fokozatait.
(#) shark hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Innen szeretnék járműtechnikai kábeleket rendelni. Nagyon sokfajta van nekik, rengeteg színben. Annyi problémám van, hogy Magyarországra 15 EUR a szállítás. Nem akar valaki beszállni?
Köszi!
(#) csmm hozzászólása Ápr 14, 2016 /
 
Sziasztok!

Egy automatikusan működő, nem generátorra kötött (feszültség figyelés alapú) lehetőleg LED-es töltés ellenőrző lámpát szeretnék készíteni vagy vásárolni. Tud nekem valaki segíteni?

Nagyon köszi!
(#) zolika60 válasza csmm hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Bármelyik autósboltban kapsz ehhez hasonlót. Ennél jóval olcsóbban, csak elsőre ezt találtam.
(#) VIM válasza csmm hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Szia! Talán ez nem olyan költséges megoldás ....
(#) Chipmunk1960 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Szia, Hát ez tényleg jó drága, s semmit sem mutat Ettől már egy Deprez műszer is többet ér.
Akár egy A277d-el vagy valami hasonlóval pillanatok alatt lehet csinálni egyet.
(#) Ricchard hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Van egy Seat Toledo 1.9TDi-m 2001 évjáratú.
A mikrokapcsolókkal babráltam a két első ajtónál, amik jók is lettek ugyan, de mégmindig nem világítanak az ajtóban lévő lámpák folyamatosan, van amikor kinyitom az ajtót működik, van amikor nem.
Mozgattam a zárat és hallottam hogy kattan a mikrokapcsoló, tehát az nem lehet hibás.
Tápellátási problémám van mert ezt csak kettő első ajtónál csinálja, a hátsók működnek tökéletesen.
Ami még érdekesség hogy a belső lámpám ajtónyitásra állítva folyamatosan világít, még akkoris ha lezárom a kocsit.
Illetve gyári központizár van benne gyári kulcsával de ez sem működik úgy ahogy kelle
Pl: kulcsal nemtudom csak a vezető oldali ajtót zárni, távirányítóval viszont mindent.
Nemhinném hogy a kettő között összefüggés van, de gondoltam megosztom hátha találkozott valaki ilyennel, elgondolkodtató.
(#) Tetye hozzászólása Ápr 15, 2016 /
 
Sziasztok!
Valaki ki tudna segíteni egy komplett Ford Transit elektromos rajzzal?
2013 évj. 2.2TDCI 300L Dupla klímás.
Ami gond hogy valami mágnes szelep vezetéke füstölt a motortérben amit nem értek hogy hogy... illetve a hátsó befúvó hibázik még nem lehet szabályozni és darálja a servo a fogaskereket.
Szerintem már kókányolva is volt de még nem láttam nem merem haverom idehívni vele amíg nem láttam kapcsi rajzon hogy mi hogy van kábelezve/vezérelve. Most vette hitelre és már ilyen bajok vannak vele, 40K egy szervó motor hozzá inkább átnézném kísérletezgetés helyett hogy mi baja lehet csak nincs hozzá rajzom autodatám 2005-nél elfáradt.
Ha valakinek esetleg lenne rajza vagy ismer olyan online oldalt ahol lehet nézegetni azt megköszönném.
(#) attika válasza Ricchard hozzászólására (») Ápr 15, 2016 /
 
Elsősorban én megnézném az ajtóátvezetőbe a kábelköteget,hogy nincs-e ott eltörve 1-2 szál vezeték.Azért lehet az is,hogy kulccsal csak a vezető oldalt tudod zárni,mert az a motor vezérli az összes többit.Távról meg azért zárja az összeset mert az elektronikát vezérled a távval és gondolom azok a szálak épek.
Kezd a bal első ajtó átvezetésnél,szinte 99%,hogy ott lesz valami hiba.
(#) Ricchard hozzászólása Ápr 18, 2016 /
 
Nekiállok ma, köszönöm a tippet jelentkezem az eredmennyel.
(#) kissattila88 hozzászólása Ápr 22, 2016 /
 
Tudna nekem valaki segíteni az auto data nevű programot szeretném letölteni. Tudna valaki linket adni?
(#) bbb válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 22, 2016 /
 
(#) Chipmunk1960 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Szia! Nekem nem megy a link. Lehet, mert külföldről próbálom?
(#) dani9228 hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Üdv!
95-ös Daewoo Raceren szeretnék hibakód kiolvasást csinálni. Az ECU-ra ALDL rendszeren lehet csatlakozni. Azt olvastam hogy ezt csak ALDL olvasóval lehet csak kiolvasni, de forgalmaznak ALDL - OBD 2 átalakítót itt. Akkor használható hozzá, az OBD 2 hibakód olvasó is?
Köszi!
(#) Chipmunk1960 válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Szia, Itt az OBD lábkiosztás, ezt a 3 protokolt tudja kezelni. JI850, CAN, és ISO9142. ha van ilyen csatlakozó az autón dugjál rá egy olvasót, s meglátod, mit mutat.
(#) bbb válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szia!
Lehet. Az autodata programot a Maróti könyvkereskedés árulja, ott van demo verzió is. Ha gugliban rákeresel, megtalálod. Amúgy meg a link ez lett volna: http://autodata-maroti.hu/
(#) bbb válasza dani9228 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szia!

A racer-t nem fogod OBD2-n olvasni, oly régi jószág már, hogy még abba nem rakták bele. Kivillogtatós módszerrel hamarabb fogsz eredményt elérni. Bővebben: Link
(#) Chipmunk1960 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szia! "Forbidden You don't have permission to access / on this server. "
THX: Mike
(#) Chipmunk1960 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szia, Mondjuk nekem is át kellet kötni a gyári adapter kábelt, mert még '97-es az autó, s nem 15 pólusú a csati. De miután kibogoztam melyik protokollt kezeli, és átkötöttem a csatit, persze szét kellett vágni, utána már olvasta. Most ehy kínai fogyasztáscsökkentő/teljesítménynövelő, van rajta, ami remappolja az ECU-t, várakozásommal ellentétben, tényleg 15-20%-al kevesebbet fogyaszt városban. Persze lehet egy újabbnál már nem tud ennyit, de itt túl sokáig hagyta rajta az eredeti a dúsítást, most sokkal hamarabb leeseik a fordulatszám. A teljesítményről nem tudok mit mondani, mert előtte is 10 sec-on belül volt 100-on. Nincs hol kipróbáljam.
(#) steweo hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, kis Suzukimba szeretnék tenni olyan központi zárat amivel tudom nyitni mind2 ajtót, külön gombbal a csomagtartót, van rajta hazakísérő fény, továbbá kapcsolja a riasztót (még nincs benne), záráskor felhúzza az ablakot. Milyet vegyek miből és hogy kötögessem össze? Előre köszi
(#) vargaf válasza steweo hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szia!
Kell egy riasztó ami kezeli a központi zárat is:
Autóriasztó
Ebből én a Caesar204u-t választottam.
Kell egy ablakemelő modul:
Ablakemelő modul
Kell az autó kapcsolási rajza, de nem tudjuk milyen Suzukid van. Ha több információt adsz meg tudunk segíteni. Egy Ignist már átépítettem. Ahhoz megvan a teljes elektromos dokumentációm.
Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) steweo válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
suzuki swift 2001 3 ajtó 1.0
(#) vargaf válasza steweo hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ehhez sajnos nincs rajzom. De itt megkeresheted a Neked megfelelőt:
Suzuki Swift 1.0 kapcsolási rajz
De lehet, hogy ez is jó:
Suzuki Swift 2001 kapcsolási rajz
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) Ricchard hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Nemsokkal jutottam előrébb az ajtózáras témával, bontások közepette viszont találtam egy üres helyet amelyről, mintha hiányozna egy relé, nem mondom hogy kell ott lennie valaminek, de hátha valaki többet tud róla,mellékelve mutatom róla aképet.
Illetve jólenne egy bekötési rajz is nemtudom pontosan mihez tartozik, zárak vagy központizár, amikről működnek a lámpák az ajtókban nyitásra elvileg..
(#) vargaf válasza Ricchard hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Használd a "Válasz" gombot, hogy ne kelljen visszalapozni, hogy miről is írsz most.
Következő: »»   212 / 338
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem