Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   125 / 198
(#) Factis válasza didyman hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Még annyi kérdésem lenne, hogy a FET-ek GATE lábain az ellenállás milyen értékű?. Mert mondták, hogy azt is cseréljem, csak ha kimentek, akkor nem tudom meg mérni sem.
(#) Kuni0169 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Sziasztok , van egy Carpower 1/1000d erösítöm aminél egy olyan jelenséget figyeltem meg, hogy az autórádión 40 es hangerön (62max) elég jól nyomja már a mélyet, viszont ha tovább emelem pl 48-ra, akkor meg legyengül a mélyhang, elképzelhetö, hogy valamilyen limiter van benne, túl nagy bemenöjelet kap, vagy nem kap megfelelö áramot (2x 70es bizti van benne, a fö biztosíték meg 80as az aksinál, viszont akkor nem kéne elégnie?) vagy más hiba lenne. Másik erösítövel nem volt ilyen gond, igaz az gyengébb volt, a válaszokat elöre is köszi.
(#) Factis válasza didyman hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Na az a fejlemény, hogy ha sorosan kapcsolva egy izzóval indítom az erősítőt, akkor megy minden. Szól is, de ugyebár nem lehet nagyon terhelni. Viszont, ha símán izzó nélkül megkapja a feszt, rögtön száll el valamelyik FET. Ha menet közben izzóval használom és szól, és egy pillanatra is átkötöm, akkor rögtön száll el valamelyik FET. Mi lehet a baja?
(#) Matee007 hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Helló!
Lenne egy Magnat Rave 220-as erőősítőm....Az lenne a baja hogy bekapcsoláskor zúg és amikor adok neki egy kis hangerőt akkor ki be kapcsol illetve a led zölden világit aztán meg pirosan.... A kérdésem az lenne hogy ezt a jelenséget mi válthatja ki illetve mi lehet még a probléma!
A válaszokat előre is köszönöm!!!!
(#) szalaigergo hozzászólása Márc 7, 2014 /
 
Sziasztok
Kaptam egy Ground Zero kínai autós erősítőt. A 6 ból 4 DC-DC konverter fel van robbanva.
FTP 18N06 YGF4 van ráírva. Nem nagyon találok neten rendelhetőt. esetleg lehet valamivel helyettesíteni? Gondolom más alkatrészeknek is lett baja, ezt hogy tudom ellenőrizni? Érdemes egyáltalán egy ilyen cuccal szenvedni?
(#) reloop válasza szalaigergo hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Szia! A típusszám 18A 60V-os N-csatornás MOSFET-re utal. Kapcsoló üzemű tápot nehéz hobbi szinten javítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2014
(#) szalaigergo hozzászólása Márc 9, 2014 /
 
Köszi, akkor hagyom. Nem néz ki olyan komolynak hogy érdemes legyen foglalkozni vele.
(#) brutal válasza Narancs hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
Csao neked ez az erositohöz van csatlakoztatva egy elöerösitö ha joltudom mert nekem is van egy ilyenem csak a középso csatlakozobol ahol JP1 az elnevezésel van ellatva nekem viszont az levan szakadva az elöerösitörol. Ha tudnal nekem segiteni egy fénykép kellene ahogyan ossze van csatolva az erosito az eloerositovel. Segits kerlek
(#) brutal hozzászólása Márc 11, 2014 /
 
Hello. Vettem egy SAL 50W AMPLIFIER boxert. Az erösitom egy elöerősítővel volt összecsatlakoztatva de a haverom sikeresen elszakitotta és nemtudom már ugyan olyan sorrendben visszaforrasztani a kábeleket amienben voltak. A csatolt képen látható hogy a sok fehér kábelekel van problémám valaki tudna segiteni a sorrendben illetve van valakinek egy ugyan ilyen ? hogy a szerint lemásolni. A nyomtatott aramköri panel szama :AM2020B
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2014
(#) djseed1 hozzászólása Márc 18, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Nekem is lenne egy kis erősítő problémám.
Van egy Blaupunkt GTA250-es erősítőm. Az vele a gondom hogy egy kicsit gyengécske. Kb fél hangon elég türhetően dübörög, de tovább húzva átmegy torzításba, mint mikor elfogyik az áram a végfoktól. Ez is van vele. 2*20V van az inverter után, és ha adok neki egy kis hangot ez szépen esik lefelé.
Nos, az invertert szeretném egy kicsit átcuccolni, hogy valamivel több feszültséget adjon le. Legalább 2*25-30V között.
Az inverter lelke a jól megszokott TL494.
De egy életképes kapcsolási rajzot nem találtam. Mellékeltem valamit, de azon nem sokminden látható.
Szóval lehetséges az elképzelésem?
A válaszolat előre is köszönöm!!!Blaupunkt
Blaupunkt rajz
(#) brutal válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 18, 2014 1 /
 
Hat neked az a baj hogy az erositod C osztályu. Kevés áramot fogyaszt de viszont gyenge a teljesitménye es torzul a zene .
(#) steelbird válasza brutal hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Nem C osztályú, hanem szokásos AB osztályú a végfok.
(#) steelbird válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Az Elektrotanyán ott van a szervizkönyve.
A toroid szekunder oldalára lehetne még tekerni, de... nagyobb feszültség -> nagyobb primer és szekunder áram...
Akkor már egyenirányító diódákat és a tápfesz kondikat is lehet, hogy cserélni kellesz és a tápon csak 1-1 Fet van, azok sem fogják bírni.
De a nagyobb gond inkább az, hogy valószínűleg ennyit bír a ferrit vasmag. Ha elég sokat esik a feszültség, akkor a trafónak kicsi a teljesítménye, azon nem segít a megemelt feszültség sem...
(#) djseed1 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszodat!
Elsőkörben én is arra gondoltam, hogy a trafóra tekerek még néhány menetet. Max 3-4 menet oldalanként. Nagy feszültségemelést nem akarok, legalább 5V-al lenne nagyobb. Olvasgattam a PC-tápos fórumokat ahol szabályozzák a kimeneti feszültséget. A tl494 van egy kicsit megvariálva. Erre is gondoltam.
Most akkor mi is legyen? Hagyjam így a fenébe, vagy próbáljam meg egy kicsit megtekerni a trafót, hátha?

Ja és hogy is értetted hogy nagyobb primer áram? Többet kakaót fog felvenni az inverter az akksitól? Mert ez nem lenne gond, így is alig fogyaszt ez valamit.
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2014
(#) steelbird válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
Idézet:
„így is alig fogyaszt ez valamit.”

A 142W -hoz csúcsban legalább 250W körüli teljesítmény tartozik, az pedig a 12V -os ágon 17A csúcsáramot jelent. Nem olyan kevés az.
A táp Fetek biztosan bírnák, mert 50A -esek. Inkább az a gond az erősítőről talált képek alapján, hogy kicsi a vasmag.
Szerintem amiatt esik a feszültség a szekunder oldalon.
Azzal, hogy tekersz még rá menetet a szekunder oldalon, nem lesz nagyobb a teljesítményed, mert a trafó nem fogja bírni.
Nem jellemző egyik gyártóra sem, hogy túlméreteznének bármit is. A tápegységekre és a trafókra is igaz ez, sőt ...
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2014
(#) djseed1 válasza steelbird hozzászólására (») Márc 18, 2014 /
 
És mi van akkor ha egy nagyobb vasmaggal próbálkozom?
(#) oregtamas0202 válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Üdv!
Nem kioktatás!
Már számtalanszor volt hasonló felvetés és igen érthető indok is a szakiktól , hogy miért nincs értelme.
Egy Trabi attól trabi marad ha Merci motort kap.
Ha viszont , kap merci váltót és karosszériát , akkor az már nem Trabi.
Tehát mi az értelme?
A Trabi úgy Trabi ahogy van és a Mercédesz meg olcsóbb és jobb egybe , mint darabonként összeépítve.
Kísérletezni lehet , de túl költséges.
Öreg Tom
(#) djseed1 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Ez érdekes hasonlat volt Öreg Tom!

A lényeg az hogy kísérletezni lehet, mert minden van ithol hozzá csak csinálni kell. Nem fog pénzbe kerülni.
Egy próbát megér, unalmamba majd próbálkozok tuningolni.
(#) oregtamas0202 válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Üdv!
Ismétlem , nem bántás.
Kísérletezéssel lehet legtöbbet tanulni.
Ez igaz és sok sikert.
Öreg Tom
(#) pinyó39 válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Hali!

Ha van időd, kedved és másik toroidod, én a helyedben kivenném az eredeti tekercset egyben, ha az új mag biztosan alkalmas a feladatra. Az előfok tápjában lévő soros ellenállásokat átnézném hogy bírják e az emelt tápot. Az ilyen kísérleteket rövidzárvédett tápról szoktam próbálni. A plusz FET párnak van hely a panelen ha jól látom. Az előbbi feltételek esetén sem biztos a siker. Járt már nálam olyan vég aminek jót tett az ilyen beavatkozás. Sokszor pár menet szimpla rátekerése is dobhat az összképen. Első körben mindenképp érdemes átnézni a panelen a 12 voltos rész nagy áramot továbbító vezetősávjait, sokszor az a szűk keresztmetszet. Pl a kisebbik Celestrák tápjában sincs nagyobb mag (de az magnetics) és a tekerés is spéci a NYÁK is rézlemezzel van alulról erősítve.
(#) djseed1 válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Üdv!

Ez jó hogy valakinek erről már van tapasztalata és nem fél a kísérletezéstől. Ugyanis aki mer az nyer, nem?
Egyenlőre azt próbálom meg hogy tekerek még egy picit a trafóra. Oldalanként 10-10 menet van pontosan. Akkor ha egy oldaláról beszélünk, 10 menet adja le a 20V tápot. Nos ha a menetszámot 15-re emelem akkor az már 30V lessz, (ez csak elméletben, már ahogy számolom menetszám szerint, de a gyakorlatban még meglephet) amit fog bírni. Legalábbis a vég és az előfok. Egy külső tápról belőttem neki 2x31V-ot és máris mosolyt csalt az arcomra az eredmény.
Itt már csak az lessz a kérdés hogy az invereter mit fog a kis varázslathoz szólni. De elméletben mennie kell.
A nagyobb vasmag is kilőve, mert megkerestem ami van ithol és egy kicsit nagyobb mint amire emlékeztem. Még magában se férne a helyére nem hogy tekercselve.
No, én nekilátok és ahogy a vak ember mondta: meglátjuk mi lessz.
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2014
(#) tomi92 hozzászólása Márc 20, 2014 /
 
Sziasztok!!
Nekem lenne egy nagy kérdéasem hozzátok,van egy Sal boxer BX1065-os erősitőm és ki mentek benne a a 4DB PT36c-icék és nem tudom hogy milyenel lehet hejetesiteni valaki tud nekem segiteni???
ha igen akkor üzenetet hagyatok már számomra.
(#) djseed1 válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Na, sikerült a beavatkozás.
10/10 menetből 15/15 menet lett. Eredetileg 2mm-es rézhuzal helyett 2,5mm-est használtam. Most van 31,5V, teljes kakaó mellett ez leesik 27-28V-ra. A torzítás megszünt. Egy picivel jobban melegszik a trafó, de más mellékhatás nincs.
Elégedett vagyok!
Köszönöm a segítséget!!!
(#) djseed1 válasza tomi92 hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Üdv.

Ne a helyettesítésen gondolkodj, hanem azon hogy az eredetit szerezd be valahogy. Nemtudom mi fajta ez, a HQ nál nem található. Valami más elektronikai szaküzletben keresgesd.
De eközben, meg is kellene állapítani hogy miért mentek tönkre. Túlhajtás volt? Zárlat?
A körülöttelévő alkatrészeket is jó lenne átnézni, nehogy hibás legyen valamelyik és az új tranyók is odavesszenek.
(#) GyurikaBx válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Üdv.
Beszerezhetetlen ez a tranzisztor, kínai holmi kb a Sal-nak gyártották BD911-BD912 vel szoktam helyettesíteni.
Üdv,
Gyuri
(#) djseed1 válasza GyurikaBx hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Tomi92!!!!
Köszönd meg GyurikaBx-nek hogy segített!
Én még csak helyettesítőt se találtam. Az ebay-en volt ilyen tranyók de drága volt.
(#) tomi92 hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm GyurikaBx.
Üdv.tomi (Y)
(#) GyurikaBx válasza tomi92 hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Nincs mit ezért vagyunk itt!
Üdv,
Gyuri
(#) zosza18 hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
Üdv! Akadt egy kis problémám. Hozzám került egy Hermosa 150S típusú erősítő.Meghalt benne 2db végfoktranzisztor, 2db pufferkondenzátor, a védődióda és 2 db kicsi pufferkondenzátor. Ezek cserére kerülte most. Rámértem csak a panelra és még most is rövidzár van a + és a - között. Átnéztem a töbi tranzisztorokat, diódákat és mind jó. Mi lehet még a baja ennek a csodajárgánynak? Lehet le kellene feküdnöm már mert emiatt nem jut eszembe semmi okosság, de fontos volna lelket verni ebbe a jószágba. Segítségeteket előre is köszönöm! Üdv.: Zoli
Táp alá helyezve izzóval sorba kötve kopp fényerén világít és a tápfesz így 0.77-82V.
(#) GyurikaBx válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Üdv!
Végtranzisztorokat mérted?
Következő: »»   125 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem