Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   124 / 198
(#) pompidu válasza Pokee hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Ha megvan a tűzfalon a kábelkorbács akkor onnantól a vezető ülés mellett a küszöbnél fut végig a korbács ott tuti végig tudod vezetni mert az egészen megy a hátsó lámpáig és elvileg max egy-két patent tartja a burkolatot.
(#) sprofan válasza Pokee hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Pont nemrég írtam egy ilyet képekkel illusztrálva az egyik barátomnak. Előtúrtam neked hogy használhasd. A lényeg le van írva, a többi pedig ha ott van előtted a kocsi, magától értetődő lesz. A linken katt a nagy Download Now feliratra és egy Hogyan nevű PDF-et kapsz. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2014
(#) xxxKiller hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok! némi segítségre, ötletre lenne szükségem. Van egy Rockford BD1000.1-es erősítőm. a gond az vele, hogy a benne lévő tekercs (táp) gerjed, sípol. Előszőr a mellette lévő (gondolom) pufferkondikra gondoltam, mert ha lenyomtam őket, elmúlt a sípolás. Kicseréltem őket, ugyan az... Tovább mentem, rájöttem, ha a PANELT nyomom le, akkor is megszűnik... a másik oldalán, ahol a forrasztások vannak, minden illesztés jó! nincs kontakthiba. ja, és ha kapcsolok vmilyen elektromos dolgot, (index, fűtés, refi) pukkanik egyet a hagszóró! Egyébként ez ndm befolyásolja a működést, hibátlanul küldi a hsz-ot, de ez nem normális jelenség. Van valami ötletetek??? köszi!
(#) EcoPityu válasza xxxKiller hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szia!
A sípolás mechanikai jellegű! Lakkozással megszüntethető! A pukkanás, viszont testhiba, bárhol a bemeneti vonalon! Ha ellenőrizni szeretnéd, akkor az RCA bemenet testjét mérd össze a végfokozat (szekunder oldal!) testjével!
Pityu
(#) xxxKiller hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Hogy érted, hogy lakkozás? bocsi, de ennyire nem vágom. gondolom a tekercset kellene lakkozni... de hogy és mivel?? az árnyékolást hogy érted h mérjem össze? igazából egy szót sem értettem lényegében... kérlek magyarázd el részletesebben! köszi!
(#) EcoPityu válasza xxxKiller hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Szia!
Valóban, a trafódon a "drót" rezeg, és ennek van sípoló hangja!
Próbáld csak ki, hogy mozdítasz egy kicsit a tekercsen! ( Én csavarni szoktam rajta, mint a vízcsapon...)Egyébként, én símán csak akrilan lakkal tüsszögöm szemen, és kész! Persze ne vastagon, mert hülnie is kéne!
A másik: a bemeneti RCA csatik testjét (sípolóval) diódateszter üzemmódban összeméred az erősítő táp testjével, hogy érintkezik-e!

Pityu
(#) xxxKiller válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 18, 2014 /
 
Így már értem! megpróbálom. köszönöm szépen!
(#) avaki hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
sziasztok
lenne eggy nagy kérdésem adott egy mac audio mp 4000 es erősítő bekapcsolom és csak a piros (hiba) led világít mi lehet a baja? merre kutakodjak? semmi korom semmit nem látoj venne. válaszokat előre is köszönöm.
(#) pompidu válasza avaki hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Szia!
Lehet van benne egy biztosíték figyelő, nézd meg a biztosítékot benne.
(#) gery20 válasza avaki hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Üdv!
Sok baja nem igazán lehet első sorban meg kell nézni hogy nem e zárlatos a végfok része. Mert ha zárlatos egy tranzisztor az úgysem látod csak ha meg méred.
(#) avaki hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
sziasztok

hiba megoldódott vagyis úgy néz ki kiszedtem az eggyik végfokot és bekapcsotam a zöld led világított. lehet e használni úgyis csak 2 csatorbát használnák hídba. Vagy mijen végfokkal lehet helyettesíteni ezt(nem találok sehol ilyet):toshiba A1941 0322
(#) gery20 válasza avaki hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Bingó jól írtam. Tranzisztort meg hq elektronikánál kapsz hozzá (2SA1941 párja 2SC5198).
(#) gaben110 hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Megoldható lenne az hogy az autóban az autó elektromos hálózatától függetlenül 12v os feszültséget állitsunk elő, azzal a megoldással hogy az erősítő inverter transzformátorára a secunder mellé megfelelő hoszuságú rézdrótót tekerek fel egyenirányitom pufferolom és úgy arról a fejegységet üzemeltetni? A fejegységen nemlesznek hangszórók az erősítőről menne minden rca kábelen keresztül.
Mindez azért kellene mert a földhurkot szeretném kikerülni, mert ha külön akkumlátorról üzemeltetem a fejegységet megszűnik mindenféle generátorzaj búgás stbb.Jelenleg ezt a megoldást látom kivitelezhetőnek szinte mindent megpróbáltam de nemúlik el a generátor sipoló búgó hangja.
Köszönöm!
(#) Primary válasza gaben110 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Ez akkor lesz csak, ha összekötsz több eszközt?
Szerintem egy DI-box lesz a barátod.
(#) metabo123 válasza emmzolee hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Szia!
Ennyit kellett várnom csak és vissza is került az erősítő javításra. Ismét ugyanaz a FET pusztult el, ezúttal is szolidnak mondható zenehallgatás mellett.
Tanácsod szerint eljárva kimértem a gate ellenállásokat (82ohm), egy-két tizedohm diferenciával, de hibátlanok. A D507 és D508 poziciószámon lévő diódák is hibátlanok (kiforrasztottam mindent), csakúgy, mint a Q504, Q505 tranyók. Holnap tudok csak szkóp elé kerülni, és akkor megnézem a jelalakokat az IC kimenetén, de gyanítom azzal se lesz gond.
Holnap felteszem a szkópábrákat is.
Üdv: metabo123
(#) Inhouse válasza gaben110 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Földhurkod van. Próbáld meg úgy, hogy a fejegység tápját és testjét az erősítőtől viszed!
Ha így sem jó, akkor lehet kapni földhurok leválasztót, pont erre van.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) thebarna9851 hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Sziasztok egy bajos autós erölködőt javittok amiben irfz42 tipusu fetek vannak utánuk néztem a googlen de semmit nem találtam nem tudja véletlenül valaki hogy ezeket mivel tudom hejettesíteni?
(#) Factis válasza thebarna9851 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Megnéztem az adatlapon, szerintem irfz44-re bátran kicserélheted. Ennek nagyobb egy kicsit a tűréshatára. Viszont itt is kapsz a store-on akár. De ez nem tuti, szerintem vannak itt nálam okosabbak is. Én pont ilyeneket durrogtattam éppen..
(#) sprofan válasza thebarna9851 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Semmit sem találtál a neten? Az jó, pedig rögtön az első találat már egy adatlap: Bővebben: Link Egyébként sokmindennel helyettesíthető, pl innen mindennel: Bővebben: Link
(#) Factis hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Olyan kérdésem lenne, ami ide vág, hogy miért van az, hogy kicseréltem az összes fetet egy SAL erősítőbe, meghajtom PC tápról, világít pirosan a diag led, és amint kapcsolna, kiver egy FET-et.. Ez most lehet a PC táp hibája, hogy nem bírja esetleg el, vagy mitől lehet?
(#) thebarna9851 hozzászólása Feb 27, 2014 /
 
Sprofan és facris köszi a válaszokat.
Van siker dübörög szépen ahohy illik
(#) Factis válasza thebarna9851 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Remélem holnap Én is ezt mondhatom majd . Örülök, hogy segíthettem.
(#) thebarna9851 válasza Factis hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Erősen valószínű hogy a pc táp az oka ugyanis ha jól tudom akkor ezek impulzus alapu negativ áramot állítanak elő amik az erősítőd zápjában túlfeszültséget generálnak.
(#) Factis válasza thebarna9851 hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Na akkor holnap az lesz, hogy kicserélem az elkókat. Nem látszik rajtuk semmi, de biztos ami biztos. Most elméletileg az összes FET jó benne, de azt is veszek, meg kicserélem a 494-et és kipróbálom akksiról. Az volt itt konkrétan a probléma, hogy elfelejtettem, hogy az egyik FET-et nem raktam bele, és beindítottam. Ki ment rögtön egy másik. Aztán az összeset helyre raktam, beindítottam a tápot, aztán rá kötöttem a remote-ot. Ekkor felvillant a lámpa, és a 4-5mp után elkezdte nyelni az áramot, amikor kapcsol a táp, és szépen le is terhelte a tápot. Hallottam, hogy lassul a venti, aztán a végén leállt a táp, és kiment ismét az egyik FET. Szóval holnap akkor az lesz, hogy egy akksit veszek igénybe a problémához. Esetleg valamit nézzek még ezeken kívül?
(#) didyman válasza thebarna9851 hozzászólására (») Feb 27, 2014 / 1
 
hogy micsodát? A PC táp kimenetén DC van. Nem "negatív", meg nem generálhat semmit. Mit gondolsz, az alaplap meg a merevlemez hogy nem megy tönkre? Azok is tele vannak további tápokkal.
(#) Factis válasza didyman hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Igen, ezt Én is így tudom.
(#) didyman válasza Factis hozzászólására (») Feb 27, 2014 / 1
 
Először is, akksiról ne! A PC tápban van áramkorlát, sokmindent megment, miközben az indításhoz szükséges áramot képes nyújtani, de ez is inkább sok-köss be egy fényszóróizzót sorba a 12V-tal. Az akkunál egy zárlat miatt végigéghet a fél panel.
Az ilyen invertereknél örök szabály, hogy a FET-eket egyszerre cserélni kell, egyforma típusra, azonos gyártótól, lehetőleg azonos sorozatból. Rajtuk kívül eléghetnek a gate köri ellenállások, esetleg a meghajtó tranzisztorok, és maga a 494 is lehet érdekesen hibás-ezeket kérdés nélkül érdemes cserélni, a FET-ek árához képest elenyésző tétel. A bemeneti pufferkondik szerepe fontos, azok adnak a FET-eknek közeli, kisimpedanciás lezárást, érdemes alacsony ESR-űre cserélni, sok év után rég nem a gyári paramétereiket tudják, ha gyengélkednek, a FET-ek sínylik meg. A trafó is lehet hibás, sérülhet a zománc, repedhet a vasmag. Ha az előzőek után még mindig szaladni akar a táp, akkor ott lesz gond.
(#) Factis válasza didyman hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Rendben, holnap mindent cserélek. A kérdés viszont még mindig fent áll, hogy nem lehet az, hogy a PC tápom nem bírja el? 300W. Konkrétan akkor szállt el a FET mikor már nagyon leterhelte a tápot és már majdnem leállt. Valószínűleg utána is csak a zárlat miatt állt le. Szerezzek nagyobb tápot vagy 15-16 amper nagyon maximum terhelhetőségnek be kéne indítani?
(#) didyman válasza sprofan hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Ennyire azért nem egyszerű, logikai szinttel vezérelt FET helyére nem ilyet rakni nem szabad, valamint a bemeneti kapacitásra azért érdemes figyelni az Id, Uds mellett.
(#) didyman válasza Factis hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
A túl alacsony feszültség okozhat gondot, de az inverternek és a tápnak is illene leállnia ekkor már, még mielőtt tönkremegy valamelyik.
Következő: »»   124 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem