Fórum témák
» Több friss téma |
Hibakeresés zombee módra, ez mindig használ:
Fogj egy multimétert, feszmérés(20V-os méréshatár), a fekete vége a földre kerüljön. A másik végével kell pásztázni. Tedd rá valamelyikre(MOSI-MISO-SCK-RESET-VCC), majd próbálj programozni. Programozási kísérlet előtt-közben-után(de inkább közben) nézni kell hogy mi töténik a lábakon. MOSI, SCK: ugrálnia kell programozás közben. RESET: programozás közben 0V körül, egyébként tápfesz közelben kell lennie. MISO: ha programozás közben ugrál akkor vagy az AVR próbál válaszolni a programozásra, de az is lehet hogy mást kötöttél be ide. Kösd le a programozót, majd az AVR oldalán mérj megint. VCC: természetesen a tápfesz, mindig kb. 5V. GND: banális hiba, de ha a multiméter bármikor 0.0V-tól eltérő értéket jelez akkor nincs rendesen bekötve. Az egyes eseteket egymásután többször is próbáld, mert a multiméter elég lassú. Esetleg használj frekimérő módot ha van. Akkor tekintünk egy jelet ugrálónak, ha többszöri kísérlet közben a HI és a LO szintet is megüti. Ha 4.3V körül mászkál párszáz millivoltos tartományban, akkor az nem számít ugrálásnak, hanem beragadt. A tápfesz és a föld csak beragadós lehet, programozás közben soha egyik sem változhat még 100mV-ot sem! Ja igen még egy apróság: kondi is legyen(minimum 100nF, de lehet 1000µF is) a táplábak között...
Multiméterem (még) nincs, de helyette van 1 progi ami kijelzi az lpt portot.Íme a képek:
Multiméter nélkül AVR-t kézbe venni? Súlyos bűn!
Sokat nem tudok meg a képekből, csak azt látom hogy a MISO vonalon nem érkezik válasz. A kimenő ágak a PonyProg-tól függnek, arra nem tudok vélemyént mondani.
Sziasztok! Olyan problémába futottam bele, hogy meg szeretném oldani, hogy az STK200-as párhuzamos portos égetőmet lehessen az avrstudio-ból közvetlenül használni... Viszont nem jövök rá, melyik Kanda drivert kell, ehhez telepíteni...
Elméletben megoldható a dolog, külföldi oldalakon amit találtam eddig, hogy vagy lebeszélték az illetőt, vagy valahol írták, hogy a Kanda írt egy plugint, amivel az avr studióból is elérhető az stk200, valahol még ott tartottak, hogy ez fizetős, valahol meg írták, hogy a Kanda ingyenesen elérhetővé tette... na én is eljutottam az oldalukra, elméletben lehet is letölteni sokféle fájlt: Bővebben: Link Viszont én nem jöttem rá, hogy melyiket kéne... A neten keresgélve, találtam olyan fórumtémát, hogy valaki hasonlóan járt, mint én, de megoldás nem született... A legtöbb, amit én is elértem, hogy az AVRISP-U nevezetű drivert, ha letöltöm, akkor megjelenik az égetőknél egy Kanda almenü, és ott elérhető ez az AVRISP-U, viszont ez csak USB-t támogat... A Normál STK200-hoz "való" driver feltelepül, megjelenik a saját égetőprogramja, de az AVRstudio-ba nem kerül be... Valaki, ha tudja mi a megoldás legyen szíves mondja már meg pontot nem tudok adni, de talán másnak is hasznára válik! Köszi előre is!
Egy Doper összeépítése szerintem sokkal egyszerűbb, nem is beszélve arról hogy gyorsabban is programoz.
Még az AVR Studio is felismeri.
Lehet, hogy igazad van és az is lesz a vége viszont azért jó lenne, ha most az stk200 is működne így, mivel a céláramkör is kész, amibe a szoftvert fejleszte(né)m, szóval így semmilyen új alkatrészért nem kell elmennem, és maga fejlesztés szerencsés esetben egy nap alatt megvan... szóval még ígyis előbb megcsinálnám talán a szoftvert, mint elmennék beszerezni a doper alkatrészeit... szóval, ha valaki tudja, hogy melyik driver kell, vagy mi a trükk, akkor azt szívesen fogadnám
Az lpt EPP módban van, ez lehet probléma?
Esetleg a MISO-ról le kell szedni az ellenállást?
Szerintem az EPP mód tökéletesen megfelel, de még az egyirányú is. Ugyanis az adatvonalak mindegyike KIMENET, és az egyetlen bemenet a MOSI ahol egy státusbemenetre kapcsolódik.
Bevallom, az enyémre nem tettem ellenálásokat sehová, de az elvileg nem zavarhat be. Próbálkozni persze lehet.
Még így se működik, de [quote]Pedig én is használtam ezt az egyszerű égetőt a PonyProg alatt, de be kell állítani melyik kimenet hova megy:
AVR ISP (STK200/300) parallel port interface The best way to perform AVR ISP programming. It works even in low voltage systems (3V). To select it choose "AVR ISP I/O" or "AVR ISP API" from the Options - Setup menu and the parallel checkbox.
Megy ez 5V-on is. Ellenállásokkal történik a "leválasztás", a nyomtatóport egyébként is 5V-os.
Aki nem tud ettől rendesen aludni annak a zener diódákat ajánlom a figyelmébe.
Sziasztok!
Valami avr programozót keresek (konkrétan építeni szeretnék), ami win7 64 bit alatt rendesen működik, tehát nem kell semmit sem tükrözni vele. Már van egy Topi féle avr doperem, de le szeretném váltani valami normálisra, ami kompatibilis ezzel az oprendszerrel. A válaszokat előre is köszönöm! Üdv, Pisti
Talán ERRE gondoltál?
Ez egy nagyon jó kis programozó, nálam a Doper-t ez váltotta ki. Ha nem akarsz tökölni akkor az FTDI és az AVR közötti programozó vezetékeket ne tervezd bele, csak az Rx/Tx-et! Égetésre ott a Doper, egyébként is, Linux-ra írták a firmware égető részt. Én pár dolgot módosítottam, természetesen nem kötelező: - FTDI helyett MCP2200(olcsóbb, és SOIC tokban is elérhető) - a kimeneti RESET és az AVR RESET vonalát egy kapcsolóval kötöm össze, így égethető kívülről. A win64 kompatíbilis driver kulcsa kizárólag az USB-illesztő. Ha a Doper ment akkor FTDI és MCP2200 is menni fog!
Üdv!
Kölcsönkértem egy multimétert! És az eredmény: Idézet: „4.3V körül mászkál párszáz millivoltos tartományban” Hogy lehet a beragadást megszűntetni?
már csak az a kérdés hogy melyik vonalon mérted ezt...
Köszi a választ! Sikerült szereznem egy ATmega8A-t, és azt programoztam fel egy mkII-vel úgy, ahogy az itteni cikkben le van írva (AVR-Doper HE). Előbb beállítottam neki a külső 12 MHz-et a legnagyobb startup time-mal, aztán a firmware-t nyomtam bele. Ezután csatlakoztattam a laptopom USB-jébe, mire a gépem kiírta, hogy nem ismeri fel a csatlakoztatott USB-eszközt. Mi lehet a probléma? A panelomat saját magam csináltam, és végigmértem mindent, egyenáramúlag tökéletesen működik, minden a helyén van. Csatolom a beprogramozandó firmware-t és azt, amit utána kiolvastam belőle, mert van egy kis eltérés a :101A4 kezdetű sor után.
üdv, Kiwy
1: rosszul lett égetve az AVR
2: D+ és D- szálakat nem illik felcserélni... 3: a zener diódák mindenképp kellenek, a két ellenállás ugyanitt 47-100Ohm lehet. 4: a kristályon a két kondi 18-27pF lehet.
4: ok!
3: ok! 2: ok! Mit értesz azalatt, hogy rosszul lett égetve?
Ha a "verify" nem ugyanazt adja vissza akkor nem az került az AVR-be mint ami bele lett írva...
Csak egy kábelen volt mérhető fesz., ami valószínűleg a MOSI.
Ez most egy noob kérdés lesz. A különféle kontroller égetől mennyire kompatibilisek egymással? Pld pickit-el lehet avr-t égetni?
PICKIT2-val lehet avr-t égetni. ITT megtalálod a használatát is.
Köszönöm. Ezután már azon is filozok, hogy egyéb 32 bites arm szöcskéket is meg lehet csinálni ugyan így? Elvileg kompatibilisek..
Hát még nem találtam ilyenre megoldást. És ez a megoldás is csak pár mikrovezérlővel kompatibilis. Dehát ha tudsz valamilyen programot fejleszteni ami vezérelni tudja a PICkit2-t akkor megcsinálhatod bár kétlem hogy sikerülne.
Macera és ráadásul lassú is. Inkább vegyél/építs egy olcsó AVR programozót...
Üdv mindenkinek! Segítséget kérnék tőletek. Összeraktam
egy égetőt párhuzamos portra , telepítettem a Ponyprog 2000-et. Ha nem találom a listában az ATmega8515-öt akkor megbukott a Ponyprog,vagy feltölthető a listába? Kössz a válaszokat! Stefo
Üdv.
Most nem azért, de nekem ott van. Ugyanaz a telepítő van nálam amikor elkezdtem AVR-ezni, és ott van ilyen. Szerintem Neked is ott a listában, csak nem ABC-sorrendben vannak. A v2.07c verziót használom.
Huuuuu! Tényleg ott van! Ezer köszi! Bocsi a bénázásért.Ez az első égetésem. .... Azért remélem jöhetek még a kérdéseimmel.
ezért csak nem fognak kitiltani. kérdezni lehet...
A MOSI-n volt egyedül mérhető fesz. ,de az is csak
Idézet: „Ugrál párszáz millivoltos tartományban” A beragadás ellen jó pár másodpercre leválasztani a RESETet?
nézd meg másik gépen. hátha alaplapi probléma lesz. vagy építs/vegyél egy Doper-t.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |