Fórum témák
» Több friss téma |
Olvastam a hirdetésed az aprón. Megkérdezhetem hogy melyik fajta AVRISP-mkII-t építetted meg?
Én csak küszködöm a MAX3002-vel de úgy látom hogy a RESET-et képtelen rendesen lehúzni.
Szia!
Hogy érted, hogy kizárta magát a programozásból? Én is a pony-val töltöttem be egy atmega8-ba a programot, működött is. Aztán, most meg megépítettem ezt a készüléket. Sajnos most nem szereti valamiért a ponyprog. Lpt-re kötöttem közvetlenül az atmega lábait. Kap tápot is, és a kvarc is benn van. Vajon mi lehet a baj? Köszi
Nagyon egyszerűen. Nem tudod programozni, mert nem ismeri fel az égető szoft. Vannak módszerek az újraélesztéshez.
Ezt az égetőt nagyon régen (amikor megjelent) használtam. De aztán voltak vele gondok, (kompatibilitási). Ponyprogot nem használom, az AVR studio teljesen jó mindenre.
Egyetértek! Először én is PonyProg-ot használtam, amihez nyomtatóportos programozókábelt építettem.
Egykét IC-ből én is kizártam magam de az egyetemen helyrehozták. Főképp a FUSE bitekkel kell vigyázni!
Érdekes módon felismeri, hogy mi van a nyomtató porton, törli is, aztán a programozásnál jelez hibát. Próbáltm egy másik pc oldali programmal is, annál is ez van. Akkor kizárhattam magam a ponyprog-gal? Remélem nem.
Esetleg valaki tud segíteni bp-n a programozásban? Köszi!
Usb-röl kapja a tápot. Kondi van, 100n-os is és egy 10µF-es.
Esetleg kevés lehet az usb feszültsége? Délután megpróbálom egy stabil 5 voltról. Erre nem is gondoltam, már nagyon zavar, hogy nem ment elsőre.
Ha "néha jó néha nem" akkor vagy a táp a ludas, vagy meg van törve valamelyik vezeték!
Esetleg valami zavaró alkatrész a programozólábakon...
Sziasztok! Tud valaki erről a két avrisp-mk2 változatról valamit? link1 link2
Az egyiken ATMega8 vagy 168 lehet, a másikon jól látszik hogy ATMega16. Mindkettőn 12MHz-es kristály van, egyértelmű hogy nem tud hardveres USB-t. AVR-Doper-szaga van, de elég érdekes hogy AVRISP-mk2-ként adják. Sebességre, megbízhatóságra lennék kíváncsi. Írja hogy Win7 alatt nem működik, pedig a Jungo alá van írva...
Sziasztok
Megépítettem topi féle "AVR-Doper, USB-s ISP programozót", de a gép nem ismeri fel az eszközt. Az ATMEGA8-16PU-t a Ponyprog -gal programoztam, ennek a kapcsolásnak a segítségével http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/204/siprogavr.png A fuse biteket erre állítottam. BOOTSZ1, BOOTSZ0, SUT0, CKSEL1, CKSEL0. Programozáskor számít a kvarc frekvenciája? Mert az ATMega8 16-PU programozásához a kapcsolásban található 4 MHz-es, az AVR Doperben pedig 12 MHz-es oszcillátort használok, ebből adódhat e probléma.
Szia!
Hát elég gyanús! Az avrisp-mk2 -höz szerintem mindenképp USB-s ATmega kell vagy ATxMega.
Szia!
Elvileg nem lehet gond, a programozáshoz nem nagyon számít, hogy mekkora a kvarc, csak legyen rajta 'valami'. Viszont a normál működés közben már számít a pontos érték az időzítések miatt. Más gond lehet, a fuse biteket érdemes újra ellenőrizni.
Nézd meg ezt Bővebben: Link ez alapján próbáld.
Igen! Megtalálta san398 amit én nem találtam meg!
A CKSEL0 és CKSEL1 fuse biteket nem szabad programozni, mert elvileg ebben az állásban most a 4MHz-es belső oszcillátort használja. Tehát nem kell bepipálni egyik CKSEL bitet sem, így használja elvileg a külső kvarc oszcit.
Sziasztok!
Pécs környékén van valaki aki csinál/árul programozókat? Vagy esetleg égetni nekem egy AVR-t USB-s programozóhoz? Sajnos a számítógépemen se soros port se párhuzamos nincs. Előre is köszönöm !
Természetesen, még újrafordítanod sem kell, mehet a HEX natúrba bele...
Ige, csereszabatosak - kivéve ha az IC a saját áramfelvételét mérni, mert az ~fele, kétharmada a A jelölés nélkülinek.
AVR-A vagy nem A?
Még egy kérdésem lenne az égetővel kapcsolatban.
Az atmega8-16A adatlapja szerint max. 16MHz-es. A kapcsolási rajzon: http://sem.sch.bme.hu/_media/projektek/stk500-as_programozo/stk500_...as.pdf viszont egy 18.432 MHz-es Quartz szerepel. Ez így teljesen rendben van?
Igen/nem.
Az adatlap szerint nem minden esetben lesz 100% megbízható, magas hőfok/-40 fokon hibáz_hat_. Hobbiszinten viszont nem okoz (nagy valószínűséggel) gondot.
Sziasztok!
Valaki nem tudna felprogramozni nekem egy ATMega168-at? A postát én állnám. Holnap küldeném. Nagy segítség lenne, köszönöm !
Vagyok. M168-am is van Bp, XVIII. ker.
AVR-Studio 5.1 + MKII Clone problémakör illetve kálvária:
Az MKII clone eszközökhoz megjelent firmware (20120318). Sikerült a Studio4 mellé a Studio5.1 illetve 6-t feltelepíteni. Az eredmény: a _teljes_ rendszer újratelepítése (Win7x64). A Jungo driver telepítése illtve frissítése során sikerült elérni azt az állapotot, hogy _semelyik_ AVR-Studio nem látja. A Jujngo driverfrissítés log-jából az látszik, mintha nem tudta volna frissíteni a telepítő... A korábbi állapot visszaállítása című mutatvány sem segít rajta... Sőt, ha driverfrissítést kérsz a Jungo-hoz, akkor a netről lehúz egyet, ami újabb, mint az Atmel verziója... (azonban ez sem javított a helyzeten). A firmwarefrissítés (2012-03-18-i) az AVRStudio 5.0 illetve 5.1 változathoz készült, fórumokban visszajelzés hogy működik. Most teszt, hogy ha a 4.19 nem is fordul elő, akkor egyből az 5.x esetén mi történik... A nem működik: PC és a Programozó közt nincs kapcsolat AVRStudio alatt, de a vezérlőpultban az AVRISP MKII driverrel minden OK. Valakinek valami tapasztalat van-e?
Kérdés hogy amikor először feltelepítetted a PC-re, libusb vagy jungo módban volt-e. Nekem úgy működik
ha jungo módba van, feltelepítem a drivert, majd ha Bascom-al is akarom tolni akkor fw. csere libusb-re. Ha viszont libusb-n van először, akkor nálam már előfordult hogy win újratelepítés lett a vége...
Köszönöm. LibUSB-s firmware illetve telepítés sem volt. Csak studio4-5-6beta cserebere.
A jungo driver mellett a windriver is van most a 4-esnel. Ujratelepites megvolt a rendszernek, most jon az 5.1 próba
Sziasztok! Lehet hogy már lerágott csont, de nap mint nap látok olyan AVR programozókat amelyek kimenete MAX3002-vel van szerelve. Megépítettem és nekem nem nagyon működik, illetve több fórumtárs is hasonló tapasztalatokról számolt be. Ráadásul itt is azt írják hogy a programozólábakon 22K felhúzó vagy 10K lehúzó irányú terhelésnél nem lehet nagyobb. Na most, ez már nem csak a legtöbb NPN tranzisztoros kapcsolást(pl. 10K bázisellenállás) hanel a RESET 10KOhm felhúzó ellenállását is kizárja. Mivel lehetne helyettesíteni ha 100%-ig korrekt(céláramkör feszültségészintjéhez illeszkedő) programozót szeretnék? GTL2003 ?
Közben elkészült a teljesen szabványos kimenetű változatom, ISP-10, ISP-6, TPI-6, PDI-6 támogatással.
A leválasztás maradt a jól bevált ellenállásos megoldás, a következő próbálkozás már FET-es lesz. A TPI és PDI mód között egy jumperrel lehet majd váltani a 10-es csatlakozó mögött. Tehát nem a szalagkábelt kell ráncigálni(egy 6-os dugó r*hadt drága!) csak a jumpert áttenni. ISP-hez semmit sem kell csinálni, csak be kell dugni és kész is! Feladom a küzdelmet a MAX3002-vel, több külföldi oldalon is temetik, egész egyszerűen nem erre való! A külső IC-s kapcsolgatás(74HC126) sem járja, a LUFA kóddal teljesen inkompatíbilis egy ilyen módosítás.
Legegyszerűbb a Sparkfun oldalán található FET-es szintillesztővel. Pl. BSS123 fet kellően picike...
Az MKII csak Jungo 2.10 (ami az 5-l megy fel) mukodik. A 4.19 jungo driverével nem.... (és kell a Windriver is neki...)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |