Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Pony kezeli.
Bufferelt STK200-at ~70 cm kábellel simán lehet hazsnálni. A bufferetlen 5 szál drót ~20-25cm is még stabil...
Sziasztok,
Igaz az hogy az AVR-el olcsobban ki lehet jönni mint a PIC-el és naggyából ugyanazt tudja? Üdv Bandy
Szerintem nem olcsóbb, mert az akciós árú PicKit2 starter kit (<5000 Ft+ÁFA) vagy az ugyancsak akciós Explorer 16 fejlesztői kártya (13200 FT + Áfa) most árban verhetetlen.
De nagyjából hasonló áron nagyjából hasonló a tudásuk.... >
Azert legyunk kovetkezetesek, ha mar 'naggyából', akkor 'ócsóbban'
Egyebkent olyan olcso mindketto, hogy szerintem lenyeges kulonbseg hobbiszinten nincs. Amelyik szimpatikusabb vagy sokkal inkabb: amelyikhez erto haverod van.
Árban egyformák. Magyarországon, a magyar beszállítóknál igaz ez csak. Nevét nem említem, de a PIC képviselet jócskán 2szeres áron ad mindent, az AVR képviselet 1,2-1,5-szörös áron ad minden típust.
Így magyar viszonyokban nehéz összehasonlítani. Én a PIC-eket és az AVR-eket is gyártásban használtam/használom, ahol nem 1-2 darab került vásárlásra külföldről - gyártótól, német nagy központból - , hanem 1-2 cső a minimum. 50-100db-nál már igencsak van különbség. Egy szó mint száz, figyelembe véve az igen jól sikerült 18F-es szériát, gyártásban az AVR jobb. Nem beszélve arról, hogy a PIC18F még mindig rendkívül zavar érzékeny. Tüske szerű fél-egy V-os feszültség ingadozásra minden 18F resetbe vágja magát. AVR esetén 1-2V-os feszültség ingadozásra is stabilan megszakítás nélkül működik. Ez a PIC féle önresetelődés iparban nem megengedett. Bocsánat az offért, de nem teljesen igaz, az árban egyformák.
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Lehet úgy AVR-t programozni, hogy megírom a programot pl. MikroPascalba(ami AVR-hez van) majd a hex fájlt megnyitom egy másik programmal és azzal égetem bele az AVR-be? Ezzel az égetővel lehet? Üdv.: ZLED
A lefordított HEX/Bin-t bármivel beégetheted....
jmp $0000 vagy jmp $bootloadercime
Bascom esetén a goto $cím is játszik. Illetve a Watchdog is alkalmas rá (lejár és újraindul a proci).
Igen, csak ez nem egyelő egy resettel. Még van egy halom regiszter, aminek a tartalma megváltozik egy rendes reset esetén.
A watchdog viszont nem rossz ötlet.
Sziasztok!
Kezdő vagyok, az AVR-t választottam . Egyelőre nem mertem semmi "kézzel" foghatóval kezdeni, csak feltettem az AVR studio-t és a WinAVR-t és próbálkoztam egynagyon egyszerű programmal: void kesleltet(unsigned char val) { unsigned char i; for(i=0;i } } int main(void) { DDRB = 0xFF; while(1) { PORTB = 0x00; kesleltet(100); //100*10ms = 1s PORTB = 0xFF; } return 0; } Ettol a kódot az oldalon található egyszerű LED-es villogó alapján találtam ki. Azt várnám tőle, hogy másodpercenként váltsa a PORTB szintjét de nem teszi. Legalábbis debuggolva AVR studióban nem látom hogy változna a PORTB értéke. Előre is köszi!>
Topi, koszonom a kiegeszitest, de szerintem nem olvastad figyelmesen a levelemet.
A forum cime is HOBBYelektronika. Azt irtam, hogy LENYEGES kulonbseg nincs. Egy kezdonek, hobbistanak, aki fel honapig szenvedi ossze az elso ledvillogtatojat, olyan tokmindegy, hogy 300Ft vagy 500Ft a PIC, amit hasznal... Sokkal fontosabb, hogy legyen valaki, aki segiti, mert teljesen onerobol nagyon hamar elvesziti az ember a kedvet egy-egy hatalmas, orditoan egyszeru hibaba belefutvan.
Az lenne a kérdésem, hogy AVR-nek szeretnék kijelzőként egy TV-t használni. (Ez a TV szinte minden jelet képes kezelni vagyis monitor bemenet, Scart, meg hasonló bemenetekkel is rendelkezik).
Anno találtam valami leírást, hogy hogyan is lehetne megcsinálni, de sajnos az újboli keresés több óra után sem hozott eredményt. Van egy csomó videóm, egy C64-esem (ezt azért nem szedném szét) és videoton TV computerem is. Az igazi célom egy AVR-es videókártya lenne amire másik AVR-t rákötve lehetne kijelzőnek használni a TV-t. Egyenlőre az is jó lenne, ha egyetlen pontot ki tudnék rakni, abból már lehet építkezni.
Szasztok!
Kezdő vagyok az AVR -ek világában Rájöttem pár fontos dologra.. 1) este 10 után ne szereljek... 2) nem szereti az attiny2313 a tápfeszt a programozó lábain.. Ezeket észbe tartom. Megj. Programozni már nem tudom a chippet, de az előzőleg beégetett prog vígan megy. /7ledes futófény/
A 10 után ne nyúlj pákához - stimmel.
A chipen a következőt követhetted el: - Reset láb letiltása -ISP mód letiltása Paralell nagyfesz programozóval újraéleszthető.
A chipen a következőt követtem el..
18. láb -> gnd 19. láb -> +5v Ha ezt lehet még éleszteni az kész csoda. De lehet hogy lehet... /jól meg mondtam / Mert fogjuk rá hogy írni lehet bele ... de nem sok sikerrel. Chip azonosítása írás elött helyes megtörténik, törölni lehet, írni is, de a vissza olvasás hibát ad... mindig mást^^, és a prog se indul el benne. Ez van..
Hello
Megépítettem a Topi féle avr-doper programozót de a pc-hez csatlakoztatáskor a csatolt képen látható üzenetet kapom... Gondoltam hátha a nyákon van a hiba ezért kiszedtem belőle az avr-t és összedobtam csak az usb részét (3 ellenállás, 2 dióda) meg adtam neki tápfeszt meg a kvarcot is rátettem. Ezeken kívül mást nem ( szerintem a gépnek így is fel kéne ismernie mivel az usb kommunikáció a avr-be van megvalósítva) de így is ugyan azt kaptam mint eddig. Próbáltam usb-hid módban is de úgy se volt változás. Mi lehet a baj?
Én is megépítettem. Igaz teljesen SMD-be. A windows felismeri. Avr studio ajánlja hogy kéne frissiteni benne a frimewaret, mert lehet hogy nem fog megfelelöen müködni. A panelen levö feszültségeket kiváloan kiolvassa de a programozott processzoral nem kommunikál. Még keresem a hiba forrását.
- órajelet jól beállítottad (külső kvarc)?
- DivClK8 kikapcsolva? - hosszú USB esetén (>3m) ugyanez a hibaüzenet. - a GND - D+ ill a GND - D- között a 3.6V-os zener ott van (nem fordítva van)? Kvarc mellett a 2 kondi jó? Nincs rövidzár? Nálam teszt ilyen esetben: LEDre 1 sec periódusidővel villogás (órajel ellenőrzés).
MOSI, MISO, SCK kommunikációban van valahol hiba. A tápfesz nézése a Vcc lábon szokott lenni.
órajel és diódák rendben vannak...
Valószínűleg a felprogramozással van a gond. 5 vezetékes programozót használtam ltp portról Pony Prog-al. A fuse biteket nem állítgattam ( lehet ez a baj). Miket kéne itt kipipálni (csatolt kép)?
Természetesen ez a FuseBit hibája, ha nem működik. Legalábbis erősen gyanítható.
CKOPT = 1 CKES3..1 = 111 CKSEL0 = 1 (kristály osc) SUT1..0 = 11 Ez magas órajelfrekis oszcillátorra, kristályhoz, és magas Start Up timerre állítja. PonyProg-ot nem használtam még, de mivel tudom mit kell beállítani confignak így ezeket most adatlapból néztem meg. Vissza ellenőrzésre, hogy tényleg ez-e a gond, szkóppal nézd meg a kristály lábait, fut-e egyáltalán az oscillátor. Idézet: „A panelen levö feszültségeket kiváloan kiolvassa de a programozott processzoral nem kommunikál. Még keresem a hiba forrását.” Ne szaladj annyira előre. Vedd vissza a frekvenciát (első lap) mondjuk 100 akárhány KHz-re. Nyomd meg a Write-ot, majd ne csinálj semmit, csak beállítod a cél proci típusát és "read signature". Ha ott azt írja alatta hogy nem egyezik akkor újra settings és vidd lejjebb a frekit. Ez olyankor fordulhat elő, hogyha pl a cél processzorban alapból van egy CLKDIV8 fuse bit. Így a belső 8MHz-es RC, csak 1MHz-el fut, és az ISP frekinek mindig a cél processzor rendszer órajelének az 1/4-énél kisebbnek kell lennie! Beírnád, hogy mit mond az ablakban alul (log mező) mikor azt mondod nem kommunikál a procival, az nagyban segítene hogy meg tudjam mondani, mi az ok. Pl egy ilyen nem kommunikálós üzenet után a főablakról (tehát a programozó modul Main füléről) egy printscreen.
Szeretnék stk500v2-es programozót épiteni hardvert találtam itt.Kérdésem a következő lenne:
1.:bootloader szükséges-e bele, ha igen akkor honnan lehet letölteni? 2.:vagy csak elég beletölteni a firmware-t innen, és működik is?
Üdv mindenkinek!
Tegnap felprogramoztam egy ATTINY2313-as AVR-t! (Sima hex fájlt bemásoltam és égettem) A programozást egy mezei soros portos égetővel csináltam, amit a PONYPROG kezel. A program két frekvenciát ad ki a lábain (38Khz és 19Khz), ami egy stereo encoderhez szükséges. A hiba az hogy csak 5 és 2,5Khz jön ki helyette. Elrontottam valamit programozás közben az oszcibeállításnál vagy valminél?? 8Mhz-es kvarc-al megy és ami biztos hogy nem stimmel, hogy nélküle is úgyanezt csinálja! (tehát mint ha hibás volna a kavics) Panelhiba nincs annyi biztos. Valamit programozás közben rontottam el... Aki tud segítsen PRONYPROG-ban, hogy kell felprogramozni tökéletesen. Még valami: Hexből visszalehet írni a forráskodot? Mert sajnos forráskodom nincs... Köszönöm előre is! |
Bejelentkezés
Hirdetés |