Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Azt nem vitatom, hogy jó. Csak elég meredek, hogy 1,2-2,5 GB.
Milyen gépen használod a 7-est? Én egyszer telepítettem fel, de nálam használhatatlanul lassú volt (2,2GHz-es kétmagos intel procis laptop 4GB ram, win7-64bit). Az hogy a telepítés vagy egy óráig tartott, az még elment, mert azt egyszer kellett végigvárni. A nagyobb bajom, hogy maga a studio is használhatatlanul lassú volt. Egy menüpont megnyitás pl. 10-20 másodperc volt, a kód ablakban a megjelenítés nem tudta követni a gépelésem (pedig nem vagyok gyors és gépíró). Le is szedtem a 7-est, a 6-os verzió is tökéletesen elegendő, az ráadásul teljesen használható sebességgel működik (bár azóta teljesen átváltottam az eclipse-re, így azt is alig használom).
Én meg a 4-snél maradtam. Az egyik baráti high tech vállalat ( akik programozásbol élnek) szintén a négyest használják, és eddig mindent meg lehetett vele oldani és gyorsabb mint az ujabbak.
Én is használtam a 4-est az akkor még külön telepítendő C fordítóval együtt. Különösebb bajom nem volt vele, talán csak a kódkiegészítés hiányzott belőle. Esetleg annyi, hogy az arduino bootloaderes programfeltöltést külön bat fájlal indítottam, mert az nem tudta kezelni (vagy csak én nem találtam meg hogyan lehet az együttműködést beállítani vele). Most már mindegy, mert az eclipse-t használom (már amennyit még AVR-t használok), az tudja a kódkiegészítést, és a feltöltést is. Így legalább egységes az AVR és ARM fejlesztőkörnyezetem.
8 GB RAM méret alatt nem használok gépet. Nem vagyok híve az önsanyargatásnak. Amúgy amin most dolgozom, az kilenc éves technológia (i7 870 és 16 GB RAM), de egyik gépem sem újabb 5 évesnél (használt beszerzések). Leginkább a RAM méret, ami számít.
Nemrég univerzális rádió drivert kellett írnom ARM-ra és AVR-re. A main kivételével minden fájl ugyanaz, megnyitva Atmel Studio 7-ben és EmBitz-ben egyszerre. Mellé egy halom nyitott PDF és weboldal, Altium viewer a rajz miatt, git kiens, 6 terminál, logikai analizátor, stb. Ha van elég memória, akkor nem lehet lassulást észrevenni.
Én sem C-t, sem Arduinot nem használok...
Nagyon ötletesek a Microchip-nél! Nem is rosszak ezek a Xplained deszkák. Mondjuk a TI-nál is vannak elég jó Launchpad-ek gombokért.
Nekem működik az "Error 404" ne tévesszen meg.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
Keresetem egy adatlapot, de a link nem létezett. A Microchip-es fiúk úgy gondolták, hogy a "404 Error - Page not found" oldal testreszabásával promózzák a kis evaluation kit-et. Az ára 4.04€, szerintem ötletes.
Ha beütöd a googliba pillanatok alatt ott van a sok oldalas Leirás
Igen, tudom. Nekem barátom a Google. Én már akkor tudtam használni mikor Larry és Sergey még takonnyal ették a zsíros kenyeret
A lényege nem ez volt, hanem az ötletes Microchip hibaoldal. Így lehet eladni valamit.
Inkább bosszantó! És a Microchip-nél még az is pénzbe kerül.
Én zsigerből kerülöm őket!
Érdekes, hogy ezt egy Microchip eszközökkel foglakozó topikban írod...
Szerintem a topik címe még: AVR - Miértek hogyanok!
És a gazda váltás csak 1 plusz indok volt, hogy áttérjek STM32-esekre!
Az is ötletes, mikor duplájára emelik az ICE árát, aztán néha - mint most is- 50% off akciót tartanak. Had dühöngjön aki drágán megvette.
Maradt egy Atmega8L-em az előző projektből. Atmel ICE... álom... jelenleg ezen "fejlesztek". Egy nyomtatóport programozó összedrótozva a bal oldalon (74HC244), jobbra meg a kezdő "villogó". Na jó csak ismerkedek vele, egy bootloader-t kellene rá varázsolni, de még nem mertem nekimenni. Meg a TI Launchpad-et nézegettem, azok jobban tetszenek, de ha már itt ez az árva mega8...
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2018
Nézz rá erre, elfogadható áron van:
Bővebben: Link
Ezzel sajnos csak saját magát tudod programozni.
A debug mód pedig KEGYETLENÜL lassú.
Ezt tavaly már promózták embedded worldon, ki kellene piszkálni valahogy belőle a firmwaret, hogy rá lehessen húzni egy Arduino micro pro-ra bármikor ha AVR-t kell debugolni. Pontosabban a firmwaret elvileg az Atmel studioval együtt felteszik, csa a bootloader működése/kódja védett.
Amúgy egy elsüllyesztés előtt álló platformnál nem tudom miért nem nyitják meg az ilyenek kódját. Még véletlenül valaki csinálna hozzá Arduino supportot... A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
Idézet: „egy elsüllyesztés előtt álló platformnál” Ezt hogy érted?
Hát, hogy tolni nem fogják az biztos. Amit meg nem tolnak az meg elsüllyed (megeszi a piacát a jobb konkurencia). Fogyjon bármennyi Arduino is.
Úgy tűnik, higy az AVR8-at fejlesztik tovább. Az AVR32 viszont tényleg eltűnik.
Idézet: „Úgy tűnik, higy az AVR8-at fejlesztik tovább.” Ezt miből gondolod?
Már vannak és lesznek is új típusok. Amennyire láttam extra perifériákkal egészítenek ki meglévő típusokat.
Az lesz a szép, amkior majd a májkrocsip tervez perifériákat az AVR mellé. Kár mindenért, amit a microchip megvesz.
8-bit PIC® Microcontrollers - Core Independent Peripherals
Core Independent Peripherals on AVR 8-bit AVR MCUs gain PIC-style Core Independent Peripherals A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2018
|
Bejelentkezés
Hirdetés |