Fórum témák
» Több friss téma |
Itt egy kép, ha valaki felismeri.
Szia, Ha an tungsten-t az anyagra teszed, utána indítod, s elhúzod, nem ég bele a hegesztendő anyag. Ha kopogtatod, pillanatok alatt feltapad rá, s mindenfele szórja az ívet, lehet köszörülni megint. Ha rendszeresen akarod használni, én tennék bele egyet, nem nagy ördöngösség.
A ház ugyanaz, mint az enyémé, csak arról hiányzik pár poti, meg külön csati van az AWI nak, s az elektródának.
Üdv! A kopás, leragadás világos, de hogy érted az hogy (utána indítod) mikor a koppintós pisztolyokon nincs kapcsoló, csak egy gázszelep. Mondjuk még nem ruháztam be awi kábelbe, mert eleve nem nagyon tetszett az ötlet, csak felmérem a lehetőségeket. De HF gyújtásos géppel próbáltam már és az tényleg korrekt, csak már nem tudnék mégegy hegesztőgépet venni, de néha jó lenne.
Ezért gondoltam arra ha nem kéne nagyon beletúrni (mert nimcs rajzom) akkor talán megérné beletenni a gyujtást, mert volna még hely a dobozban, de még akkor sem gond ha külön doboz kell. Minden esetre ez egy erős alapgépnek jó lenne, 100%-on tud 200A-t. Esetleg kifejtenéd konkrétan mennyire ördöngös a dolog? A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
Szia, Ok, nem volt koppintós pisztolyom, de akkor mi kapcsolja a gáz szelepet?
Küldök mellékletben egy egyszerű HF start kapcsolást. Egy kis panelom megépíted, bekötöd, a spark gap, lehet 2 csavar légréssel amit be tudsz állítani, ott vezeti el a túlfeszt, az alsó megy a testkábelre a másik a munkakábelre. Ja DC-nél meg kell fordítani a polaritást, mert az elektronok vándorlása ellentétes az ionokéval, így nem a tungsten fog izzani,s /elfogyni/ hanem az anyag Üdv: Mike
Szia! a koppintósnál a reduktortól egyenesen a pisztolyig megy a gáz, a pisztolyon van egy kézi tekerős gázszelep. Manuálisan ki kell nyitni mielőtt hegesztesz, majd be kell csukni.
A koppintós-HF átalakításhoz hozzászólva: A nagyfeszt még valahogy be is kell csatolni a hegesztő körbe, és ezt úgy, hogy a hegesztőt ne tegye tönkre. Ha ez megvan, akkor az ív begyújtás megy, majd a nagyfeszt le kell kapcsolni. Aztán az ívet valahogy meg is kell szűntetni, gyárilag csak egy módja van: addig emelni a pisztolyt amíg az ív meg nem szűnik (a gép már nem bírja fenttartani). Szerintem az ív megszűntetését érdemesebb kényelmessé tenni (illetve sokkkal egyszerűbb is), mint a gyújtásást. Erre én egy DC kontaktort tettem a pisztoly és a gép közé, az áram megszakítására, a pisztolyon lévő kapcsológomb (gyárilag van gomb és szelep) benyomásával tudom bekapcsolni a kontaktort. Ez gyakorlatban jól kombinálódott a koppintásos gyújtással is, mégpedig a tűt szabadon hozzátehetem az anyaghoz majd nyomom a gombot, emelem a tűt. (koppintási szikra, ha van, az a mégneskapcsolóban van.) Elengedve a gombot bont a kontaktor, kifújja az ívet (állandó mágneses térben mozoknak a pogácsák), a pisztollyal pedig gázutánfolyást tudok csinálni, vagy újrakoppintani. (Szerintem a kontantoros átalakítás után a következő funkciók kellenének leginkább fontossági sorrendben: impulzus hegesztés, AC hegesztés+HF gyújtás, rámpás fel-lefuttatás, de ezekhez inkább egy ilyeneket tudó gépet érdemes venni.)
Üdv. Köszönöm a segitséget, ez a gyújtó rajz megér egy próbát, a többi meg majd kiderül.
Üdv. Elvileg működhet a dolog, de van itt Bővebben: Link a 10. oldalon egy érdekes rajz, bár lehet hogy némi átalakítást elviselne, ugyanis tapasztalataim szerint a CMOS és a TTL -ek nem túl együttműködőek és Ati790731 sem írt azóta, de talán jó lehet az elv.
Majd el agyalok rajta, bár ez egy hosszútávú projektnek néz ki. Mindenesetre köszi a segítségeket.
Üdv mindenkinek!
A Hf gujtást, nem építettem meg, mert Hulala-tól vásároltam egy gyárit! A vezérlés, freki számláló stb, működik, de sajnos három éve nem volt időm befejezni a projektet, idő hiányában. Talán majd következő télen már sikerül, mert az idén végzek a házfelújítással stb.
Szervusztok!
Szeretnék belejönni az AWI hegesztésbe.Már postán robog a munkakábel,koppintós AWI-val akarok először próbálkozni.Kérdésem: Mekkora palackot javasoltok ehez? Néztem több méretet.A legkisebb az nem újratölthető,1L-es palack.Vagy van 22000.- Ft körül 2 ill 3 Literes tölthető flaska.Mindkettőhöz kell reduktor is. Melyik mennyi időt bírhat ki szerintetek? Köszönöm a választ! István Bővebben: Link
Könnyen számolható. 8-12liter/perc kell hegesztéskor. Ennyi fogy...
Palack térfogata x nyomással= gáz mennyisége. Ha ezt osztod 12-vel nem tévedsz sokat a hegeszthető percekkel... Pl.: 3l-es palack x 200Bar= 600liter gáz = kb. 50-60 perc hegesztés.
Köszönöm a választ.
Hát egy hurrikán közepén lehet kell 12 liter, de egy huzatmentes helységben simán elég 4-5 liter is argonból 140A-ig. Co2-ból kell 10 liter MIG hegesztésnél...
Ez így még jobban hangzik. Egy tartálykocsi argon nálam még is tanulok AWI-zni.
Eddig mindig az "öregek" által mondott gázterelő átmérő alapján állítottam be. Ahány milliméter annyi liter, de esküszöm, hogy kipróbálom milyen kevesebb gázzal...
A túl sok se jó, azt már észrevettem.
Amíg nem szivacsos a varrat, addig jó.
Otthoni körülmények között elég az 1-2 Liter,csak éppen halható legyen a gáz kiáramlása.Vastagabb anyag 3-4 mm esetén,már nem árt növelni.Sajnos napi szinten vagyok kénytelen TIG-ezni,ipari szinten nálunk 10L/min. kérnek,nagyjából 120-130A hegesztek,előfordult már, hogy figyelmetlenségből,ez 4-5L-re lement,a külömbség szemre nem észrevehető a hegesztésen.Nem árt beruházni egy komolyabb ,manométerbe,amin hosszabb használat esetén sem változik a beállított érték,ez saját tapasztalat,mivel az Argon nem olcsó játék,főleg otthoni használat esetén.Wolframot ,ha van lehetőségetek arany sárgát válaszatok,ez DC módban nálam ami bevált,2,4 mm-es.A piros jelzéssel ellátotak valamilyen" radióaktív ötvözetet "tartalmaznak,valamint itthon nekem nem vált be.Ami még fontos a gáz utánfutásra odafigyelni.
Thoriumos wolframot eszembe sem jutna venni...
Viszont, ha már szóba került a wolfram elektróda. A köszörűlésre kíváncsi lennék, mert elég ellentmondásos infókat kapok.
A helyesen köszörült Wolfram azt hiszem 45 fok-ban kellene, hogy le legyen köszörülve,de ne fogj szavamon!!Az arany színűt 2,4 est telyesen kihegyezve használom(munkahely),mert különben nagyon széles az ív,az adott feladathoz.130A ig tesztelve van,igy kihegyezve.Még valami,ha jók a gép beállításai: gáz l/min,gázutánfutás stb. a Wolframnak tisztának ,fényesnek kell maradnia a hegesztés befejeztével.
Üdv mindenkinek.
Olyan problémám volna hogy van egy Rehm invertig 160 gw heggesztőgép . Ehez kellene nekem kapcsolási rajz illetve kis segítség. Ha váltó áramon szeretnék heggeszteni awival akkor max 10-15 s után megáll és nem heggeszt mi lehet a probléma? Ezen felül van még negatív és pozitív állása negatív ban gond nélkül lehet heggesuteni viszon pozitív állásban ugyan az a jelenség mint váltónál. Hol keressem a hibát? Válaszokat köszönöm.
Sziasztok szerintetek mi éri meg jobban egy HF es alfaweld vagy egy koppintós lincoln?
http://hegesztogepek.info/termek/alfaweld-tig-160pt-inverteres-awi-...togep/ http://www.hegesztes-bolt.hu/lincoln_bester_130_inverteres_elektrod...ep_185 Elsősorban MMA-hoz venném de később szeretnék megismerkedni az Awi-val is.
Van rajta átkapcsolható TIG funkció, nem ragad oda az elektróda, mert kis árammal indít. Nem összekeverendő egy sima inverterrel, ami a beállított hegesztőárammal indít.
Árban jelentéktelen az eltérés. Kezdőnek, de gyakorlott szakinak is sokkal kedvezőbb a HF gyújtás. Ha már egyszer megteheti, inkább a jobbat.
Van akinek a megbízhatóság, megfelelő szervizháttér, vagy csupán az ár jelenti a jobbat. Alfaweld gép ingyen sem kellene...
Annyira nem ismerem őket, de a jobbiknak tartottból van egy ismerősnél, ami megvásárlása óta és többszöri javítás ellenére soha nem működött megfelelően (nem AWI-s, csak sima inverteres MMA). Panaszkodott, hogyan kezelték, mikor garanciális javításon volt.
Próbálta koppintósan, de lemondott róla.
Én Alfaweld-et vettem(igaz, kicsit komolyabbat), ismeretségi körben több is van.
Ahol vettem lebeszéltek némely márkáról, teszteket olvasgatva az Alfaweld elég jól áll. Ha választanom kellene, megint azt venném.
Én egy nagyobb építkezésen találkoztam az alfawelddel ahol a szerkezetes kollega napi szinten használja, tettszett is, biztos bírja a gyűrődést. Aztán a neten olyan sokan lehúzták hogy rossz meg hogy nem jó a szervíz hogy elbizonytalanodtam. Mert igaz hogy nagyon érdekel az awi de a megbízhatóság is fontos.
Persze mindezt occón! Egyébként köszönöm a véleményeket mindenkitől írjatok még sokan pro és kontra! |
Bejelentkezés
Hirdetés |