Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Nincs, és nem is szoktak beletenni amiatt,hogy a szimmetria változtatható legyen. Ha beletennék,akkor a szimmetria változtatás nem érvényesülne.
Köszönöm, már világosodik. Az egyik KND már működik.
Akkor eszerint van most neked is egy KND 350-es géped,amit szintén megjavíthatsz.
.
Igen így áll a dolog. Sajna otthon kevés hozzá az áram /3x16A/. A gépépítésről még nem tettem le, csak abból a bizonyos szabadidőből lenne több.
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy Kemppi MP2400-as alap gépem, ami tudja az MMA-t, MIG-et és a TIG-et is. Sajnos jelenleg csak MMA-ként tudom használni, mert nincs hozzá meg a TIG adapter. Van viszont egy E-10-es nagyfrekvenciás adapterem. Ezzel szeretném használni. Viszont az a problémám, hogy az E-10 nagyfeszültségű része, a test kábel, és a wolfram közé van kötve. Vagyis, a hegesztő nagy áramú diódáira rákerül a több KV-os gyújtófesz, amit félek hogy nem bír ki. Ezt hogy oldották meg annak idején a hozzávaló trafóknál? Nincs valakinek esetleg rajza az E-10-ről? Köszi előre is a segítséget.
Szia!
Az E10 egy speciális darab, semmiképpen nem alkalmas a Kemppi géphez,ugyanis -ha jól tudom- a Kemppi adapterek (TIG;MIG)állítják elő az alapgép működtetéséhez szükséges vezérlő és szabályzójelet az alapgép számára. Az E10 a KND 350-500;TIG 350 gépek gázvezérlő;vízhűtés vezérlő és nagyfreki adaptere eredetileg. Csak a fenti gépek vezérléséhez szükséges kontaktokat biztosítja , a szabályozás az alapgépben zajlik. A Kemppi esetében ez teljesen másként van megoldva.
Szia! Köszi a gyors választ.
A kemppi-t megfejtettem, tényleg igazad van, kellenek neki a vezérlő jelek. De az már működik, Tig üzemmódban, csak a nagyfesz gyújtás, és gázszelep miatt kell az E10. A gond csak az, hogy teljesen párhuzamosan kell kötni a hegesztővel, és félek hogy a nagyfesz tönkreteszi az egyenirányítót. Nincs esetleg rajzod az E-10-ről, vagy a KND 350-500, TIG 350 gépek valamelyikéről?
De van rajzom az E10-ről.
Mint már reggel írtam,a KND teljesen más elv,teljesen más működés. Az E10 és a KND együttműködése szükséges a hibátlan nagyfesz képzéshez,ugyanis csak egyenáramú üzemmódban kap a nagyfesz generátor tápot az E10-től, váltóáramú üzemmódban az alapgép (KND)hegesztés céljára szolgáló váltófeszültsége adja a delejt a nagyfesz generátornak. Ha a KEMPPI inverteres, akkor semmiképp ne kösd össze az E 10-el,ha hagyományos,akkor megpróbálkozhatsz vele,de nehogy az alapgép kifeküdjön miatta. A rajzot előkeresem és küldöm, miután hazaértem a melóból.
Sziasztok ... új vagyok, de a témában érdekelt.
Van egy jól működő nagyfesz gyújtású AWI feltétem -kábellel, fejjel, szinte új ~ 200 amperes nem vízhűtéses ... használom is, nem is árt a DC inverteremnek -elég jól le van szűrve a visszamenő nagyfreki- de eladnám. Az ineverteremen nincs TIG karakterisztika és "túl izmos" az ivfeszem, kis áramnál is nagyobb az ívteljesítmény , mint ideális lenne. Arra gondoltam megválok az eszközöktől és -persze némi ráfizetéssel- veszek egy megfelelő karakterisztikájú komplett berendezést. Akinek megfelelő karakterisztikájú alapgépe van annak tökéletes lehet (nincs benne gázszelep, csak átmenő csatlakozó, a pisztolynak van csavarós szelepe). Olyan 20.000-ért érné meg eladni. Ha itt nincs érdeklődő, majd megvaterázom
Egy kicsit bővebben részletezhetnéd az AWI feltét paraméterei,típusát, gyártmányát stb...
Valamint néhány fotó nem ártana a termékről.
vendégeim jöttek, majd pontosítok de egyértelműen ez a berendezés, tőlük vettem : HF Unit
ez a cucc tudja a dolgát, csak a karakterisztikát nem tudom módosítani az inverternél kapcsolási rajz híján ( meg némi lustaság) ... és különben is jobban érezném magam egy "stop" ívszakítással (nopláne néhány karakterisztikával, impilzussal)
és ez a "trafóm" ... igen jól hegeszt bevont elektródával: "trafóm"
Igazad van. Használhatóság szempontjából kétségtelenül jobb megoldás egy olyan masina ami az általad felsorolt dolgokat tudja.
de tudod ... először a "trafó" -de jó! ... aztán miért ne AWI ... szóval így bandukol az ember, botladozva
Így van. Aztán ha belekóstolsz a vonatkozó tudás ízébe,nincs megállás!
itt az alábbikaban vázoltam egy megoldást ... csak levélértesítés kedvéért írtam válaszként -üdv
Ha arra gondoltál,hogy vásároljam meg, köszi,de nekem nincs rá szükségem,-mivel van olyan gépem amelyik rendelkezik HF gyújtással. Csak azért írtam hogy bővebben kifejthetnéd a paramétereit,mert néha a fórumra téved olyan ember is,aki vevő lehet a cuccodra. Aztán nem árt neki tudni hogy mire vetett szemet.
oks .. belinkeltem a cuccot korábban ... sokkal többet én sem tudok róla -szétszedtem már ugyan, van benne egy nagyfesz egység visszafelé induktivitással leválasztva ... működik
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Nekem van egy Miller inverteres hegesztőgépem,és szeretném ha nagy frekis lenne,ez megvalósítható,ha igen írjátok meg hogy mi kell hozzá. De úgy szeretném ha lenne 2tak/4tak. Válaszotokat előre is köszönöm. Gabi
Egy fotó, és/vagy pontos típus jól jönne. Akkor talán könnyebb lenne segíteni,mivel nem minden géptípust lehet ellátni nagyfrekis gyújtással komolyabb átalakítás nélkül.
Hello.
Fótot még nem készítettem róla,a típusa miller maxstar 152.fotót is küldök.
A Maxstar 152 elején található sokpólusú csatlakozóhoz lehet csatlakoztatni egy gyári TIG adaptert, amely tartalmazza az alapgép start áramkörét, fel-lefutási idő szabályzót;impulzus áramkört az impulzus hegesztés üzemmódhoz;a gáz vezérlést;2/4 ütemű vezérlőt;valamint a nagyfrekis gyújtóáramkört. A nagyfrekis gyújtó viszonylag egyszerű,pont ezért zseniális. A + és - hegesztőkábelek keresztül vannak vezetve az adapteren,így az adapteren belül megoldódik a visszahatás probléma is. A gyári adapternek viszont van egy komoly hibája, nevezetesen az,hogy alacsony hőmérsékleten( +4-5fok alatt) a beépített relék működése bizonytalanná válik. (valószínűleg nedvesített érintkezősek lehetnek)Emiatt aztán előfordult,hogy a pisztolygomb felengedése után nem kapcsolta ki az alapgépet.
Üdv.
Sikerült időt szakítanom ,kicsit részletesebben áttanulmányozni a"pulsed dc tig" rajzát ,de a Tr2 trafóról nem találtam adatot.Ebben kérnék segítséget,esetleg ha találkozott már hasonlóval, milyen magra készült ,hány menet....stb. Előre is köszönöm
A TR2 egy tirisztorgyújtó impulzustrafó. Ez akár gyári is lehet. A leírásból is azt tudom levonni hogy gyári trafót használt a gép készítője. Magad is elkészítheted, de pontos értékeket nem tudok most neked írni,mivel a menetszámok az alkalmazott vastól vagy ferrittől függnek elsősorban.
Esetleg pc -tápból bontott ferrit mag elegendő,vagy nagyobb ferrit mag kéne?
Nem kell nagy mag, az újabb gyári impulzustrafók is egészen kicsi magon vannak. A PC táp trafókat nem ismerem, de biztosan jó lehet, hiszen inverteres gépbe is használnak belőle ferritet impulzustrafónak a kapcsolótranzisztorok vezérlése céljából.
Ötlete volna -e a menetszámokat illetően primer,szekunder,esetleg drót vastagság?
kösz!
A menetszám nem ötlet kérdése,hanem a ferrit anyagától függ. 0,2mm vastag huzal már elvileg elég, de úgy kell a huzalátmérőt megválasztani,hogy lehetőleg töltse ki a rendelkezésre álló helyet. Javaslom, hívd fel a RET elektronikát Szegeden, (06-62/554 600)hátha van nekik készleten. Régebben volt, párszáz Ft volt az ára.
Sziasztok!
Kaptam egy ilyet: http://www.centrotool.com/termekkategoriak/hegesztes_technika/heges...a.html Kérdésem az lenne hogy ezt át tudom e alakítani awi -s ra, ill hogyan.. A nagyobbik tesójában már van kapcsoló.. visszavinni nem tudom kicserélni.. |
Bejelentkezés
Hirdetés |