Fórum témák
» Több friss téma |
AWI hegesztésre koppintós módszerrel alkalmas, ehhez csupán ehhez való pisztoly és Argon palack kell. A koppintós pisztolyon nem kapcsológomb van, hanem kis tekerős szelep a gáz megnyitásához. A hegesztés megkezdése előtt megnyitod a szelepet és finoman közelíted a csúcsot az anyaghoz. Ha elég ügyes vagy, mielőtt megérintené az anyagot (századmilliméterre megközelíti), ívet fog. Ha nem, az anyag minden megérintése és megszakításkor sérül a wolframcsúcs vége. Gyakrabban kell köszörülni.
Nincs meg véletlenül erről a típusról a kapcsolási rajz?
Köszönöm a válaszod!
Üdv.
Íme a "pulsed tig",egyenlőre az asztalon.Elvileg teszi a dolgát,a többi majd próba hegesztésnél derül ki
Elfelejtettem kérdezni,hogy fojtó szükséges hozzá?(mármint a pulsed tig hez,mivel a rajzon nincs feltüntetve)
Elvileg sima egyenáramot csak fojtó alkalmazásával lehet elérni, A gyári TIG gépekben szinte kivétel nélkül van, 50Hz-es gépet még nem láttam fojtó nélkül.Azt viszont tudni kell, hogy az impulzus élmeredekségét a fojtó befolyásolja,ezt figyelembe kell venni a méretezésnél. Szerintem annyi plusz költséget megér, hogy kipróbálj néhány variációt. A gyári gépekben a fojtó egész komoly méretű, legalább a gyári vas fele, de van olyan is, hogy a trafó vasával azonos nagyságú vason van.
Közben erről lemaradtam.
Minden "pálcás" (MMA) hegesztő inverter alkalmas erre a feladatra. Több változatról található kapcsolási rajz az interneten, pl az "inverteres hegesztő" fórumon is.
Elnézést kérek a fórumtársaktól, de kicsit hiányos az idegen nyelvű tudásom. Ha valaki lefordította már a (#1086878) -számú hozzászólásban közétett pdf file tartalmát, legyenszíves tegye közkincsé.
Köszi
A google fordítójával próbáltad már? A forrásnyelv lengyel, a célnyelv magyar. Ha a fordítás befejezése után jól kikacagtad magad az eredményen, akkor a többi már csak fantázia kérdése.
OFF.
Csak nekem hiányzik a fórummező jobb oldalának egy része? A fényképezőgépnek csak a bal sarka látszik, a többi rész egyáltalán nincs meg.
Erre gondoltam én is ,mennyire változtat az inpulzuson a fojtó.Nem jelent gondot variálgatni,esetleg ha eljutok majd addig megnézem mit mutat a skóp fojtóval,és nélküle,utána a gyakorlat majd megmutatja
Szia!!
Bocs , hogy beleszólok mindig argon gáz a védőgáz !!! amire te gondolsz az a belső varrat védelmi gáz szerintem .Már ebben dolgozom 20 éve Üdv Imo
:peace:
A legjobb rejtekhely: Szemmagasság-kartávolság. Köszi
Heló
Minap beszélgettem egy szakival,azt mondta hogy ő a TCA 785-ic javasolja,használja, szabályzásra. Ígért konkrét rajzot is ,csak túl elfoglalt . Esetleg valaki próbálkozott már hasonlóval?
Én régóta használom. De csak akkutöltőben, és fűtésszabályozásban. Bár alkalmas bármilyen szabályzóba, sőt találkoztam olyan 3 fázisú szabályzóval is ami hegesztőgépben van, és ilyen IC van benne. Amíg tart az UAA145 készlet, addig azt használom hegesztőgépbe. Ha elfogy, akkor azt hiszem alkalmazni fogom- ha addig be nem szüntetik a gyártását.
Nálunk a az UAA145 -öst 75 euróért vesztegetik,TCA 785 meg 7 eu. körül van.
Át lehet alakítani egy kiegészítővel, amit nagyfrekis gyujtásnak hívnak. Valamint bele kell szerelned két hidegítő kondenzátort, és egy folytótekercset.
Üdv.
Egy kis segítséget szeretnék kérni.A D3 D4 diódáknak pontosan mi a szerepe? Szövegből nem sokat tudtam kihámozni még fordítóval sem.2x 25 amperes ,az R1 ellenállás 6...10 ohm 40W
Mivel ennél a gépnél az áramszabályzó poti állásának megfelelő a tirisztorok folyási szöge -ennek következtében a kimeneti feszültség is, emiatt szükség van arra,hogy a gyújtáskor rendelkezésre álljon a megfelelő gyújtófeszültség. Erről gondoskodik az említett diódapáros . Az ellenállás a diódák áramát korlátozza a megfelelő értékre.
Ok,így már világos.Próbáltam pálcával , d3, d4 diódákkal nem volt érezhető a pulzálás,viszont mikor nélkülük próbáltam szépen lehetett állítani .Lehet az R1 ellenállás értékét kell majd változtatni.
A D3 D4 diódáknak és az ellenállásnak nem a negatív oldalra kellene csatlakozni ?Akkor lehetne egy ellenállással korlátozott graetz híd amíg a két kontakus zárva van .De valahogy így nem értem én sem .
De igen! A rajzon ez hibásan van feltüntetve. :eek2: tehát a tirisztorokkal azonos polaritással kell kötni, a tirisztorok által egyenirányított ágra, azaz a negatív"PALNIK" ágra. Jó hogy felhívtad rá a figyelmet.
Mind két helyen rosszul van feltüntetve.ezért nem láttam értelmét.
Minap akadtam rá a következő rajzra.Problémám a következő volna ,a kapcsolás szerint változtatható vasmagos trafót igényel.Megoldható a szabályzás más módon is?Mivel jelen esetben a triakos,tirisztoros megoldás nem jó.
És ennél a kapcsolásnál még az ellenállások is rossz helyre vannak rajzolva. Az ellenállásoknak a D3-D4 diódák által egyenirányított oldalon kellene lenni,nem pedig a tirisztoros körben. Ha a rajzban főáramú részében ilyen alapvető hiba van, vajon a rajz többi része hibátlan?
Szerintem megoldható elektronikus szabályozással, a váltóáram esetében ellenpárhuzamos tirisztorral, triackal , egyenáramnál vezérelt egyenirányítóval.
Többi részével nincs gond,megépítettem ,dolgozik,egyenlőre pálcával próbálgattam ,szépen állítható a pulzálás.
AC ként használva ,alumíniumra nem jelent gondot ha nincs meg a teljes színusz jel?Mert ha a szabályzás triak,vagy tirisztor párossal történik akkor ez változik, ha jól tudom.
Alunál minden színusz fel(le?)futás közben kell a nagyfesz gyújtás.Különben nem jön létre az ív. Tehát szinkronban kell lennie a gyújtás és hegesztő fázisának.
Majd valaki megfogalmazza pontossan...
Nem kell szinkronizálni, mert a nagyfesz nagyságrendekkel nagyobb frekvencián üzemel.
Bőven jut belőle a kommutáció környékére is /szerintem/. |
Bejelentkezés
Hirdetés |